Reorganizavus keturias kaimų pagrindines mokyklas ir vieną uždarius, nereikalingi liko penki direktoriai. Jau tada, kai nuspręsta šias mokymo įstaigas prijungti prie miesto, buvo aišku, kad vadovai neteks darbo. Rugpjūčio 31-ąją jie atleisti. Dėl to sušauktas neeilinis Plungės rajono savivaldybės tarybos posėdis.
Priminsime, kad nuo šio rugsėjo Stalgėnų mokykla veikia kaip Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos padalinys, Staneliai prijungti prie „Babrungo“ pagrindinės, Kantaučių ir Žlibinų Igno Končiaus mokyklos – prie Senamiesčio. Prie „Ryto“ mokyklos turėjo šlietis ir Nausodžio pagrindinė, tačiau, įstaigoje nelikus mokinių, nutarta ją uždaryti.
Reorganizuotųjų ir uždarytosios mokyklų direktoriams atleisti sušauktas neeilinis Savivaldybės tarybos posėdis. Nors politikai į jį rinkosi vangiai, trylika (iš 25) šiaip ne taip atėjo.
Darbotvarkės klausimą tarybos nariams pristatęs Švietimo, kultūros ir sporto komiteto pirmininkas Audrius Misiūnas sakė: „Savo sprendimais tiesiog konstatuosime seniai visiems žinomą faktą, kad penki mokyklų direktoriai yra atleidžiami iš darbo.“
Pradėta nuo Stanelių pagrindinės mokyklos direktoriaus pareigas einančios Kristinos Pilitauskienės atleidimo. Ji gaus penkių mėnesinių algų dydžio išeitinę išmoką ir kompensaciją už nepanaudotas atostogas (už 58 kalendorines dienas). Žlibinų Igno Končiaus pagrindinei mokyklai vadovavusiai Nijolei Žičkuvienei – keturių atlyginimų dydžio išeitinė ir kompensacija už 60 nepanaudotų atostogų dienų. Didžiausia išeitinė bus išmokėta Stalgėnų pagrindinės mokyklos direktoriui Rimantui Gricevičiui – šešių algų dydžio. Kadangi šiuo metu vadovas serga, kompensacija už nepanaudotas atostogas bus apskaičiuota vėliau, kai jis išgis. Beje, ir atleistas direktorius bus nuo tos dienos, kai baigsis nedarbingumas. Kantaučių ir Nausodžio mokyklų vadovai Zigmas Bagdonas ir Edmundas Sausdravas gaus keturių algų dydžio išeitines. Pirmasis nepanaudojo 66 atostogų dienų, antrajam bus kompensuota už 89.
Iškilus klausimui, kodėl skiriasi išeitinių kompensacijų dydžiai, atsakyta, kad išmoka priklauso nuo to, kiek laiko asmuo dirbo toje įstaigoje.
Politikai domėjosi, ar Švietimo skyriuje žinoma, kokios kaimų mokyklų reorganizavimo pasekmės – kiek mokytojų gavo darbą kitose įstaigose, kiek liko bedarbiais. Skyriaus vedėjas Rolandas Raibužis paaiškino: „Tikslūs skaičiai bus žinomi įsibėgėjus mokslo metams. Kol kas aišku tik tiek, kad dauguma pedagogų darbą turi, bet, žinoma, ne šimtu procentų. Beje, yra mokyklų, kuriose mokytojų atleisti neteko.“