Sausio 28 dieną po rekonstrukcijos buvo atidarytas buvęs Plungės miesto centrinis stadionas, dabar įgavęs naują pavadinimą – aktyvaus poilsio ir pramogų zona. Nepraėjo nė mėnuo, kai buvo perkirpta atidarymo juostelė, o jau tenka šioje vietoje stebėti nekokybiško darbo ženklus – nuo kolonų pradėjo atsilupinėti ir byrėti tinkas! Plungiškiai netruko viešojoje erdvėje dalytis tai fiksuojančiomis nuotraukomis, pastabomis. Žmonės pyksta, ir tai suprantama. „Tai kas bus po garantinio laikotarpio? Vėl renovacija, vėl viskas iš naujo? Dar viena klounada“, – stebisi jie.
Priminsime, kad Plungės rajono savivaldybės administracijos inicijuotas projektas „Aktyvaus poilsio ir pramogų zonos sukūrimas Plungės m. M. Oginskio dvaro teritorijoje, prie autobusų stoties“ įgyvendintas pagal Vidaus reikalų ministerijos administruojamą 2014–2020 metų ES fondų investicijų veiksmų programos priemonę „Miestų kompleksinė plėtra“. Projekto vertė pagal finansavimo sutartį – 2 481 767,14 euro, didžioji šios sumos dalis – Europos Sąjungos fondų lėšos. Rangos darbų konkursą laimėjo ir buvusį stadioną aktyvaus laisvalaikio ir pramogų zona pavertė jungtinės veiklos partnerės uždarosios akcinės bendrovės „LitCon“ ir „Plungės lagūna“.
Objekto rekonstrukcija pradėta 2017 metų birželio 15 dieną. Nors pagal sutartį darbai turėjo būti baigti šių metų kovą, jie užbaigti pernai gruodžio 21-ąją. Objekto perdavimo–priėmimo aktas pasirašytas šių metų sausio 21 dieną, ir jau po savaitės atsakingi ir garbūs asmenys rinkosi į atidarymą.
Ceremonijoje tada dalyvavo rangos darbus atlikusios uždarosios akcinės bendrovės „Plungės lagūna“ vadovai, Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis, prie pirmojo tikslinės teritorijos mūsų mieste sutvarkymo projekto dirbę Savivaldybės administracijos skyrių vadovai ir kt.
Atidaryme akcentuota, kad objekte įrengtos ramaus poilsio erdvės įvairaus amžiaus žmonėms: vaikų žaidimų aikštelė, senjorų ramaus poilsio zona, taip pat ir aktyvaus laisvalaikio erdvė: gimnastikos aikštelės su lauko treniruokliais, pėsčiųjų ir dviračių takai. Žiūrovams skirtoje estradoje įruošta 716 sėdimųjų vietų.
Atrodo, viskas gražu, tačiau nusivylimo ilgai laukti nereikėjo ir dabar tarsi pranašiškai skamba per atidarymą UAB „Plungės lagūna“ direktoriaus Dariaus Bieliausko išsakytos mintys apie darbų defektus.
„Daug kas komentuoja, kad objektą atiduodame žiemą, nes šitaip norime paslėpti broką. Neslepiame, kad defektų liko, visi jie užfiksuoti, o pavasarį, nutirpus sniegui, bus pašalinti. Atsakomybės už broką nesikratome.
Ir norėdami nepabėgtume, nes esame vietiniai. Taigi pavasarį ir žolė bus atsėta, ir visa kita padaryta. Be to, kaip ir visuose objektuose, penkeriems metams turime garantinius įsipareigojimus“, – tada kalbėjo D. Bieliauskas.
Dar toli gražu ne pavasaris, o darbo defektai jau išlindo! Gal vis dėlto buvo paskubėta su aktyvaus poilsio ir pramogų zonos atidarymu?
Ką apie tai mano Savivaldybės vadovas A. Klišonis?
Meras pastebėjo, jog bet kuriuo atveju yra dar darbų, kurie šiame objekte nėra baigti, taigi ir atsiradę nesklandumai privalės būti išspręsti. „Po renovacijos penkeriems metams yra suteikiama garantija nepaslėptiems darbams, dešimčiai metų – paslėptiems darbams. Logiška, kad defektai turės būti ištaisyti be papildomų kaštų“, – sakė A. Klišonis.
Kolonos, nuo kurių pradėjo kristi tinkas, pasak mero, buvo paveiktos vandens – rengiant projektą nebuvo pagalvota apie lietaus surinkimo sistemą, esą Savivaldybės administracija į tokius siūlymus ir pastabas iš rangovo pusės „pasižiūrėjo rezervuotai“. Akivaizdu, kad dabar teks iškilusią problemą spręsti. O ar rangovas protingai pasielgė tinkavimo darbus atlikęs galbūt ne pačiomis tinkamiausiomis oro sąlygomis – jo atsakomybė ir sprendimas, jei tą patį darbą norima atlikti du kartus. „Manau, kad rangovas padarys viską, ką jam ir priklauso padaryti“, – mano meras.
