
Vasarį, kai Savivaldybėje buvo tvirtinamas 2010-ųjų biudžetas, Savivaldybės tarybos narys, partijos Tvarka ir teisingumas atstovas Algirdas Kurcikevičius išrėžė ugningą kalbą. Esą jis, kaip tarybos narys, atsisakąs jam skiriamų pinigų už darbą, taip pasielgti ragino ir kitus savo kolegas. Na, o sutaupytomis lėšomis siūlė finansuoti jaunimo veiklą. Vaje, kaip kilnu! Koks dosnumas! Bet… netrukus paaiškėjo, kad ir kilnumas, ir dosnumas – tik žodiniai, o poelgiai įrodo, A. Kurcikevičiaus nagiukai – labai jau į save riesti.
A. Kurcikevičius jau seniai reiškia pretenzijas, kad jam, kaip tarybos nariui, nemokamas normalus atlyginimas, kad tenka kone veltui dirbti, už visus metus triūso gaunant vos kelias šimtines ar tūkstantį litų. Politikas apie tai ne kartą pasisakė ir komitetų, ir tarybos posėdžiuose. Esą Kauno politikams kas mėnesį po 1 800 litų mokama. O dar ir kanceliarinėms išlaidoms priklausytų gauti.
A. Kurcikevičiaus pretenzijos skambėdavo it balsas tyruose, jos likdavo neišgirstos. Kolegos dargi iš „tvarkiečio“ pasišaipydavo – ar jis į politiką varu atvarytas, kad taip nori tą algą gauti? O gal save su Seimo nariu supainiojo?
Taigi visi žinojo: A. Kurcikevičius (bene vienintelis iš visos tarybos narių) labai norėtų už savo darbą gauti algą. Todėl vasarį, kai nepailstantis kovotojas už didesnį atlyginimą pareiškė jo atsisakąs, daug kas nustebo. Ir ko čia tas Kurcikevičius taip staiga persigalvojo? – pečiais traukė posėdyje buvę žmonės.
Tačiau paaiškėjo, jog nieko tas A. Kurcikevičius nepersigalvojo, kad tik žodžiais skanduoja savo kilnumą ir dosnumą, o iš tikrųjų… Faktai rodo, jog iš tikrųjų viskas vyksta priešingai – „tvarkietis“ patyliukais siunčia raštus į Seimą ir vėlei skundžiasi dėl to paties… per menko atlygio už politikavimą.
Beje, raštą Seimo Valstybės valdymo ir savivaldybių komiteto pirmininkui A. Kurcikevičius išsiuntė kovo 8 d., praėjus tik porai savaičių po to, kai Plungėje garsiai pasakė atsisakąs atlygio. O štai rašte rašoma: „Gerb. Pirmininke, ar Jums neatrodo, kad tai yra pasityčiojimas iš žmonių išrinktų tarybos narių, ignoravimas LR Vietos savivaldos įstatymo. Deja, Plungėje šis ignoravimas vyksta net 20 metų. Negi tarybos nario darbas nevertas net minimalios algos“. Taigi akivaizdu, kad A. Kurcikevičius ne tik neatsisako gaunamo atlygio, bet ir nori jo gerokai didesnio, mokamo kas mėnesį.
Beje, gal ir nebūtų keista, jei atlyginimo žmogus prašytų ekonominio klestėjimo metu, bet dabar, kai Savivaldybės ir taip tik ausys iš skolų kyšo, A. Kurcikevičius panoro atlyginimo už darbą, kurį pats sau (kandidatuodamas Savivaldybių tarybų rinkimuose) užsikrovė.
Pasidomėjome, kaip plungiškio politiko įgeidį užsidirbti ir į Seimą atsiųstą raštą vertina Seimo narys Jurgis Razma. „Manau, kad, kandidatuodami į Savivaldybės tarybos narius, visi žino, jog tai visuomeninės pareigos, žino, kokia numatyta išmoka tarybos nariui, dėl to netiktų skųstis dėl per mažos išmokos tapus tarybos nariu. Plungės savivaldybės tarybos narius galima pagirti, kad jaučia atsakomybę ir nešvaisto mokesčių mokėtojų pinigų savo išmokoms didinti“, – atsakė iš Plungės kilęs politikas.
Priminsime, jog atlygis už darbą Savivaldybės taryboje mokamas kartą per metus, suskaičiavus, kiek laiko kiekvienas politikas praleido tarybos, komitetų, komisijų posėdžiuose. Kiekvienam išeina nuo kelių šimtų iki pusantro tūkstančio litų. 2010-aisiais bendra Savivaldybės tarybos nariams skiriama suma buvo dar sumažinta. Tiek, kad kiekvienam tarybos nariui (kaip, beje, suskaičiavo pats A. Kurcikevičius) kas mėnesį būtų mokama tik po 35 Lt. Tačiau nė vienas kitas tarybos narys dėl to jokių pretenzijų neišsakė.