Panašu, kad pavasaris įgauna pagreitį – lauko termometrai fiksuoja vis aukščiau kylančius laipsnius. Malonu...
Jei kalbėsime apie kitus temperatūros pakilimus, tai jie kai kam visai nemalonūs. Kartu su pavasariu įsilinguoja ir Lietuvos prezidento rinkimų kampanija. Prieš kelias dienas kandidatai Vyriausiajai rinkimų komisijai pateikė surinktus parašus. Iš trylikos keturi barjero neįveikė. Tiesa, dar nežinia, ar nenubyrės kuris pretendentas į prezidentus patikrinus parašus, o gal kuris nors ginklus sudės ir pasitrauks iš kovos net nepradėjęs jos. Bet šie rinkimai išskirtiniai savo kandidatų skaičiumi – net devyni. Tiesa, prieš septyniolika metų šalies vadovo posto siekė daugiau – dešimt.
Kartais pagalvoju, koks yra didelis pasitikėjimas savimi. Juk čia ne kokią įmonę su keliais darbuotojais, o visą šalį valdyti. Nors, kita vertus, patarėjų įvairiais klausimais – nors vežimu vežk. O jei ranką prie širdies pridėjus reikėtų pasakyti, kuriam atiduosiu savo balsą, tai sąžiningai – nežinau. Gal reikės pirmą kartą nusižengti ir praleisti rinkimus?
Apie beribį pasitikėjimą savimi galėtume kalbėti ir žvelgdami į Ukrainos prezidento rinkimus. Ko gero, ne mane vieną nustebino, kad į antrąjį turą pateko komikas, seriale vaidinęs šalies vadovą. Išgirdusi tai pagalvojau: „Nieko sau – suvaidino žmogus prezidentą ir sumąstė, kad ir realiame gyvenime juo gali būti.“ Bet stebina ir žmonių pasirinkimas. Kažin ar serialo populiarumas, aktoriaus žinomumas duos šaliai naudos. Nors… Ne kartą yra tekę girdėti, kad vienoks ar kitoks stebinantis pasirinkimas rodo tik viena: žmonės balsuoja ne už, o prieš. Pavyzdžių nereikia ieškoti toli. Turime ir Lietuvoje kelis tokius atvejus, kai šviežiai „iškeptos“ partijos nušluostydavo nosis seniau gyvuojančioms. Aišku, tas spindesys trukdavo neilgai – geriausiu atveju ketverius metus.
Jei pasižvalgytume arčiau, tokių pavyzdžių rastume ir Plungėje. Buvo vienas pilietis, kuris pats sau netikėtai tapo meru. Tokiais atvejais su kolegomis pritaikome vieną gerą frazę: „Kaip čia taip įdomiai išėjo?..“
Bus įdomu pažiūrėti, ką nuspręs Ukrainos žmonės po dviejų savaičių.
Manau, ne mažiau temperatūra pakilusi ir Didžiojoje Britanijoje dėl išstojimo iš Europos Sąjungos. Gal tik trečiadienį šiek tiek nuslūgo, kai vieno balso persvara parlamentas pritarė įstatymui, kad vyriausybė siektų išstojimo atidėjimo. Jei ne, jau kitą savaitę šalis nuo ES atsijungtų be sutarties. Labai nesigilinau, tik jei tikėsime skelbtomis prognozėmis, toks scenarijus nieko gero neduos.
Įdomu: jei Lietuva sugalvotų išstoti iš ES, kiek kartų parlamentarams reikėtų rinktis ir balsuoti?