
Pastaruoju metu vienas po kito į viešumą pradėjo kilti atvejai, kai iš šeimų buvo paimti vaikai, o ikiteisminiai tyrimai dėl galimo smurto tęsiasi „n“ mėnesių, imta abejoti vaiko teisių apsaugos darbuotojų veiksmų teisėtumu. Lapkričio 14-ąją nuo 11 iki 12 valandos mūsų šalies miestų centrinėse aikštėse vyko socialinė akcija „Raudonas balionas“. Į ją įsitraukė ir keletas plungiškių mamų.
Kaip skelbė sumanytojai, socialinė akcija „Raudonas balionas“ simbolizuoja visuomenės neabejingumą tam, kad šeimos gali prarasti vaikus dėl menkiausio skundo, vaiko teisių apsaugos darbuotojų abejotinų veiksmų. Taip pat akcentuota, kad tai nėra mitingas ar piketas. „Raudonas balionas“ – tik akcija, kurios metu žmonės parodys, kad supranta kitų šeimų skausmą, kad jos yra palaikomos, kad visuomenė priešinsis ir nenurims, kol visi taškai nebus sudėti ant „i“.
Kaip ir minėta, Plungėje į akciją įsijungė kelios mamos: Edita, Rūta, Rima, Laima, Viktorija ir Ingrida.
„Anksčiau moterys su vaikais bijojo išvažiuoti gyventi pas dirbančius vyrus į Norvegiją, kad ten neatimtų vaikų. Bet dabar jau nori išvykti, nes bijo, kad Lietuvoje to neatitiktų. Apie kokį gimstamumo skatinimą galima kalbėti, jei tokia baimė?“ – viena per kitą šnekėjo plungiškės.
„Pastaruoju metu vaikas naktimis labai neramus, verkia ir sunkiai nurimsta, tad bijau, kad kas nepaskambintų į tarnybą“, – savo pasirinkimą ateiti į akciją aiškino viena moteris.
Kitos plungiškės atžalai galvos plovimas – didžiausia kančia, tad vaikas rėkia taip, jog kaimynai tikrai gali pagalvoti, kad mažylis skriaudžiamas.
Susirinkusios moterys svarstė, kad išgirdus ar pamačius, iš kokių šeimų paimami ir negrąžinami vaikai, peršasi įvairiausios išvados – gal kažkam tai geras pasipelnymo šaltinis? „Gal daugiau dėmesio turėtų skirti toms šeimoms, iš kurių tikrai reikėtų vaikus paimti. Bet kas norės į savo namus priimti neprižiūrėtą, nepraustą?“ – dėstė akcijos dalyvės.
Paklausus, ar tiki, kad panašios akcijos ką nors pakeis, plungiškių atsakymas buvo teigiamas.
„Negi dabar turėsime kaimynus informuoti, kada maudome vaikus, kad jie nemiega ir verkia naktimis?“ – juokavo moterys.
Nors vadinamasis nemušimo įstatymas plungiškėms ir atrodo „perspaustas“, tačiau visos sutiko, kad bendradarbiavimas su atsakingomis tarnybomis – privalomas.
buvo daugiau , nesimato 😉 p