Kasmet, pasibaigus metams, Savivaldybės tarybos nariams išmokamas atlyginimas už visų 12 mėnesių darbą Savivaldybės tarybos, komitetų, įvairių komisijų ir tarybų posėdžiuose. Už 2009 metus politikams išmokėta 28 400 litų (kartu su įmokomis „Sodrai“). Viena jų darbo valanda „popieriuje“ įvertinta 18,52 Lt. Tai šiek tiek mažiau nei už 2008-uosius, kuomet už valandą mokėta apie 20 Lt.
Taigi politikai algos gavo tiek, kiek laiko skyrė buvimui įvairiuose posėdžiuose – kuo dažniau į juos ateidavo, kuo daugiau valandų dirbo, tuo ir uždarbis didesnis. Pernai, kaip ir 2008-aisiais, į atlyginimą nepretendavo tik vienas Savivaldybės tarybos narys – algos atsisakė vienas iš aktyviausių ir pavyzdingiausiai posėdžius lankančių politikų Mykolas Pronckus. Visus kitus pinigai domino. Na, išskyrus tuos, kurie dirba Savivaldybės administracijoje ir kuriems atskiras atlygis už posėdžius nepriklauso – merei Elvyrai Valerijai Lapukienei, vicemerui Juozui Šlepečiui ir mero patarėjui Alfredui Kazimierui Bieliauskui.
Tiesa, šiemet politikai simuliuoti nebuvo linkę. Net vienuolika (iš dvidešimt penkių) tarybos narių nepraleido nė vieno Savivaldybės tarybos posėdžio, kurių per metus įvyko dvylika: vienuolika kasmėnesinių ir vienas iškilmingas, surengtas per Miesto šventę. Tarp daugiausiai praleidusiųjų – Aidas Kėsas (ilgai sirgęs), Andriejus Stančikas.
Vietos ūkio ir ekologijos komitetas, kuriam pirmininkauja Vytautas Jonutis (nariai – Voldemaras Bučius, Robertas Endrikas, J. Šlepetis, Jonas Varkalys), posėdžiavo daugiausiai valandų. Net keturis posėdžius praleido J. Varkalys.
Daug laiko posėdžiams tenka skirti ir M. Pronckaus pirmininkaujamo Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto nariams (Idalija Alminienė, Audrius Klišonis, Algirdas Kurcikevičius, Rimas Ščupokas). Daugiausiai – tris posėdžius – sugebėjo praleisti A. Kurcikevičius. Beje, pastarasis nesiliauja reikalauti, kad už darbą taryboje būtų mokama ne kartą per metus, o kasmėnesinis atlyginimas (pavyzdžiui, po 1 800 Lt, kaip esą Kaune). Taigi posėdžius politikas praleidinėja, o algos už juos nori.
Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetas, kuriam pirmininkauja Leonardas Želvys (nariai – Irena Nekrašienė, Visvaldas Nekrašas, Marė Valaitienė, Alfonsas Zamulskis), nagrinėja mažiau klausimų, todėl iš politikų kas mėnesį atima tik po valandėlę. Tačiau kai kurie ir tiek nesuranda – net penkis posėdžius sugebėjo praleisti I. Nekrašienė, tris – V. Nekrašas.
Audriaus Misiūno vadovaujami Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai (Aidas Kėsas, Romutis Mažrimas, Algirdas Pečiulis, Judita Stankutė) tik kartą į posėdį susirinko visi. Rekordiškai daug (septynis iš vienuolikos) praleido R. Mažrimas, penkis – kelis mėnesius sirgęs A. Kėsas.
Kaimo reikalų komitetas, kuriam pirmininkauja A. Stančikas (nariai – A. K. Bieliauskas, Albinas Klimas, Romualdas Rimkus), į posėdžius rinkosi dešimt kartų. Geru lankomumu nepasižymėjo R. Rimkus, praleidęs keturis posėdžius.
A. Klišonio pirmininkaujamas Kontrolės komitetas, kuriame, be pirmininko, dirba dar septyni politikai, posėdžiavo tik keturis kartus. Į posėdžius susirinkdavo po penkis ar šešis komiteto narius.
Metų pradžioje, be komitetų, dar vyko ir kolegijos posėdžiai. Tačiau juos politikai lankė itin vangiai, todėl rugsėjį nutarta kolegiją naikinti. Be tarybos ir komitetų, politikai dar rinkosi į įvairių komisijų ir tarybų – administracinės, ryšiams su užsieniu, saugaus eismo organizavimo komisijų, sporto tarybos ir kt. – posėdžius.
Daugiausiai laiko posėdžiams skyrė: V. Jonutis – 80,5 val., R. Endrikas – 74 val., A. Klišonis – 73 val., A. Pečiulis – 70 val. Dažniausiai simuliavo V. Nekrašas (posėdžiams skyręs vos 28,5 val.), I. Nekrašienė (38 val.), A. Stančikas (41 val.). Kadangi nelankė, tai ir algos menkai tegavo – 500-700 Lt. Beje, už algą, ko gero, svarbiau tai, kad šie politikai dažnai nedalyvavo gvildenant opius klausimus ir priimant rajonui svarbius sprendimus. Aktyviausiems politikams atsilyginta dosniau – apie 1 300-1 500 Lt.