Tokios tiesmukos nuomonės apie Lauryno Ivinskio gimnazijos pedagogų darbą, kokia buvo išsakyta trečiadienį surengtame Rietavo savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje, viešai dar neteko girdėti. Stiprus kritikos strėlių lietus pasipylė aptariant šios mokymo įstaigos 2015 metų veiklos ataskaitą.
Lauryno Ivinskio gimnazija negali pasigirti teikianti kokybišką vidurinį išsilavinimą – nemažai metų valstybinių brandos egzaminų rezultatai nebesiekia šalies vidurkio. Todėl nenuostabu, kad komiteto posėdyje aptariant didžiausios savivaldybėje švietimo įstaigos veiklą pradėta ieškoti tokios nesėkmės priežasčių. „Viskas lyg ir gražu – daug mokytojų yra įgiję vyresniojo mokytojo, metodininko kvalifikacijas, atlyginimai keliami, darbo sąlygos geros, bet egzaminų rezultatai vis tiek nedžiuginantys. Kodėl taip yra?“ – klausė socialdemokratė Virginija Jakavičienė.
Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Lidija Rėkašienė šį kartą savo kariaunos negynė: „Nėra konkurencijos, mokytojai jaučiasi nepakeičiami, iš čia ir jų požiūris į darbą. Sistema tokia, kad nėra galimybės atleisti ar nubausti prastai dirbančio pedagogo. Mokytojai visiškai nepriima kritikos. Vienintelis jų paaiškinimas: mažai moka, mažai dirbam. Esant šitokiam požiūriui, rezultatai negali būti geri. Šiemet neturėjome nė vieno moksleivio, baigusio mokslus su pagyrimu, o ir tai daug ką pasako. Mokytojai netobulėja, nemoka dirbti su naujomis technologijomis.“
Posėdyje dalyvaujanti Lauryno Ivinskio gimnazijos direktorė Dalia Baliutavičienė kalbėjo, kad Nacionalinė mokyklų vertinimo agentūra atliko mokymo įstaigos veiklos išorės vertinimą. Jo metu iš tiesų nustatyta, kad mokytojų požiūris į pareigą yra vienas iš tobulintinų veiklos aspektų. Kaip sakė vadovė, taip pat reikėtų gerinti mokymo nuostatas ir būdus, mokymo ir mokymosi diferencijavimą pamokoje. „Iš turimų lėšų mokiniams galime skirti tik minimalų pamokų skaičių. 26 tūkstančius eurų atiduodame Daugėdų pradinio ugdymo skyriui. Jei šios mokyklos vaikus atsivežtumėme į gimnaziją ir parvežtumėme atskiru reisu, iš karto po pamokų, šią sumą galėtume panaudoti bendram mokymo planui įgyvendinti. Atsirastų galimybė skirti mokiniams papildomų pamokų“, – pasidalijo savo skaičiavimais D. Baliutavičienė.
Meras Antanas Černeckis išsakytoms nuomonėms pritarti neskubėjo: „Tai jau mokytojai visai netinkami? Jei taip nuteiksime tėvus ir vaikus, koks bus visuomenės požiūris? Pateisinti negalima, bet vynioti į vieną vatą nereikėtų… Jei valstybinių brandos egzaminų nelaikytų ta dalis mokinių, kurie nelanko pamokų ir nesimoko, rezultatai nebūtų tokie prasti.“
Kalbėdamas apie Daugėdų pradinio ugdymo skyrių Savivaldybės vadovas sakė: „Reikalas svarstytinas, bet, nemanau, kad pulsime uždaryti. Vaikams Daugėduose gera – šilta, jauku, namai čia pat. Negalima visko matuoti pinigais.“
Diskusijos apie Lauryno Ivinskio gimnazijos pedagogų darbą baigėsi direktorės D. Baliutavičienės patikinimu: „Bendruomenės esama padėtis netenkina. Todėl žingsnis po žingsnio daroma, kas turi būti daroma, tad ateityje rezultatai tik gerės.“ Vadovė akcentavo ir kitas problemas: senojo pastato prastus vamzdžius, blogą tualetų būklę, slidžią sporto salės grindų dangą.
Po tokios karštos diskusijos, kai, anot mero, visos kulkos iššaudytos, kitų ugdymo įstaigų – Tverų gimnazijos, Žadvainių pagrindinės mokyklos, Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos ir Rietavo vaikų lopšelio-darželio – veiklos ataskaitoms pritarta nedaugžodžiaujant.