
Šeštadienį Plungės viešojoje bibliotekoje surengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“ sutiktuvės.
Leidinį apie žymiąją Klaipėdos krašto rašytoją, kurios gimimo 120 metų sukaktis minėta pernai, pristatė iš Plungės rajono kilęs Vilniaus universiteto profesorius, akademikas Domas Kaunas. Šis garsus Lietuvos knygotyrininkas, bibliofilas, edukologas, Mažosios Lietuvos kultūros tyrinėtojas ne tik užrašė liudijimus apie I. Simonaitytę, bet ir sudarė rinkinį bei paruošė jį leidybai.
Viešojoje bibliotekoje vykusį renginį moderavo Plungės Senamiesčio mokyklos mokytojai Gintautas Černeckis ir Irena Stonkienė. Į knygos sutiktuves rinkosi pedagogai, moksleiviai, kiti I. Simonaitytės kūrybos gerbėjai. Leidinio autorių ir visus susirinkusiuosius pasveikino Viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė.
I. Simonaitytė (1897–1978) – viena žymiausių XX amžiaus lietuvių rašytojų, talentinga autobiografinių apysakų ir romanų kūrėja. Ypatingo pripažinimo autorė sulaukė 1935 metais, parašiusi romaną „Aukštujų Šimonių likimas“, vėlesniais metais ji išleido romanus „Pavasarių audroj“ (1938 m.), „Vilius Karalius“ (1939 m.), „Be tėvo“ (1941 m.), „Pikčiurnienė“ (1953 m.). I. Simonaitytė savo kūriniuose talentingai įamžino Mažosios Lietuvos tragišką likimą ir jos gyventojų etninį savitumą. Ji laikoma žymiausia Klaipėdos krašto gyvenimo vaizduotoja lietuvių prozoje.
Išleisti atsiminimų apie rašytoją knygą „Aš esu Etmės Evė“ buvo numatyta Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintoje I. Simonaitytės gimimo 120-ųjų metinių minėjimo programoje. Leidinį sudaro 1978–1983 m. užrašyti 57 asmenų liudijimai apie rašytojos gyvenimo kelią, būdą ir kūrybą. Knygoje skelbiamos ir archyvinės nuotraukos, ir kai kurie dokumentai. Veikalas parengtas kaip mokslinė simonaitistikos šaltinių publikacija. Jos paskirtis – įprasminti socialines ir kultūrines naujoves, pralenkusias garsios asmenybės kūrybinių idėjų tęstinumą.
Knygą išleido „Akademinė leidyba“. Jos dailininkas – Vilniaus dailės akademijos profesorius Alfonsas Žvilius.