Beje, A. Klišonis akcentavo, kad aktyvaus poilsio ir pramogų zonos atidarymas buvo labiau skirtas šio objekto vidaus patalpoms. „Veikla šiuo metu čia intensyviai vyksta, organizuojama nemažai įvairių renginių“, – pridūrė jis.
„Pasitvirtino tai, apie ką aš ir galvojau. Kaip manote, kodėl neskubėjau pasirašyti ant buvusio stadiono atidavimo eksploatuoti akto ir dėl to sulaukiau nemenko spaudimo?“ – savo nuomonę apie atsiradusius defektus dėstė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. Jis minėjo, kad jau lankėsi aktyvaus poilsio ir pramogų zonoje, buvo užfiksuoti nekokybiški statybininkų darbai, surašytas defektų aktas. „Ten ant kolonų teka vanduo. Projektuotojų klaida, kad nebuvo tinkamai įvertintos visos sąlygos iki galo. Šiuo metu esame įšaldę 10 proc. sutarties sumos, tai būtų apie 200 tūkst. eurų. Sakėme, pinigų nepervesime, kol nebus viskas tinkamai sutvarkyta“, – aiškino G. Bagužis. Toks sprendimas, anot jo, šiuo metu leidžia ramiau jaustis.
Administracijos direktorius įsitikinęs, kad buvo paskubėta su objekto atidarymu – buvo galima tai atlikti ir per Miesto šventę, kada tikrai viskas bus iki galo padaryta. „O dabar ten ir be problemų dėl kolonų būklės ne viskas yra gerai – ir plytelės ne iki galo išklotos, kai kur jau netgi sutrupėjusios, ir sporto įrenginiai kelia susirūpinimą“, – pridūrė G. Bagužis.
Turi direktorius ir kitą tokios skubos paaiškinimą – visas šis ankstyvas atidarymas tik dėl trokštamos garbės… Jis tikino, kad papildomų pinigų kolonų tinkavimo brokui taisyti neprireiks.
Savivaldybės administracijos Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis situacijos renovuotame buvusiame centriniame stadione nedramatizuoja. Priežastis – elementari: objektas buvo priimtas su rangovo pasirašytu garantiniu raštu dėl ne iki galo atliktų darbų ir atsiradusių defektų sutvarkymo. O dėl kolonų būklės, vedėjo teigimu, brokas „išlindo“ greičiausiai dėl to, kad nors statinys buvo tinkuojamas naudojant specialų šiltnamį, tačiau technologiškai ne visos aplinkybės buvo deramai įvertintos. „Dabar rangovas tam tikrus techninius sprendinius, susijusius su tuo, kad vanduo nedarytų įtakos toms kolonoms, derins su projektuotojais. Rangovas geranoriškai yra pasirengęs atlikti visus darbus, jokie nauji mokėjimai nebus vykdomi“, – komentavo M. Čiuželis.
Vedėjo nuomone, tai, kad objektas buvo priimtas eksploatuoti esant dar ne iki galo padarytiems darbams, – normali praktika. Tai daryti leidžia ir Statybos įstatymas. Esą kaip tik tokiais atvejais pradėjus eksploatuoti objektą galima kuo anksčiau išsiaiškinti darbo trūkumus.
Savivaldybės administracija informuoja, kad dabar buvusio centrinio stadiono renovaciją atlikęs rangovas įsipareigojo pašalinti šiuos trūkumus: iki gegužės 1 dienos atnaujinti nubraižytus ar pradėjusius rūdyti lauko treniruoklius, pakartotinai pasėti žolę, vietoj brokuotų šiukšliadėžių pastatyti kokybiškas, nuvalyti nuo tvoros kolonų pastebėtus nešvarumus, perdažyti dalį tvoros, nugenėti gyvatvorę ties pagrindiniu parko taku, kokybiškai įrengti veją po žaidimų aikštelės įrenginiais ir aplink treniruoklius.
„Per apžiūrą taip pat buvo nustatyta, kad vietomis nubyrėjęs statinio kolonų, laikančių stogo konstrukciją, struktūrinis tinkas, nekokybiškai atlikta dūmų šalinimo šachtų apdaila, ties įėjimais į patalpas nekokybiškai atlikta perdangos apdaila, būtina apskardinti ir sutvarkyti groteles po tribūnų pakopomis. Garantiniai rangovo įsipareigojimai numatyti penkerių metų laikotarpiui, todėl gali būti taip, kad į šį objektą taisyti pastebėtų defektų rangovui teks grįžti dar ne kartą“, – praneša Savivaldybė.
Taigi išeitų, jog plungiškiai turi džiaugtis, kad eksploatuoti pradėtame objekte vėl vyks remonto darbai.
Laikas griaut ir nauja statyt.
Tragedija
Vau, gerai, kad bent konstrukcijom https://freimans.com/lt/apie-mus/santvaru-gamyba/ nepagailėjo pinigų, nes būtų ne kas