Vasario 2 dienos pavakarę gaisro pašvaistė nušvietė Žlibinų seniūnijos Purvaičių kaimą – sudegė vietos gyventojai R. A. priklausantis namas. Negana to, nelaimė turėjo ir dar skaudesnių pasekmių – šeimininkė dėl patirtų nudegimų atsidūrė reanimacijos skyriuje. Į namus vėliau grįžusiam nelaimėlės sūnui teko benamio dalia – jis glaudžiasi pašiūrėje. Gaisro priežasčiai išsiaiškinti yra pradėtas ikiteisminis tyrimas. Kaip spėjama, ugnis įsiplieskė kilus šeiminiam konfliktui, kurio metu sugyventinis benzinu apipylė R. A. ir ją padegė.
Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba informavo, kad apie degantį namą Purvaičiuose pranešta vasario 2-ąją 16.39 val. Atvykus ugniagesiams, pastatas buvo apimtas atviros liepsnos, stogas jau sukritęs. Pranešime nurodyta, kad gaisro nuniokotas namas (18 x 10 m) buvo medinis, vieno aukšto, stogas dvišlaitis, dengtas šiferiu. Nuo ugnies nukentėjo R. A. (g. 1951 m.) – apdegė rankas ir kojas. Moteris išvežta į gydymo įstaigą. Ūkiniame pastate buvo rastas sąmoningas K. A. (g. 1951 m.). Vyriškis taip pat perduotas medikams.
Per gaisrą nudegė ir nuardytas visas namo stogas, išdegė vidus, sudegė namų apyvokos daiktai.
Namas supleškėjo dėl sugyventinio kaltės?
Dėl gaisro Purvaičiuose yra atliekamas tyrimas, tačiau pirminė informacija leidžia daryti prielaidą, jog nelaimė greičiausiai nutiko įsiplieskus sugyventinių R. A. ir K. A. konfliktui.
Kaip pasakojo nukentėjusiosios sūnus Vaidas Sabaliauskas, patėvis ant jo mamos šliūkštelėjo benzino ir padegė. O pasielgė taip todėl, kad moteris nesutiko duoti pinigų. „Sakė, jog jis tą dieną gėrė kažkur su draugu, paskui grįžo ir pradėjo reikalauti pinigų. Mama nedavė…“ – įvykių seką dėstė vyras.
Paties Vaido tuo metu namuose nebuvo. „Buvau išvykęs į turgų, grįžau tik apie septintą valandą“, – sakė jis.
Gydys Kaune
Per gaisrą nukentėjusi R. A. buvo pristatyta į Plungės ligoninę – moteris patyrė 30 proc. kūno nudegimą. Nors nelaimėlės būklė ir buvo stabili, tačiau nuspręsta, kad toliau ją gydyti būtų tikslinga Kaune. Vasario 5 dieną plungiškiai medikai pasirūpino purvaitiškės išgabenimu į šį miestą.
Gydymo įstaigoje atsidūrė ir moters gyvenimo draugas K. A. Vyras bandė atimti sau gyvybę, todėl pasirūpinta jo sveikatos būklės stebėjimu Švėkšnos ligoninėje. Pasak gydytojų, nudegimų vyriškis nepatyrė.
Plungės medikai apie įvykį informavo ir policijos pareigūnus. Kaip minėta, pradėtas ikiteisminis tyrimas.
Apsigyveno pašiūrėje
Kartu su mama ir jos sugyventiniu gyvenęs V. Sabaliauskas po nelaimės glaudžiasi sodybos palaikiame pastatėlyje. Sako, čia jam nešalta, nes turi kur ugnį pasikūrenti – yra krosnis. Pašiūrė panaši į lauko virtuvę – čia gyvuliams jovalą virdavęs. „Keptuvę turiu, valgyti pasigaminu“, – paklaustas apie galimybę pasistiprinti šiltu maistu, atsakė purvaitiškis.
V. Sabaliauskas teigė, kad per gaisrą viskas sudegė. Gerai, kad nors dokumentus pavyko išsaugoti – kiek aprūko, bet išliko – buvo įsprausti tarp drabužių.
Kaip gyvens toliau, Vaidas kol kas nežino. Savo gyvenimo pašiūrėje labai nesureikšmina, ieškoti būsto kažkur kitur nelabai nori. „O kas prižiūrės gyvulius? Turiu vištų, avių, triušių… Visą gyvenimą čia gyvenu“, –
paaiškino vyras.
Kur glausis iš ligoninės grįžusi mama, V. Sabaliauskas irgi nežinąs. „Kai buvau aplankyti, sakė, kad ruošiasi išvežti į Kauną. Mažiausiai tris mėnesius turbūt ten pragulės“, – pastebėjo pašnekovas.
Kaip dėl pagalbos, ar sulaukė dėmesio iš artimųjų, seniūnijos? Vyro tvirtinimu, su Žlibinų seniūnijos darbuotojais dar nebendravęs, pats nesikreipęs. „Ką aš ten pasakysiu? Tiek tenusimanau apie tuos reikalus. Užsiėmę jie, juk visokie rinkimai dabar“, – dėstė savo nuomonę vyriškis.
V. Sabaliauskas tikisi, kad pusbroliui galbūt pavyks atgabenti gyvenamąjį vagonėlį, gal laikui bėgant išeis suręsti kokį nedidelį trobesį buvusio namo vietoje. Po gaisro vienas jo draugas apie nelaimę paskelbė socialiniame tinkle. Kreipiamasi į geros valios žmones – gal atsiras norinčių nelaimėlį paremti daiktais, drabužiais, pinigais…
Seniūnija: „Nemanykite, kad niekas nesidomi“
Apie nelaimės ištiktus žmones nieko pasakyti negalėjo Žlibinų seniūnijos socialinė darbuotoja Ingrida Gelvinauskienė – jų nepažįstanti. Tik tiek informacijos apie padegėlius, kiek esą buvo skelbta laikraščiuose, žinantis ir laikinai šios seniūnijos vadovo pareigas einantis Antanas Mikalauskas. Laikinasis seniūnas negalėjo pasakyti, ar iš seniūnijos kas buvo nuvykęs į gaisravietę, pasiūlė pasikalbėti su seniūnijos socialinių išmokų specialistu Edmundu Šlimu.
E. Šlimas teigė, kad Purvaičiuose seniūnijos atstovai lankėsi, ir jis pats buvęs, pasirūpinta nustumdyti sodybos keliuką. Ir su pačiu V. Sabaliausku bandyta susisiekti, tik tuo metu jo neradęs, o telefonu niekaip neatsiliepia. Kad seniūnija jo ieško, informavęs kaimynus. Ir dar bandys skambinti, tačiau juk žmogus „žino, kur yra seniūnija, pats irgi galėtų parodyti iniciatyvą“. „Nemanykite, kad niekas nesidomi šiais žmonėmis ir niekas nieko nesprendžia“, – pabrėžė Žlibinų seniūnijos atstovas.
Socialinių išmokų specialistas kalbėjo, kad nelengva yra surasti, kur V. Sabaliauską apgyvendinti – seniūnija laisvo socialinio būsto neturi. Jis domėjęsis dėl galimybės padegėliui apsigyventi netoliese nuo sudegusios sodybos esančiame negyvenamame name, tik kol kas nepavyko susisiekti su jo savininkais Telšiuose – gal šis namas parduotas? Žodžiu, ieškoma variantų.
Kol kas bus tvarkomi dokumentai, kad būtų galima skirti vienkartinę pašalpą nukentėjusiems nuo gaisro, kuri galėtų siekti apie 2 tūkst. eurų.