Rugpjūčio 7-ąją tikintieji, dalyvaudami Porciunkulės atlaiduose Rietavo Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje, sėmėsi ne tik religinio, bet ir kultūrinio peno – maldos namuose koncertavo iš Maskvos atvykę muzikai.
Šv. Pranciškaus maldavimu jo atstatytai Porciunkulės (Italija) koplytėlei atlaidus XIII amžiuje suteikė tuometinis popiežius Honorijus III. Nuo tada švenčiant Porciunkulę, kurią žemaičiai „parcinkuliu“ vadina, pagerbiami vienuoliai pranciškonai, kurių pagrindinis principas – neturtas.
Sekmadienį rietaviškiams šv. Mišias aukojo kunigas, Rietavo garbės pilietis Česlovas Degutis. Dvasininkas dėkojo parapijos klebonui Antanui Gutkauskui už galimybę dar kartą kreiptis į Rietavo tikinčiuosius, sujungti juos bendroje maldoje. Per pamokslą daug kalbėta apie gailestingumą, būtinybę dalytis su kitais, primintos šv. Pranciškaus skleistos tiesos.
Po šv. Mišių prasidėjo klasikinės muzikos koncertas. „Šv. Pranciškus buvo labai pamaldus. Patekę į muzikų rankas Dievui meldžiasi ir mūsų instrumentai. Kadangi jie visi padaryti iš medžio, programą pavadinome „Medžio giesmė Aukščiausiajam“. Tikimės, kad muzika jus išlaisvins nuo sunkių minčių, priartins prie Dievo“, –
kalbėjo programą pristatęs svečias.
Simboliška, kad kunigaikščių Oginskių giminės pastatytuose maldos namuose pirmiausia nuskambėjo M. K. Oginskio polonezas „Atsisveikinimas su Tėvyne“, kurį atliko vargonininkas Igoris Goldenbergas. Vėliau skliautai prisipildė J. S. Bacho, P. Čaikovskio, S. Rachmaninovo, A. Dvoržako kūrinių melodijų, kurias, jau be minėto muziko, susirinkusiesiems dovanojo trio „Senza Frontiere“. Smuiku grojo Ekaterina Kirillova, violončele – Liudmila Gubkina, fortepijonu – Elena Endeberya.
Programa kaip prasidėjo, taip ir baigėsi rietaviškiams brangaus polonezo garsais. Tik šį kartą melodija sklido iš fortepijono klavišų – kūrinį grojo dviese – E. Endeberya ir I. Goldenbergas.
Po dvi valandas trukusio koncerto rietaviškiai muzikams atsidėkojo plojimais. Maldos namų šeimininkas – gėlėmis ir atminimo dovanėlėmis.