![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Trečiadienį Plungės rajono savivaldybės vadovas Audrius Klišonis priėmė į mūsų rajoną atvykusį nepaprastąjį ir įgaliotąjį Izraelio valstybės ambasadorių Lietuvoje Amirą Maimoną.
Svečias aplankė prie Senamiesčio mokyklos esančius memorialinius akmenis, pavaikščiojo po miestą.
Susitikime meras kalbėjo, kad nuo to laiko, kai mūsų krašte gyveno žydai, nuo karo ir pokario laikų pasikeitė ne tik Plungės senamiestis, bet ir miestelių centrai. A. Klišonis priminė, kad visuomenininko Eugenijaus Bunkos ir jo tėvo Jakovo dėka Plungės rajone įamžintos šios tautybės žmonių žudynių vietos.
A. Maimonas dėkojo už priėmimą ir sakė, kad pirmą kartą apie mūsų miestą ir „Saulės“ gimnazijoje veikiantį Tolerancijos ugdymo centrą išgirdęs
kalbėdamas su Glenda ir Abeliu Levitais. Jis akcentavo, kad labai kalbama apie žydų naikinimą, bet ne tik tai yra svarbu. „Skaudina, kad masinių žudynių vietose pastatytuose memorialuose žymimi tik skaičiai, jokių vardų“, – apgailestavo svečias.
Tiesa, ambasadorius džiaugėsi, jog Plungės rajone atminimo vietose surašyti ne tik skaičiai, bet ir nužudytųjų vardai. „Plungės pavyzdys turėtų būti sektinas ir kituose miestuose“, – teigė jis.
Pasak svečio, prieš metus Lietuvoje atidaryta Izraelio ambasada glaudžiai bendradarbiauja su mokyklomis, dienos centrais, organizuoja daug kultūros renginių.
A. Maimonas pabrėžė, kad nuo ambasados atidarymo jau apdovanota 17 asmenų, padėjusių žydams. Tačiau, jo manymu, svarbu kalbėti ne tik apie saugotojus, žudytojus. Svarbu kalbėti ir apie tuos, kurie buvo tik stebėtojai, nes dėl jų neveikimo žuvo žmonės.
A. Klišonis ambasadoriui minėjo, jog visai neseniai Šarnelės kaimo bendruomenė buvo suorganizavusi konferenciją, kurioje kalbėta apie žydų šeimas slapsčiusius žmones. Šarneliškių dėka buvo išsaugoti 26 žydai. Šiuo metu jų šeimų narių skaičius jau išaugo iki 187.
Meras papasakojo ir apie mūsų mieste vykstančias fotobienales, kuriose per fotografiją plungiškiai pažįsta kitas šalis, jų kultūrą, tradicijas, ir pakvietė ambasadorių pagalvoti apie Izraelio pristatymą Plungei po dvejų metų.
Po apsikeitimo simbolinėmis dovanomis svečias išskubėjo į „Saulės“ gimnazijos Tolerancijos ugdymo centrą. Čia klubo nariai pristatė nuveiktus darbus, dalijosi savo įžvalgomis, dalyvavo kultūriniame dialoge, susipažino su ambasados kasdiena ir ambasadoriaus misija.
Paskui A. Maimonas aplankė žydų žudynių vietas Kaušėnuose ir Plateliuose.