Sekmadienis ramiame Rietavo seniūnijos Alko kaime buvo neeilinė diena: šio krašto vaikai – esami ir buvę – atidengė paminklinius akmenis, žyminčius kaimo ribas.
Nyksta kaimai. Trobelių, kurios kažkada buvo pilnos gyvybės, langai vienas po kito užmerkia akis. Traukiasi ir Alko kaimas – laikas negailestingai retina senųjų alkiškių gretas, o naujakurių atoki vietovė netraukia. Tačiau žmonės, kilę iš šių apylinkių, stengiasi nepamiršti savo šaknų: dažnai suvažiuoja gimtinėn, pavaikšto jau baigiančiais užželti jaunystės takais, su liūdesiu stebėdami nykstančią tėviškę. Įamžinti Alko kaimo atminimą paminkliniais akmenimis pasiūlė kraštietis, dabar Panevėžyje gyvenantis Vytautas Mišeikis. Prasmingai idėjai – atsidėkoti gimtinei atminimo dovana – pritarta iš karto.
Meilės tėviškei simboliais tapę paminkliniai akmenys atidengti liepos 24 dieną. Juos pašventino Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios kunigas Antanas Gutkauskas. Sveikinimo žodį, primindamas Alko kaimo praeitį, susirinkusiesiems tarė Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas. Istorijos sergėtojas padėkojo paminklinių akmenų pastatymo iniciatoriui V. Mišeikiui ir darbus atlikusiam Andriui Mickui.
Prasminga ceremonija džiaugėsi ir Rietavo savivaldybės vicemeras Jonas Eugenijus Bačinskas.
Pasveikinęs tėviškėn sugrįžusius kraštiečius ir svečius, V. Mišeikis priminė Alko istoriją. Eiles apie kaimą skaitė iš čia kilusi Regina Tolenienė. Drauge pasimelsti šventės dalyviai susijungė Alkakalnyje.
Vėliau, bendraudami prie vaišių stalo, sueigos dalyviai skaitė savo kūrybos eiles, sudėtas brangiausiam žemės lopinėliui – kaimui, apie kurį prisiminimų išdildyti nepajėgi net laiko tėkmė.
Redakcijos kalbintas mažosios bendrijos „Alkos ūkis“ šeimininkas A. Mickus, kuriam buvo patikėta organizuoti atminimo akmenų įrengimą, sakė, kad paminklams panaudoti vietiniai rieduliai: vienas rastas kasant tvenkinį jo paties sodyboje, kitas – durpyne. Abu jie pastatyti šalia kaimą kertančio žvyrkelio – kad visi važiuojantieji pro šalį žinotų, kur atsidūrę. A. Mickus džiaugėsi, kad gražią žmonių iniciatyvą palaikė ir Rietavo seniūnijos vadovas Romanas Jurčius.
Alko kaimas Andriui nėra gimtasis, bet vyrą sujaudino alkiškių meilė savo žemei: „Matyt, daug poetų čia užaugo. Viena moteris, negalėjusi dalyvauti renginyje, atsiuntė savo kūrybos knygutę, kurioje tarp kitų eilėraščių – malda kaimui su visų jame gyvenusių žmonių pavardėmis.“