Plungės Žemaičių dailės muziejus ne pirmus metus prisijungia prie tarptautinio renginio – Europos muziejų nakties – iniciatyvos. Įprasta, kad tada muziejai iki vėlyvo vakaro atveria duris lankytojams ir ne tik siūlo apžiūrėti juose vykstančias parodas, bet ir kviečia dalyvauti įdomiose edukacijose, susitikimuose su įvairiais kūrėjais. Renginiai tą dieną – nemokami.
Europos muziejų naktis – Tarptautinės muziejų tarybos kasmet inicijuojamas Tarptautinės muziejų dienos, minimos gegužės 18 dieną, renginys. Šios akcijos tikslas – parodyti muziejų eksponatus naktį, kai paprastai šios įstaigos nedirba, ir supažindinti su muziejais įvairių bendruomenių narius. Europos muziejų naktis pradėta rengti nuo 2005 metų. 2019-ųjų jos tema – „Muziejai kaip kultūros ašys: tradicijos ateitis“.
Džiugu, kad tarptautinė iniciatyva rado atgarsį ir Plungėje. Žemaičių dailės muziejus yra aktyvus šios išskirtinės akcijos dalyvis.
Šeštadienio vakarą Mykolo Oginskio rūmuose, kur, kaip žinoma, ir veikia Žemaičių dailės muziejus, lankytojų netrūko. Šį kartą daug dėmesio buvo skirta vaikams, šeimoms, kurie turėjo galimybę dalyvauti įdomiose edukacijose.
Didelio susidomėjimo sulaukė Kulių gimnazijos technologijų mokytojos Ingos Simutienės vedama edukacija „Iškilieji atspaudai“, kurios metu įvairiais piešiniais buvo dekoruojami medžiaginiai dovanų maišeliai.
Kaip visada, lankytojų netrūko muziejininkės Danutės Einikienės įdomiai pristatomoje edukacijoje „Gondingas piliakalnė luobē“. Jos metu papasakota įdomių istorijų ir legendų apie Gandingos piliakalnį Plungės rajone, o vaikai galėjo susipažinti su archeologo profesija – ieškojo paslėptų piliakalnių lobių, o juos radę buvo netgi apdovanoti skanėstais.
Atėjusiuosius sudomino ir šeimoms skirtas fokusininko pasirodymas. Kol jis ruošėsi programai, plungiškiai turėjo
pademonstruoti savo žinias apie kunigaikščius Oginskius ir Žemaičių dailės muziejų. Lankytojus „egzaminavo“ muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas.
Europos muziejų naktį šeštadienio vakarą įspūdingai apšviestuose rūmuose vainikavo VšĮ „Kūrybinės laboratorijos“ eksperimentinio teatro „Somnium“ performansas „Intro“.