Praėjusią savaitę Plungėje, Laisvės gatvėje, pradėjo burgzti uždarosios akcinės bendrovės „Valda“ statybinė technika. Taisomas asfaltavimo brokas, kuris čia paliktas 2014-ųjų pabaigoje, atliekant kapitalinį remontą. Po jo plungiškiai Laisvės gatve lyg kopėčiomis važinėjo. Ir taip – trejus metus, kol pagaliau susivokta, kad broką reikia ištaisyti. Tiesa, tas susivokimas – ne savanoriškas, o gavus „spyrį“ iš prokurorų.
Šios istorijos pradžia, kaip sakoma, – dar prie lito. Tiksliau – 2014 metais, kai Savivaldybės tarybos nario, Liberalų sąjūdžio, o kartu ir valdančiosios daugumos atstovo Tomo Raudžio vadovaujama UAB „Valda“, kuri buvo laimėjusi miesto gatvių asfaltavimo konkursą, ėmėsi tvarkyti ypač duobėtą Laisvės gatvės ruožą, paklodama jame ištisinę asfalto dangą. Objekto vertė – daugiau nei 200 tūkst. litų (apie 60 tūkst. eurų). Rangovas gatvę išasfaltavo, tačiau danga buvo ne lygi, o smulkiai banguota. Tokia, kad važiuojant kratydavo, ir vairuotojams atrodydavo, kad automobilis genda arba padangą nuleido.
Dėl nekokybiškų darbų buvo kilęs nemenkas skandalas. Pyko ir gyventojai, ir Savivaldybės tarybos opozicija. Pastaroji šešių tarybos narių pasirašytą skundą dėl Laisvės gatvės remonto pateikė Klaipėdos apygardos prokuratūrai, Viešųjų pirkimų tarnybai, Lietuvos automobilių kelių direkcijai ir Specialiųjų tyrimų tarnybai.
Pagal Statybos įstatymą rangovas už atliktų darbų kokybę atsakingas penkerius metus. Toks yra garantijos terminas, per kurį broką privalu tvarkyti. Ir, žinoma, savo lėšomis.
Atlikus Laisvės gatvės dangos tyrimus buvo nustatyta, kad asfalto mišinyje trūksta bitumo ir kad jis kietesnis, nei turėtų būti. Dėl to esą atsirado bangelių. „Valda“ buvo įpareigota išlyginti nelygumus kelio freza ir apdoroti dangą bitumo emulsija ir granito skaldele arba pakloti papildomą 3 cm storio sluoksnį per visą gatvės plotį. Ištaisyti defektus „Valda“ buvo įsipareigojusi iki 2015 metų rugsėjo 1-osios, bet… Savivaldybės vadovai, užuot spaudę rangovą likviduoti broką, pasirinko kitą variantą – Laisvės gatvę paliko tokią, kokia ji buvo, o „Valda“ išasfaltavo Babrungo gatvės ruožą.
Atrodė, kad niekas ir nebepasikeis – kadangi pinigai „nukeliavo“ į Babrungo gatvę, Laisvės gatvė liks banguota, tačiau… Praėjus maždaug dvejiems metams po to, kai nutilo triukšmas, šioje gatvėje vėl suburzgė technika. Kas nutiko, kad vis dėlto nuspręsta bangas išlyginti? Kokiomis lėšomis tai daroma?
Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas atsakė: „Na, juk kažkas labai aktyviai siekė, kad ta gatvė būtų tvarkoma. Tai ir daroma – „Valda“ taiso broką. Žinoma, savo lėšomis.“ G. Domarko teigimu, šių darbų su juo pernelyg niekas nederino. „Taip įpareigojo teismas ar prokuratūra. Gatvė nebuvo tobula, bet ir nebuvo tokia prasta, kad reikėtų kloti naują dangą. Bet tai tik asmeninė mano nuomonė“, – pridūrė seniūnas.
Tai, kad vykdomas įpareigojimas, patvirtino ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas kol kas tebeeinantis Albertas Krauleidis. „Prieš kurį laiką gavome Klaipėdos apygardos prokuratūros, ginančios viešąjį interesą, įpareigojimą sutvarkyti Laisvės gatvę taip, kad ji atitiktų sutartyje numatytus kokybės rodiklius. Būtent tai dabar ir daroma“, – tvirtino direktorius. O kas už tai mokės? Juk „Valda“ už defektus su Savivaldybe kaip ir atsiskaitė, išasfaltuodama Babrungo gatvę? „Dėl pinigų kalba su „Valda“ pradėta, bet neužbaigta. Kiek suprantu, jie pageidaus, kad būtų apmokėta už Babrungo gatvę. Ką nuspręs Savivaldybė, dar nežinau. Bet juk, kai pagauna vagiant, reikia ir žalą atlyginti, ir baudą sumokėti. Čia situacija panaši“, – kalbėjo A. Krauleidis.
Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėjas Vytautas Tumas įvykių eigą išaiškino taip: „Kilus triukšmui dėl nekokybiškų darbų, Klaipėdos apygardos prokuratūros Viešojo intereso gynimo skyrius Savivaldybės administraciją įpareigojo sutvarkyti broką. Mes šį sprendimą buvome apskundę Generalinei prokuratūrai. Iš jos prieš keletą mėnesių gavome atsakymą, kad mūsų skundas atmestas ir paliktas galioti Klaipėdos apygardos prokuratūros sprendimas. Taigi ištaisyti defektus – prokuratūros įpareigojimas.“
Pasikapstykit giliau kas ka uz kiek ir kodel laimejo ateinancius ar praejusius metus ir suprasite kad jie taiso brokus ne is savo o ismusu mokesciu moketoju pinigu,nesvarbu ar tai Europos paramos lesos ar taisvivaldybes prastumti reikalai,nes kaidega vienas jis gali su savimnusitempti i dugna dar kelis …Tai tie keli nemynekimnstituciju ir pavardziu suinteresuoti padeti tam kad ju nenugramzdintu.Taip ir sukasi karusele …
PAGALIAU SUTVARKYS, UŽTEKS PINIGUS DETI I KIŠENES
kad už šį broką pakankamai į kišenes prisikišo ir rangovai ir dabartiniai savivaldybės vadovai
nevertas būti seniūnu, jeigu taip gali kalbėti… Jokio viešo intereso gynimo… Partijos draugas jam- šventas dalykas, **. visuomenė…
Domarkai, jei kiema tau banguotai iškločiau ar visvien sakytum, kad „Gatvė nebuvo tobula, bet ir nebuvo tokia prasta, kad reikėtų kloti naują dangą.”? Už tokius tavo pasisakymus reikėtų kreiptis į VTEK, nes nėra normalu kai miesto seniūnas atstovauja brokdarius.