![](https://laikrastisplunge.lt/wp-content/plugins/lazy-load/images/1x1.trans.gif)
Liepos 17 dieną sušauktame Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje paaiškėjo, kad naujieji mokslo metai prasidės su mažesniu mokinių ir klasių komplektų skaičiumi. Tačiau kaimų seniūnijose daugėja darželinukų.
Per metus netekta keturių klasių
Kasmet kovo pradžioje tvirtinamas rajono mokyklų klasių komplektų skaičius ir mokinių vidurkis klasėse naujiems mokslo metams. Liepos mėnesį sudėliojami galutiniai taškai, ir neretai būna, jog vienoje ar kitoje mokykloje skaičiai pasikeičia taip, kad nulemia mokymo įstaigos išlikimą ar uždarymą.
Klausimą pristačiusi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Vitalija Pociutė sakė, kad pagal paskutinius duomenis rudenį į bendrojo lavinimo mokyklas susirinks 207 mokiniais (arba keturiais klasių komplektais) mažiau nei praėjusią rugsėjo 1-ąją. Pirmokų turėtų būti daugiau nei pernai. Tiesa, tas skaičius nėra labai didelis – vos aštuoni vaikai.
Kovo mėnesį buvo kalbama, kad Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos Grumblių pradinio ugdymo skyrius nuo rugsėjo nebeveiks, tačiau į kaimą atvyko gyventi šeima su vaikais, tad naujais mokslo metais mokyklėlė dar išliks, čia bus komplektuojama jungtinė pirmokų, trečiokų, ketvirtokų klasė (11 mokinių).
Nuo kovo atsirado daugiau norinčiųjų mokytis Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos aštuntoje klasėje. Tad vietoje planuotos vienos dabar sudaromos dvi aštuntokų klasės (33 mokiniai).
Nuo pavasario iki vasaros padaugėjo ir pirmokų, pageidaujančių mokytis Plungės „Ryto“ pagrindinėje mokykloje, tad vietoje trijų pirmų klasių komplektuojamos keturios (84 mokiniai).
Kovą kalbėta ir apie tai, kad Plungės akademiko Adolfo Jucio pagrindinėje mokykloje dėl per mažo mokinių skaičiaus nebus formuojama šešta klasė, tačiau susiklostė taip, kad šeštos klasės kursą palikę kartoti trys vaikai savotiškai ją išgelbėjo. Taigi rugsėjį šioje mokykloje šeštokai dar turėtų mokytis.
Pavasarį moksleivių nutekėjimą pajuto Plungės Senamiesčio mokykla. Čia vietoje trijų dešimtų klasių komplektuojamos dvi (54 mokiniai).
Kaip pabrėžė V. Pociutė, šis komplektų skaičius jau galutinis ir didinti jo nebebus galima. Lyginant, kiek pernai rugsėjo 1-ąją į mokyklas susirinko mokinių ir kiek planuojama sulaukti šiemet, matyti, kad bendras moksleivių skaičius daugelyje mokymo įstaigų krito, šiek tiek padidėjo „Ryto“, „Babrungo“, Šateikių pagrindinėse ir Senamiesčio mokyklose.
Priešmokyklinio ugdymo grupės
Į komiteto narius kreipėsi Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyr. specialistė Dangirutė Vaškienė.
Kaip kalbėjo pranešėja, buvo gautas prašymas Kulių gimnazijoje leisti įsteigti atskirą priešmokyklinio ugdymo grupę. Mokykla gavo vienuolikos tėvų prašymus priimti vaikus į ikimokyklinio ugdymo grupę nuo rugsėjo ir tris – mokslo metų laikotarpiu. Šiuo metu gimnazijoje veikia dvi grupės: 16 vaikų yra ikimokyklinio ugdymo grupėje, 17 – jungtinėje ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo.
Vaikų priėmimo į Plungės rajono savivaldybės ikimokyklinio ugdymo mokyklas tvarkoje nurodyta, kad bendrosios paskirties grupės komplektuojamos iš to paties arba įvairaus amžiaus vaikų pagal higienos normose nustatytus reikalavimus: 1,5–3 metų amžiaus lopšelio-darželio grupėse – ne mažiau kaip 8 ir ne daugiau kaip 15 tokio amžiaus vaikų; 3–5 metų amžiaus lopšelio-darželio grupėse ir priešmokyklinio ugdymo grupėse – ne mažiau kaip 10 ir ne daugiau kaip 20 vaikų. Tad naujokams vietos kaip ir nebėra. Įsteigus atskirą priešmokyklinio ugdymo grupę, galima būtų suformuoti grupes taip: 1,5–3 metų amžiaus vaikai – 15, 4–5 metų vaikai – 18, priešmokyklinio amžiaus vaikai (6 metų) – 8.
Jei tokiam sprendimui būtų pritarta, reikėtų papildomai steigti vieną auklėtojo etatą, ir tai šiais metais atsieitų 2 354,24 euro. Tiesa, kaip pabrėžė D. Vaškienė, auklėtojos darbas būtų apmokamas iš mokinio krepšelio lėšų. Na, o iš rajono biudžeto reikėtų 548 eurų inventoriui įsigyti (stalams su kėdėmis, indams).
Priešmokyklinės grupės steigimui politikai neprieštaravo, tačiau dėl stalų su kėdėmis siūlė pasikalbėti su tų mokyklų, kurios perėmė likviduotų mokymo įstaigų turtą, vadovais.
Gavus šešių tėvų prašymus steigti priešmokyklinio ugdymo grupę Staneliuose, pakoreguoti „Babrungo“ pagrindinės mokyklos nuostatai.