Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetui teko konstatuoti faktą – mokyklos Kantaučiuose neliko. Kad ir kaip bandyta įstaigą išlaikyti, tačiau prasidėję mokslo metai tik patvirtino akivaizdžią tiesą – skyrius su trimis mokiniais egzistuoti negali. Tokios švietimo įstaigos nepanoro lankyti patys vaikai.
Ne vieną kartą Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžiuose buvo kalbama apie mokyklos Kantaučiuose likimą, teko priimti ir galbūt ne visai logiškus sprendimus, kai vis dėlto buvo nutarta palaikyti vietos bendruomenės iniciatyvą išlaikyti kaime pradinį skyrių, kuriame mokytųsi vos trys moksleiviai. Taip pat diskutuota ir dėl kokių priežasčių ši mokymo įstaiga taip greitai „nukraujavo“ – neteko beveik visų savo mokinių, esą dar pavasarį joje mokytis buvo pareiškę norą daugiau kaip 30 vaikų.
Kaip anksčiau minėjo Kantaučių bendruomenės atstovės, kai kurie gyventojai manė, kad jų mokyklėlė yra tikras galvos skausmas Senamiesčio mokyklai – įstaigai, kurios skyriumi ji buvo tapusi. Dėl to esą ir buvo imtasi skleisti melagingą informaciją apie uždaromą skyrių, buvo daromas psichologinis spaudimas kantautiškių vaikams, jų tėvams, kad jie kuo greičiau apsispręstų naujus mokslo metus pradėti miesto švietimo įstaigose.
Švietimo, kultūros ir sporto komitetas, sulaukęs Kantaučių bendruomenės nepasitenkinimo, ėmėsi narplioti mokinių dingimo detektyvą – nurodė Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus specialistams išsiaiškinti, ar tikrai Kantaučiuose mokykla sunyko ne be pagalbos iš šalies. Minėtojo skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis komitetą informavo, kad ir jis pats, ir jo pavaldiniai atliko kelias apklausas, kalbėjo su kai kuriais tėvais. Iš jų gauta informacija leidžia daryti išvadas, jog Kantaučių bendruomenė iš Senamiesčio mokyklos pusės nebuvo gąsdinama. „Senamiesčio mokykla buvo nepagrįstai
šmeižiama“, – patikino vedėjas.
Pasak G. Rimeikio, Kantaučių bendruomenės aktyvo demonstruotas mokinių sąrašas iš tikrųjų buvo neoficialus. Senamiesčio mokyklos administracija buvo gavusi vos tris prašymus ir tai be parašų dėl mokymosi Kantaučių skyriuje. „Buvo taip, kad bendruomenės aktyvas klausinėjo tėvų, ar jie leis savo vaikus į Kantaučių skyrių, ir rinko parašus, tačiau, pasirodo, tai negarantavo, kad iš tikrųjų taip bus. Dalis tėvų, turbūt nenorėdami pasirodyti priešiški savo bendruomenės akyse, išankstinius sutikimus davė, bet atėjus laikui nusprendė kitaip. Ne paskutinėje vietoje tėvams priimant sprendimą dėl vaikų ateities turbūt buvo ir tai, kad miesto mokyklose vaikams yra didesnis užimtumas“, – dėstė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas.
„Ar dabartiniai darželinukai turės dar ten galimybę mokytis?“ –
domėjosi komiteto narė Judita Stankutė. G. Rimeikio nuomone, tai greičiausiai priklausys nuo politikų valios. „Šiandien darželį lanko apie 20 vaikų, 7 priešmokyklinukai“, – informavo jis. „Ten yra visos sąlygos atkurti ateityje skyrių“, – manė meras Audrius Klišonis.
Taigi nuo spalio 1 dienos Senamiesčio mokyklos Kantaučių skyrius likviduotas. Tam pritarė ir į posėdį rugsėjį susirinkusi Savivaldybės taryba.