
Pirmadienį Plungės rajono savivaldybėje susirinkusi Etikos komisija jau antrąjį kartą svarstė kooperatinių bendrovių sąjungos „Plungė – Loiret“ direktorės Marinos Niedvaraitės skundą dėl dviejų Savivaldybės tarybos narių – Andriejaus Stančiko ir Alfredo Kazimiero Bieliausko – neva netinkamų veiksmų. Pirmajame posėdyje, vykusiame gegužės 28-ąją, žiniasklaidai buvo leista dalyvauti, tačiau antrajame tarybos narių moralė buvo šveičiama už uždarų durų.
Etikos komisija vertino kooperatinių bendrovių sąjungos „Plungė-Loiret“ pateiktoje pretenzijoje išdėstytus teiginius dėl Plungės rajono savivaldybės tarybos narių Alfredo Kazimiero Bieliausko ir Andriejaus Stančiko kalbų kooperatinių bendrovių sąjungos „Plungė-Loiret“ narių atstovų iniciatyvinės grupės susirinkime, įvykusiame 2010 m. gegužės 6 d.
Kaip pirmajame posėdyje buvo sakiusi M. Niedvaraitė, šiame susirinkime minėti tarybos nariai sukėlė pasipiktinimą kišdamiesi į sąjungos reikalus. Jie siūlė visuotiniame susirinkime, kurį planuota surengti gegužės 25-ąją, svarstyti nenumatytus klausimus, pakeitė darbotvarkę.
Tad M. Niedvaraitė sąjungos vardu pareikalavo, kad Savivaldybės taryba imtųsi veiksmų ir įpareigotų minėtuosius tarybos narius nesikišti į sąjungos, privataus juridinio asmens, veiklą. Dar reikalavo A. Stančiką ir A. K. Bieliauską patraukti drausminėn atsakomybėn už veiksmus, kurie nedera jiems, kaip Savivaldybės tarybos nariams.
Komisijos pirmininkui Albinui Klimui, peržiūrėjus turimą medžiagą, paaiškėjo, kad ir A. Stančikas, ir A. K. Bieliauskas yra sąjungos „Plungė – Loiret“ nariai. Taigi susirinkime jiedu galėjo dalyvauti ne kaip tarybos, o kaip tos pačios sąjungos atstovai. Tuomet, net ir kišdamiesi į organizacijos veiklą, politikai nieko nebūtų pažeidę. A. Klimas teigė ieškojęs, bet neradęs jokios informacijos apie tai, kad tarybos nariai būtų buvę pašalinti iš sąjungos. Tad galiausiai nuspręsta A. Stančiko ir A. K. Bieliausko moralės klausimo nagrinėjimą nukelti ir per tą laiką išsiaiškinti, priklauso jie visgi sąjungai „Plungė – Loiret“ ar ne.
Tąkart posėdyje dalyvavęs A. Stančikas aiškino, kad tarp mūsiškių ūkininkų ir M. Niedvaraitės apskritai klostosi kažkokie keisti santykiai. Anot A. Stančiko, keli ūkininkai net į teismą paduoti, todėl nieko keisto, kad tokie skundai rašomi. A. Stančiko teigimu, nesantaika plėtojasi dėl to, kad aukcione norima parduoti likviduojamos Savivaldybės įmonės „Varkalių agroservisas“ turtą, o ūkininkai norėtų jį perimti savo žinion.
Šį pirmadienį Etikos komisijos pirmininkui A. Klimui pasiūlius ir nariams – tarybos narėms Irenai Nekrašienei, Marei Valaitienei, Narvaišių seniūnaitijos (Šateikių seniūnija) seniūnaitei Danutei Šatkuvienei ir Ežero seniūnaitijos (Platelių seniūnija) seniūnaičiui Jonui Šečkui – pritarus, posėdis vyko už uždarų durų. Komisijos darbe tądien nedalyvavo viena iš jos narių, Babrungo seniūnaitijos (Babrungo seniūnija) seniūnaitė bei Plungės greitosios pagalbos tarnybos direktorė Marytė Mažonienė.
Priimant sprendimą iš salės paprašytas pasišalinti A. Stančikas, nes pats yra Etikos komisijos narys…
Nuspręsta A. Stančikui ir A. K. Bieliauskui skirti… rekomendaciją. Jiems rekomenduota „vengti situacijų, galinčių paveikti sprendimų, kurie sukeltų visuomenėje abejonių, priėmimą.“ Šis Etikos komisijos sprendimas turės būti viešinamas respublikinėje ir vietos spaudoje.
Kaip sakė mūsų pakalbintas komisijos pirmininkas A. Klimas, tuomet, kai esą elgėsi netinkamai, A. Stančikas ir A. K. Bieliauskas priklausė „Plungė – Loiret“ sąjungai. Išeitų, kad gegužės 6-osios susirinkime jie turėjo teisę pasakyti savo nuomonę. Tad kyla klausimas, kodėl priimtas būtent toks sprendimas? A. Klimas nuo komentarų susilaikė, argumentuodamas, kad dėl to iš posėdžių salės ir buvo išprašyti žurnalistai. Tai kaipgi jis dabar galįs ką nors komentuoti…
Tad taip ir lieka neaišku, kodėl visuomenei tarnaujančių žmonių moralės klausimai sprendžiami už uždarų durų?