Ketvirtadienį Savivaldybės meras Audrius Klišonis pasveikino tris jaunus medikus, prieš kelias savaites pradėjusius darbą Plungės ligoninėje ir sėkmingai įsiliejusius į kolektyvą.
Kartu su jaunaisiais specialistais į susitikimą atvyko gydymo įstaigos direktorius Antanas Martusevičius ir bendrosios terapijos rezidentūros vadovas gydytojas Boleslovas Kazlauskas.
„Man tenka garbė informuoti visuomenę apie malonius įvykius Plungės ligoninėje. Čia atvyko dirbti, o gal tiksliau būtų pasakyti – sugrįžo į gimtąjį kraštą, trys jauni mokslus pabaigę medikai – plungiškiai“, – kalbėjo A. Martusevičius.
Pasak direktoriaus, jau treji metai, kai Plungėje veikia Vilniaus universiteto Medicinos fakulteto ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto internatūros ir rezidentūros bazė. Tai padeda į mūsų miestą pritraukti jaunų gydytojų, pradžioje jie gali atlikti rezidentūrą ar internatūrą, o vėliau galbūt ir dirbti.
Taigi nuo rugpjūčio pradžios į Plungės ligoninės kolektyvą įsiliejo medicinos biologė Irma Bladžienė (medikė medicinos biologės padėjėja Plungėje dirbo jau nuo vasario mėnesio – aut. past.).
Į mediciną jauna moteris sparnus pakėlė iš buvusios Senamiesčio vidurinės mokyklos.
Nuo rugpjūčio 8 dienos otorinolaringologu (ausų, nosies, gerklės ligų gydytoju) pradėjo dirbti plungiškis Giedrius Ramanauskas, baigęs „Saulės“ gimnaziją. Trečiasis gydytojas kraštietis – Giedrius Repšys iš Alsėdžių. Kaip sakė A. Martusevičius, jaunajam ortopedui-traumatologui nepavyko ištrūkti į susitikimą, nes laukė suplanuota operacija. Pristatytas ir rezidentūrą Plungėje pasirinkęs Daumantas Straukas iš Tauragės.
Ligoninės vadovas džiaugėsi, jog prie jaunų specialistų pritraukimo į Plungę labai prisidėjo rajono valdžia, skirdama du tarnybinius butus. Jais naudojasi G. Ramanauskas ir Chirurgijos skyriui vadovaujantis Brūno Aleknavičius iš Klaipėdos. „Taip pat Savivaldybė palaikė idėją ir skyrė pinigų vieno būsimo mediko studijoms finansuoti. Dar vieną jaunuolį į mokslus planavome išleisti už savo pinigus, bet taip jau susiklostė, kad mūsų numatytoji būsima anesteziologė gavo valstybės finansuojamą vietą. O už Savivaldybės lėšas išleisime gastroenterologę“, – pasakojo A. Martusevičius. Anot jo, būsimosios specialistės tėvas gyvena Kuliuose, tad gauti visi sutikimai, parašai, kad po studijų gydytoja grįš į Plungę.
Paklausti, kodėl dirbti pasirinko mūsų miestą, jaunieji gydytojai atsakė, kad čia jų šeima. G. Ramanauskas pabrėžė, jog turėjo galimybę likti Vilniuje, kitur, bet parvyko į gimtinę, nes čia palankios darbo ir gyvenimo sąlygos. „Jūs net neįsivaizduojate, koks malonumas konsultuoti pacientą žemaičių tarme“, – šypsojosi jis.
D. Straukas neslėpė, jog pasirinkdamas Plungę nesuklydo vien dėl to, kad čia jam leidžiama dirbti pačiam, prižiūrimam vadovo B. Kazlausko (šiuo metu rezidentas pavaduoja atostogaujantį Priėmimo ir skubios pagalbos skyriaus vedėją), o ne tik pildyti ligos istorijas ir vaikščioti vadovui iš paskos, kas gali nutikti didžiuosiuose miestuose, didžiosiose ligoninėse. O kita priežastis – šeima Mažeikiuose.
„Jaunimas – labai motyvuotas. Su jaunu žmogumi ateina iniciatyva, idėjos“, – baigdamas pabrėžė A. Martusevičius.
Kiek malonių žinių…kad taip dažniau !!!
Nuostabus, jaunas gyd. Daumantas Straukas. Viską nuodugniai išaiškina ligoniui, jaučiasi profesionalumas. Tikuosi, kad senieji Plungės medikai neužgoš jaunų specialistų ir leis jiems pritaikyti naujausias medicinos žinias. Esame dėkingi ir linkime kuo geriausio pasisekimo.
Geriau nepakliūt pas Brūno Aleknavičių- nugydys, kaip jau ne vieną… Iš miesto į rajoną siunčia gydytojus, deja… ne geriausius.