![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Neseniai Plungės kultūros centro vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ grupė dalyvavo Pasauliniame vaikų teatrų forume-festivalyje Japonijoje, Tojamos mieste. Grįžusius iš kito pasaulio krašto ir šiek tiek pailsėjusius jaunuosius aktorius ir jų vadovus Sigitą ir Romą Matulius rugpjūčio 17-ąją priėmė meras Audrius Klišonis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas.
„Džiugu, kad socialiniame tinkle „Facebook“ galėjome matyti jūsų įspūdžius, kaip atrodote tarp kitų valstybių aktorių. Į Japoniją nuvykti svajoja daug kas, bet jūs savo talentu, darbu ir užsispyrimu tą padarėte“, – kalbėjo Savivaldybės vadovas A. Klišonis.
R. Matulis sakė, jog dalyvauti tokiame forume – prestižas, nes ne kiekvienas į jį patenka, ten atvyksta visų šalių atstovai, kritikai. „Dalyvavimas šiame tarptautiniame festivalyje reiškia galimybę parodyti save, valstybę. Tai darbo įvertinimas“, – pabrėžė jis.
Pasakodami įspūdžius teatro vadovai atkreipė dėmesį, kad Lietuvos vardas yra žinomas Japonijos politikams, aukšto rango verslininkams, tačiau bendraujant su jaunąja karta paaiškėjo, kad jiems mūsų šalis – nežinoma. R. Matulis prisiminė, kad jų klausinėjo, ar lietuvių gimtoji kalba nėra rusų, ar abėcėlė nėra slaviška ir pan.
Be Lietuvos atstovų, festivalyje dalyvavo JAV, Australijos, Belgijos, Rusijos, Kinijos, Egipto, Ugandos, Malaizijos, Ekvadoro ir kitų šalių jaunieji teatralai. Tiesa, R. Matulis atskleidė, kad šiems „Saulos“ aktoriams tai buvo pirma ir paskutinė galimybė su teatru apsilankyti forume, nes yra amžiaus cenzas. „Į Japoniją nuvykti, ko gero, galėtų daugelis turistų. Bet pamatyti tokią šios šalies kultūrą, kokią matėme mes, neįstengtų nė vienas“, – pabrėžė Plungės kultūros centro vadovas. S. Matulienė pridūrė, kad šis festivalis Japonijoje – labai laukiamas, jame dirba daugybė savanorių.
„Saulos“ vadovai džiaugėsi, kad plungiškius įvertino puikiai, jų spektaklis rodytas salėje, kurioje telpa 1 000 žiūrovų. Paviljone, kuriame mūsiškiai pristatė informaciją apie Lietuvą, Plungės kraštą ir tradicinius renginius, eksponavo Plungę reprezentuojančius suvenyrus, lino, gintaro dirbinius ir kt., apsilankė begalė žmonių. Kaip sakė S. Matulienė, labiausiai visus domino ir žavėjo lino ir gintaro gaminiai.
R. Matulis, atsidėkodamas už Savivaldybės paramą, kad jaunimas galėtų išvykti, merui įteikė medalį, kuriuo buvo apdovanoti visi festivalio rėmėjai, ir rankinę, kurioje, pasak „Saulos“ vadovo, yra viskas, kas geriausia Japonijoje: sakė, arbata, džiovinti kalmarai.
„Japonija jau po jūsų kojomis. Dar yra kitos šalys, kurias galite aplankyti. Vaikai, viskas – tėvų, vadovų dėmesys – skirta tik jums. Kai suaugsite, prisiminkite tai, kad ir savo vaikams skirtumėte daug dėmesio“, – įteikdamas simbolinę dovaną R. ir S. Matuliams ir kreipdamasis į jaunuosius aktorius akcentavo A. Klišonis.
„Sauliečius“ Japonijoje nustebino žmonių paslaugumas ir nuoširdumas, miestų švara. Paklausti, ar dar važiuotų, nė vienas net nesuabejojęs atsakė: „Taip.“
Baigiantis susitikimui, „Saulos“ vadovai pastebėjo, kad Japonija – ne tik technologijų, bet ir meno šalis. „Į įvairias meno šakas įtraukiami vaikai. Kolektyvuose jų – po šimtą ir daugiau. Populiarūs – baletas ir mušamieji instrumentai“, – pasakojo S. Matulienė. O R. Matulis pasidžiaugė, jog Lietuvoje teatras – aukštesnio lygio.