Alsėdžių gimnazija buvo pirmoji mūsų šalies mokykla, pradėjusi vykdyti gynybinio-pilietinio ugdymo programą. Todėl kasmet čia atvyksta mokinių iš visos Lietuvos. Pernai gimnazija sulaukė per 30 naujokų iš Gargždų, Klaipėdos, Kėdainių, Mažeikių, Akmenės ir kitų rajonų.
Norint su vykdoma ugdymo programa supažindinti kuo daugiau regiono gyventojų, kiekvieną gegužę gimnazijoje vyksta Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai skirti renginiai. Sudaromos galimybės ne tik susipažinti su mokymo įstaiga, bet ir su gausybe jos partnerių. Tai puiki karjeros diena, kurią prieš ketverius metus inicijavo mokyklos ugdymo karjerai koordinatorė Daiva Gramalienė.
„Visada norėjosi, jog mūsų rajono ir regiono mokiniams nereikėtų vykti į tolimas keliones – Kauną, Vilnių, kad galėtų susipažinti su studijų programomis. Renginiai skirstomi į dvi dalis – teorinę, kai studijos pristatomos auditorijose, ir praktinę, kai vyksta įvairių profesinių gebėjimų patikrinimas lauke“, – kalbėjo D. Gramalienė. Kiekvienais metais skiriasi praktinės užduotys, tad net tie, kurie atvyksta į gimnaziją ne pirmą kartą, visada sužino, pamato ir išbando ką nors naujo.
Apie profesijų pasirinkimą mokiniams pasakojo Kauno technologijos universiteto Socialinių, humanitarinių mokslų ir menų fakulteto rinkodaros ir komunikacijos koordinatorė Berta Dauknytė, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapitonas Jurgis Norvaiša, majoras Stasys Vilkinas, kariūnai Aleksandras Leonidovas ir Evaldas Šeduikis, Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos Karjeros centro specialistė Greta Monkevičiūtė ir šios mokyklos kursantas, buvęs mūsų gimnazijos mokinys Regimantas Kontrimas, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos Sveikatos priežiūros skyriaus vedėjas Tomas Darbutas ir kt. Didžiausią būrį klausytojų sutraukė buvusios gimnazijos mokinės Aurelijos Steffansen (Danija) paskaitos.
Pagrindiniu renginio akcentu tapo iškilmingas Plungės rajono savivaldybės, Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės ir Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės sutarties pasirašymas. Viename iš pagrindinių jos punktų skelbiama, kad nuo šių metų rugsėjo 1 dienos gimnazijoje bus steigiamos šauliškos klasės. Į
jas bus priimami aštuonias klases baigę jaunuoliai iš visos Lietuvos.
Sulaukta garbingų svečių iš Savivaldybės, Seimo, dalyvavo Vytauto Kernagio fondo steigėjas Vytautas Kernagis. Atvyko didžiulis būrys mokinių ir mokytojų iš Telšių rajono Nevarėnų pagrindinės mokyklos, Telšių „Džiugo“, Skuodo rajono Mosėdžio, Mažeikių rajono Sedos Vytauto Mačernio, Židikų Marijos Pečkauskaitės, Plungės „Saulės“, Kulių gimnazijų, Plungės „Ryto“, Akademiko Adolfo Jucio pagrindinės, Senamiesčio mokyklų.
Sveikindamas susirinkusiuosius gimnazijos direktorius Leonas Mockūnas akcentavo, kad šauliškų klasių ugdymo programa nesikeičia, keičiasi tik neformalusis ugdymas – kiekvieną savaitę po dvi valandas bus dirbama pagal Šaulių sąjungos programą ir kt.
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Žemaičių apygardos 3-iosios rinktinės vadas Aristidas Garasimavičius džiaugėsi Alsėdžių gimnazijos unikalumu ir čia tvyrančia ypatinga atmosfera. „Jūs esate bendruomenė, kuri visiems teikiate tą gerąją aurą, kuri paskui sklinda po visą šalį“, – kalbėjo karininkas.
Žemaitijos šaulių 8-osios rinktinės vadas Julius Svirušis apdovanojo padėkos raštais aktyviausius jaunuosius šaulius, kurie šiais metais baigia gimnaziją. Jo dovanos buvo įteiktos asmeniškai kiekvienam vaikinų vokalinio ansamblio dalyviui ir jo vadovui Martynui Miliauskui.
Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos majoras S. Vilkinas paskelbė, kokią dovaną ši aukštoji mokykla įteikia respublikinio žygio ir dainos konkurso „Kai lietuviai žygiuoja kovon“ laimėtojui gimnazijos vaikinų vokaliniam ansambliui. „Gegužės 24 dieną jaunuoliai kviečiami į Vytauto Didžiojo jėgerių batalioną praleisti kupinos įspūdžių dienos“, – sakė S. Vilkinas.
Po svečių pasisakymų mokytojai buvo pakviesti į seminarą „Pilietiškumo ugdymas mokykloje ir krašto gynyba“.
Kol pedagogai sprendė, kaip toliau pilietiškai ugdys jaunąją kartą, mokiniai varžėsi pačiose įvairiausiose rungtyse. Buvo sudaryta net trylika komandų. Moksleiviai žiūrėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgų parodomąją programą, vykdė Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro ir Šv. Ignaco Lojolos kolegijos Sveikatos priežiūros skyriaus vedėjo T. Darbuto komandos nurodymus susipažindami su paramediko profesija. Įdomių užduočių buvo paruošę ir Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kapitonas J. Norvaiša, majoras S. Vilkinas, kariūnai A. Leonidovas, E. Šeduikis, Krašto apsaugos 6-osios rinktinės savanoriai, Šaulių sąjungos nariai.