Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija jau šeštus metus kviečia savo ir aplinkinių rajonų moksleivius, jų tėvelius ir gausų būrį svečių į renginius, skirtus Partizanų pagerbimo, kariuomenės ir visuomenės vienybės dienai paminėti. Ši diena dar tarpukario Lietuvoje buvo minima trečiąjį gegužės sekmadienį.
Tradiciškai tądien tarnaujančiuosius aplanko namiškiai, visuomenė supažindinama su karine technika, vaišinama kareiviška koše ir pan.
Pažintis su statutinėmis profesijomis
Neatsiejama tų renginių dalis – pažintis su pačiomis įvairiausiomis statutinėmis profesijomis. Šalies kariuomenei reikia ne tik kariūnų – yra daug laisvų vietų ir kitų specialybių atstovams.
Kiekvienais metais stengiamasi pakviesti kuo įdomesnių svečių. Šiemet neabejotinai tokie buvo komandos „Misija Sibiras“ organizatoriai. Daug ir įdomios interaktyvios veiklos siūlančios merginos noriai dalijosi informacija, kaip galima patekti į jau keliolika metų organizuojamas ekspedicijas, kas dalyvių laukia bandomuosiuose žygiuose ir t. t.
Buvo galima išmėginti praktinę veiklą, kurią siūlė Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Šiaulių universitetas, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, Klaipėdos valstybinė kolegija. Veikė kariuomenės ginkluotės paroda.
Svečiuose – Lenkijos ambasadorė
Kovo 12 dieną Seimo rūmuose buvo atidaryta paroda, skirta Nepriklausomybės Akto signataro Stanislovo Narutavičiaus atminimui.
Gimnazijos svečiai Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Lenkijos ambasados Lietuvoje ambasadorė Urszula Doroszewska pirmiausia aplankė S. Narutavičiaus kapą Alsėdžių kapinėse. Ten jų laukė Alsėdžių seniūnijos ir gimnazijos atstovai, jaunieji šauliai. Dalyvavo Seimo nariai, Savivaldybės vadovai, Lietuvos šaulių sąjungos atstovai ir kiti svečiai.
Ambasadorė pabrėžė, kad jai labai svarbi ši akimirka, nes ji stovi ant žemės, kuria vaikščiojo Lietuvai ir Lenkijai nusipelniusių brolių Narutavičių šeima. „Abu broliai kūrė savo šalių nepriklausomybę – vienas kaip Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras, o kitas kaip Lenkijos prezidentas. Tai mums yra patriotizmo pavyzdys. Abiem mūsų šalims svarbu stiprinti nepriklausomybę ir gynybą. Tiek Lietuvoje, tiek Lenkijoje labai svarbu palaikyti piliečių ir kariuomenės bendradarbiavimą ir kurti gynybos organizacijas“, – sakė U. Doroszewska.
Viešnia labai domėjosi vietos apylinkėmis ir kultūros palikimu – aplankė Alsėdžių miestelio bažnyčią, signataro dvarelį, esantį Brėvikių kaime.
Visi svečiai akcentavo, kad gimnazijos direktoriaus Leono Mockūno dar 2001 metais pasirinkta netradicinė ugdymo kryptis duoda teigiamų rezultatų.
Į Alsėdžius atskrido Mažeikių aeroklubo lėktuvas, pilotuojamas energetikos viceministro Vidmanto Macevičiaus. Į gimnazijos stadioną parašiutininkas nusileido su lietuviška trispalve.
Šaulių orkestro inauguracija
Stebint gausiam garbingų svečių būriui, pristatyti Lietuvos šaulių sąjungos Žemaitijos 8-osios rinktinės šaulių orkestro muzikantai ir jų vadovas.
Orkestrą sudaro 20 muzikantų. Kolektyvo vadovu rinktinės vado pasirašytu įsakymu paskirtas Linas Senkus. Seimo pirmininkas V. Pranckietis jam įteikė Lietuvos valstybinę vėliavą.
Gimnazijos direktorius L. Mockūnas neslėpė, kad šio orkestro įkūrimas buvo jo gyvenimo svajonė, kuri pagaliau išsipildė.
Orkestro inauguracijos iškilmėse dalyvavusi U. Doroszewska puikiai įvertino muzikantų pasirodymą.
Koncertavo ir Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Prano Memėno.
Pristatyti mokinių ir pedagogų laimėjimai
Savo pačiais įvairiausiais pasiekimais garsinančiųjų Alsėdžių gimnazijos vardą rajone, šalyje ir tarptautinėje erdvėje susidarė didelis būrys.
Atskirai buvo pristatyti ir gimnazijos Grumblių pradinio ugdymo skyriaus laimėjimai. Aukščiausių įvertinimų sulaukė šio skyriaus ketvirtos klasės mokinys Arnas Vaištaras. Jis Plungės rajono matematikos olimpiadoje užėmė pirmąją vietą, o iš respublikinės pradinukų matematikos olimpiados grįžo pelnęs trečiąją vietą!
Gimnazistai Eimantas Simanavičius ir Edvinas Baltutis dalyvavo Lenkijos ir Švedijos organizuotame literatūrinių rašinių konkurse, skirtame Anai Vazai ir Vazų dinastijai pagerbti, ir laimėtojų apdovanojimo ceremonijoje Lenkijoje.
Mokytojas Petras Smilgevičius yra vienas iš nedaugelio šalies istorijos mokytojų, nuo pat pradžios rengiančių mokinius konkursui „Ką žinai apie Lietuvos kariuomenę?“ Ir šiemet jo moksleivė Gabrielė Smilgevičiūtė pateko į respublikinį etapą.
Itin didelis alsėdiškių mokinių būrys pelnė sporto apdovanojimus. Tai bene viena iš aktyviausiai varžybose dalyvaujančių rajono gimnazijų. Pačių svariausių laimėjimų yra pasiekęs Lietuvos orientavimosi sporto rinktinės narys, gimnazijos direktoriaus pavaduotojas ugdymui Regimantas Kavaliauskas. Jis garsina mūsų šalį pasaulio ir Europos orientavimosi sporto čempionatuose, dalyvauja kariuomenės čempionatuose, yra Lietuvos orientavimosi sporto čempionas.
Nuotr. iš gimnazijos archyvo