![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Birželio 3-iąją Trakų kultūros rūmuose surengta Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis“ apdovanojimų ceremonija. Joje dalyvavo ir du Plungės rajono savivaldybės jaunieji medžio drožėjai. Šešiolikmečiam Robertui Burkevičiui iš Gintališkės kaimo įteiktas pirmosios vietos apdovanojimas, penkiolikmečiam plungiškiui Aurimui Jurgaičiui atiteko antroji vieta.
Lietuvos liaudies kultūros centras tautinį meną puoselėjančių jaunųjų kūrėjų konkursą „Sidabro vainikėlis“ organizuoja ketvirtus metus. Iki tol analogiškame konkurse, kuris vadinasi „Aukso vainikas“, varžėsi tik suaugusieji liaudies meno puoselėtojai.
Šį sezoną „Sidabro vainikėlio“ regioninėse atrankose savo kūrybą pristatė daugiau nei 450 moksleivių, eksponuota beveik 1 000 darbų. Į nacionalinę parodą atrinkta 50 dalyvių, kone 150 jų kūrinių beveik dvi savaites džiugino Trakų kultūros rūmų lankytojų akis. Varžėsi jaunieji skulptoriai, taikomųjų medžio dirbinių meistriukai, karpytojos, sodų ir verbų rišėjai, sulaukta nemažai tekstilininkų darbų – mezginių, audinių, siuvinėtų, veltų darbelių, kaip įprastai, gausu buvo ir keramikos dirbinių.
Platelių gimnazijos moksleivis R. Burkevičius respublikiniam konkursui pateikė dešimt darbų – penkias Užgavėnių kaukes ir tiek pat medžio skulptūrų. Jį drožybos moko žinomas tautodailininkas Vytas Jaugėla.
Jaunojo kūrėjo iš Gintališkės darbai įvertinti aukščiausiu konkurso apdovanojimu – jam įteiktas pirmosios vietos diplomas ir sidabrinė segė – „Sidabro vainikėlis“. Moksleivis Robertas per pagerbimo ceremoniją atviravo, kad laimėti „Sidabro vainikėlį“ gana sunku, konkurencija – didelė, tad atkakliai dirbti ir stengtis reikėjo ne vienerius metus.
Antrąją vietą pelnęs plungiškis A. Jurgaitis yra Plungės „Babrungo“ pagrindinės mokyklos aštuntokas. Jį konkursui paruošė technologijų mokytojas Viktoras Raibužis. Jaunuolis vertinti pateikė septynias medžio skulptūras. 2014 metais Aurimas buvo tapęs šio konkurso laureatu ir laimėjęs „Sidabro vainikėlį“. 2015-aisiais jis pripažintas Plungės kultūros centro rengiamos parodos-konkurso „Stanislovas Riauba – Žemaitijos Andersenas“ laureatu.
A. Jurgaičiui konkurso organizatoriai įteikė antrosios vietos diplomą ir Lietuvos nacionalinio muziejaus įsteigtą prizą – knygą apie liaudies meistro Jono Bugailiškio kūrybą ir edukacinę veiklą.
Birželio 3-iąją Trakų kultūros rūmuose „Sidabro vainikėliais“ iš viso apdovanoti šeši mokiniai, kurių kūryboje atsispindėjo tautinis paveldas, regiono savitumas, kurie sėkmingai interpretavo derindami tradicijas ir šiuolaikinę pasaulėžiūrą.
„Sidabro vainikėlius“ įsisegė trys skulptoriai: broliai Domas (14 m.) ir Lukas Malašauskai (16 m.) iš Varėnos ir jau minėtasis R. Burkevičius iš Gintališkės. Ketvirtasis apdovanojimas atiteko keramikui Evaldui Mikelioniui (14 m.) iš Upytės amatų centro, penktasis – radviliškiečiui sodų rišėjui Kornelijui Norvaišui (13 m.), šeštasis – išraiškingos prakartėlės kompozicijos autorei Agnei Knašytei (17 m.) iš Garliavos. Šiauliečių tautodailininkų Antano ir Dariaus Lažinskų įsteigtą specialųjį prizą – kaltelių rinkinį – laimėjo garliaviškė Ema Nevedomskaitė (12 m.).