Ankstesniuose „Plungės“ numeriuose rašėme apie uždarojoje akcinėje bendrovėje „Medega“ įvykusį sprogimą, kurio metu apdegė keturi įmonės darbuotojai. Vienas iš jų – 42 metų plungiškis V. V., praėjus beveik dviem paroms po įvykio, mirė. Kiti trys nukentėjusieji, kaip rodo dokumentai, įmonėje buvo įdarbinti tą pačią – nelaimės – dieną.
Priminsime, jog sprogimas „Medegoje“, Pramonės prospekte, nugriaudėjo liepos 7-ąją, apie pietus. Jau nustatyta, jog nelaimė įvyko dėl technologinių pažeidimų. Įvykio metu nukentėjo keturi medienos pjuvenų briketus gaminančioje įmonėje dirbę vyrai: V. V. (g. 1967 m.), nepilnametis M. V. (g. 1992 m.), A. P. (g. 1972 m.) ir R. M. (g. 1971 m.). Įvykus sprogimui, apdegę vyrai dar sugebėjo patys išbėgti iš pastato, tačiau netrukus V. V. ir M. V. atsidūrė ligoninės reanimacijos skyriuje, A. P. ir R. M. – traumatologijos.
Liepos 9-ąją V. V., kuriam buvo apdegę 100 proc. kūno paviršiaus, mirė. Tą pačią dieną į Kauno medicinos universiteto klinikų Nudegimų centrą išgabentas septyniolikmetis M. V., kitą dieną – ir likusieji du nukentėjusieji.
Nelaimę tiriantis Valstybinės darbo inspekcijos Telšių skyriaus vyr. darbo inspektorius Jonas Liekis sako, jog sprogimas įvyko dėl technologinių pažeidimų. Kas už juos atsakingas? Pasak J. Liekio, atsakingas direktorius Povilas Pocius, neaptikta jokių dokumentų, kurie liudytų, kad atsakomybė pavedama kažkam kitam.
Gavęs reikiamus dokumentus, J. Liekis sakė galįs paliudyti ir tai, kad tik mirusysis V. V. „Medegoje“ oficialiai dirbo dešimt mėnesių. Kiti trys nukentėjusieji įdarbinti nelaimės dieną. Ar tai reiškia, jog iki tol jie dirbo nelegaliai? Belieka spėlioti. Pasak J. Liekio, tą pačią dieną, liepos 7-ąją, apie trijų vyrų įdarbinimą pranešta ir „Sodrai“.
Paklaustas, kelintą valandą „Sodra“ gavo pranešimą apie įdarbinimą – iki nelaimės ar po jos (iš to galima spręsti, ar P. Pocius žmones įdarbino rytą, ar tik po to, kai jie buvo išgabenti į ligoninę) – J. Liekis atsakyti negalėjo. Anot jo, dėl laiko išsiuntęs užklausimą į „Sodrą“, tačiau atsakymo negavęs.
„Kol neturiu atsakymo iš „Sodros“, sakyti, kad tie vyrai dirbo nelegaliai, negaliu. Be to, matysiu, ką kalbės patys nukentėjusieji – artimiausiu metu du iš jų, mažiau nukentėjusius, ketinu apklausti“, – sakė vyr. darbo inspektorius.
Kas gresia bendrovės vadovui? J. Liekis sakė galįs kalbėti tik apie administracinę atsakomybę. Tokiu atveju Valstybinė darbo inspekcija įmonės vadovui gali skirti nuo 500 Lt iki 5 000 Lt baudą. Kadangi lengvinančių aplinkybių J. Liekis sakė neįžvelgiąs, panašu, jog bauda bus nemenka. Ar P. Pociui gresia ir baudžiamoji atsakomybė, parodys Plungės policijos komisariato atliekamas tyrimas.