Sausio 26-osios rytą savo namuose Platelių seniūnijos Gintališkės kaime rastas negyvas 1952 metais gimęs V. A. Ekspertai, mirusiojo galvoje aptikę kirstinę žaizdą, nustatė, kad jis nužudytas. Tą pačią dieną sulaikytas įtariamasis – to paties kaimo gyventojas.
Kaip pasakojo Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė, sausio 26-osios ryte jai paskambino viena Gintališkės kaimo gyventoja. Moteris sakė nerimaujanti dėl tame pačiame name už sienos gyvenančio kaimyno. Esą jo namuose dega šviesa, viduje visiškai ramu, o išvakarėse buvęs kažkoks triukšmas.
„Sureagavę į pranešimą, iškart nuvykome į Gintališkę. Vyriškio namų durys buvo uždarytos, bet neužrakintos. Pravėrę jas, priemenėje radome gulintį šeimininką. Supratome, kad žmogus negyvas, tad išsyk iškvietėme policiją. Važiuodami į Gintališkę, įtarėme, kad kažkas gali būti nutikę, tad pernelyg nenustebome. Tik manėme, kad žmogus gal pats nugriuvo, bet paaiškėjo, jog yra nužudytas“, –
kalbėjo seniūnė.
Į įvykio vietą atskubėję policijos pareigūnai vyriškio galvoje aptiko kirstinę žaizdą. Tai reiškė, kad jo mirtis smurtinė, todėl pradėtas tyrimas dėl nužudymo. Apklausę galimus liudytojus, teisėsaugininkai netrukus nustatė ir įtariamąjį. Jaunuolis tą pačią dieną buvo sulaikytas.
Pirmadienio rytą kalbinti tyrimą atliekantys Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai patvirtino, kad įtariamasis iš pradžių buvo uždarytas į areštinę, o šeštadienį teismas skyrė jam trijų mėnesių suėmimą. Jis prisipažino užmušęs to paties kaimo gyventoją ir, nuvestas prie netoliese tekančio Salanto upelio, parodė, kurioje vietoje į jį įmetė nusikaltimo įrankį – kastuvą.
Policija išsiaiškino, kad ketvirtadienio vakare V. A. kaimynystėje, gretimame name, vyko išgertuvės – stiklelį kilnojo du pusbroliai. Sugėrovams susipykus, vienas iš jų – 1993 metais gimęs jaunuolis – patraukė namo. Eidamas pro V. A. sodybą, pradėjo baladoti į duris, trankyti langus. Išgirdęs triukšmą, namų šeimininkas, ko gero, išėjo pažiūrėti, kas vyksta. Kai atidarė lauko duris, jaunuolis, čiupęs po ranka pakliuvusį kastuvą, puolė mušti vyriškį. Jo smūgiai buvo mirtini.
1993 metais gimęs Gintališkės kaimo gyventojas policijai žinomas. Anksčiau jis teistas už sunkų sveikatos sutrikdymą ir savavaldžiavimą.
Platelių seniūnė nužudytąjį apibūdino kaip labai uždarą, piktą, agresyvų žmogų. „Jis su niekuo nebendravo, nieko į savo namus neįsileisdavo, išskyrus socialinę darbuotoją. O man slenksčio peržengti neleisdavo, sakydavo, nėra ko čia eiti ir žiūrėti. Buvo mėgėjas išgerti ir ant visų pykti, bet draugų neturėjo, jokios kompanijos pas jį nesirinkdavo“, – sakė D. Rapolavičienė. V. A. iš pradžių gyveno su mama. Jai mirus, liko vienas.
Tą patį patvirtino ir V. A. kaimynystėje įsikūrusi moteris. Ji minėjo, kad vyriškis gerdavęs, bet darydavęs tai vienas, be jokių draugų. „Su juo niekas nenorėjo reikalų turėti. Būdavo triukšmingas, visus keikiantis, agresyvus. Ir man pačiai ne kartą langus yra išbildinęs. Tiesą sakant, net bijodavau jo“, – teigė Gintališkės gyventoja.
Moteris pasakojo, kad ketvirtadienio vakarą girdėjo kaimyno riksmus, o paskui – kažkokį bildesį. Kai viskas aprimo, ėjo pažiūrėti, kas ten įvyko. Prisiartinusi prie durų, išgirdo knarkimą. Tokie pat garsai sklido ir po poros valandų, o vėliau jie liovėsi. „Maniau, prigėrė, pašūkavo, pasibaladojo, o paskui, parkritęs prieangyje, užmigo. Bet ryte, pamačiusi, kad jo namuose tebedega šviesa, o viduje tylu, sunerimau. Viena eiti bijojau, kviečiausi kaimynus. Nuėjome, pasibeldėme, bet mums niekas neatidarė. Tada jau skambinau seniūnei“, – ketvirtadienio ir penktadienio įvykius prisiminė moteris.
Anot kaimynės, V. A. vasarą buvo išdaužęs kaimo parduotuvės langą ir išsinešęs butelį degtinės. „Tada jis atėjo pas mane, baladojosi ir liepė kviesti policiją. Sakė, kad apvogė krautuvę. Į pareigūnus nesikreipiau, pranešiau pardavėjai. Tada jis trims mėnesiams buvo uždarytas Šiauliuose. Ramybės man niekada nebūdavo… Jei būčiau žinojusi, kas per žmogus už sienos gyvena, tos namo dalies nebūčiau pirkusi“, – neslėpė Gintališkės gyventoja.
Pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją įtariamasis laikomas nekaltu, kol jo kaltumas neįrodytas ir nepripažintas įsiteisėjusiu teismo nuosprendžiu.