Trečiadienį į posėdį susirinkę Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto nariai nusprendė Savivaldybės tarybai teikti vietinės rinkliavos už komunalinių atliekų surinkimą iš atliekų turėtojų ir atliekų tvarkymą dydžio nustatymo metodiką ir šios rinkliavos nuostatus.
Pagal naują metodiką, kuri bus pradėta taikyti nuo balandžio 1 dienos, rinkliava bus dvinarė, susidedanti iš pastoviosios ir kintamosios dalių. Rietavo savivaldybėje pastovioji dalis sudarys 70 proc. mokesčio dydžio, kintamoji – 30 proc. Tačiau gyventojams, kaip pastebėjo komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas, svarbi ne metodika, o tai, kiek jiems konkrečiai teks mokėti už šiukšlių išvežimą.
Kaip pasakojo Savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas, iki šiol kaimo žmonės mokėjo 31 eurą, miestiečiai, turintys individualius 120 l talpos konteinerius, – 61 eurą, o daugiabučiuose namuose gyvenantys rietaviškiai – 47 eurus. 2017 metais, keičiantis metodikai, kaimų gyventojai už atliekų tvarkymą gaus vos ne dvigubai didesnę – 51,70 euro – sąskaitą. Rietavo individualių namų savininkai – 59,20 euro, daugiabučių namų butų – 51,50 euro.
Jei Savivaldybės taryba pritars naujam rinkliavos dydžiui, nuo 2018-ųjų tiek kaimuose, tiek mieste individualų konteinerį turintys nekilnojamojo turto savininkai gaus 58,60 euro, rietaviškiai, gyvenantys daugiabučiuose, – 53 eurų sąskaitą.
58,60 Eur sumą už atliekų tvarkymą mokėtų privačių valdų gyventojai, per metus konteinerį išstūmę maksimalų skaičių kartų – 26. Tie, kurie šiukšlių turės mažiau, galės sutaupyti. Kaip sakė Savivaldybės ekologė Vesta Andrijauskienė, apskaičiuota, kad didžiausia sutaupymo suma (kai per metus konteineris bus išstumtas minimalų skaičių kartų – 13) – 10 eurų 80 centų.
Posėdžiautojams paaiškinta, kad rinkliava išaugo dėl padidėjusių šiukšlių tvarkymo kaštų. Vien vartų mokestis nuo 26 eurų (+ PVM) pakilo iki 56 eurų (+ PVM).
Telšių atliekų tvarkymo centro vadovas Rimantas Adomaitis posėdyje kalbėjo, kad atliekų tvarkymas pabrango pradėjus veikti mechaninio ir biologinio apdorojimo įrenginiams. „Praėjusiais metais į sąvartyną pateko tik 15 tonų šiukšlių, visos kitos buvo sutvarkytos gamykloje. Tvarkomės geriausiai Lietuvoje, sąvartynas „ilsisi“, – džiaugėsi direktorius.
Tik vargu ar taip džiaugsis didesnes sąskaitas gavę gyventojai? Komiteto pirmininkas A. Maslauskas prognozavo: „Bus visko. Nepavydžiu Savivaldybei.“
Posėdžiautojai nusprendė tarybai teikti projektą, kuriame numatoma į viešosios įstaigos Rietavo žirgyno visuotinį dalininkų susitikimą deleguoti Savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyriaus vedėją Alfonsą Stabingį.
Neįžvelgta kliūčių tam, kad netinkamu naudoti būtų pripažintas Savivaldybei priklausantis butas Rietave, Žemaičių g. 36-2, tačiau nutarta neskubėti su savivaldybės lankytinų vietų sąrašo patvirtinimu – įžvelgę netikslumų, klaidų, neišbaigtumo, komiteto nariai siūlė specialistams dokumentą peržiūrėti iš naujo.
Tokie sprendimai neauklėja žmogaus, o tik sukelia pyktį. Aš turiu būti suinteresuotas rūšiuoti, kompostuoti, kad mažiau liktų šiukšlių bendrame konteineryje. Mano mokestis turėtų būti surištas su išvežamų konteinerių skaičiumi.
Mažiaus šiukšlini – mažiau moki!
Tokie sprendimai ir piktina nuskurdusi žmogų.Atliekų išvežimo kompanija neatlieka gerai savo darbo,iž ką mokėti?stambiagabaritų išvežimo diena susirenka metalo laužą o visa kitka palieka ir už ką mokėti?