Pirmą kartą kėglių žaidimo reikmenys aptikti senovės Egipto laikais, 5 200 m. pr. Kristaus gimimą. Kitas panašus į kėglius senovinis žaidimas buvo aptiktas Polinezijoje. Jis vadinosi „ula maika”. Akmeniniai kamuoliai buvo ridenami į už 60 pėdų stovinčius kėglius. Tokia distancija išliko ir iki mūsų laikų.
Senovės Vokietijoje kėgliai egzistavo netgi kaip religinė ceremonija. Viduramžiais devynių kėglių žaidimas išplito į visą Vidurio Europą ir Skandinavijos šalis. Kėgliai XVII a. atkeliavo ir į JAV.
1841 m. JAV Konektikuto valstija uždraudė devynių kėglių žaidimą, o vėliau tą patį padarė ir kitos valstijos. Tačiau kėglių entuziastai rado išeitį – prie devynių kėglių pridėjo dešimtąjį ir išėjo visiškai naujas žaidimas – boulingas. Iš pradžių tai buvo tiktai elito žaidimas, o vėliau išpopuliarėjo ir tarp paprastų žmonių.
Boulingas – žaidimas, kurio metu žaidėjas, ridendamas kamuolį lygiu takeliu, stengiasi numušti objektus, vadinamus kėgliais.
Yra daugybė boulingo rūšių, kurių seniausios žinomos nuo Senovės Egipto. Labiausia paplitusi forma tikriausiai yra amerikietiškas dešimties kėglių boulingas. Tiek mėgėjiškai, tiek profesionaliai žaidžiama visame pasaulyje, tai vienas iš populiariausių žaidimų.
Lietuvoje tik 1994 m. Kaune buvo įrengta pirmoji AMF firmos boulingo salė, jos įkūrėjas – didelis boulingo mėgėjas Juozas Nevidauskas.
Įdomu ir tai, kad LR Nepriklausomybės atkūrimo 20-osios metinės Bukarešte paminėtos tarptautiniu (dalyvavo Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Rumunijos piliečiai) boulingo turnyru „Tikime laisve – 2010“.
Boulingas kaip žaidimas yra paplitęs visoje Lietuvoje. Ne išimtis – ir mūsų miestas Plungė, čia nuolat vyksta įvairūs „Porto“ pramogų centro organizuojami boulingo turnyrai.
Ir šiuo metu „Porto“ boulingas kviečia visus šio žaidimo mėgėjus pasinaudoti siūloma akcija:
žaidžiant dvi valandas,
trečioji valanda –
nemokamai!