
Šeštadienį plungiškiams ir vėl išaušo neeilinė diena – Mykolo Oginskio dvaro žirgyne prasidėjo jau penktasis iškilmingas Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, kviečiantis visus klasikinės muzikos mėgėjus pasidžiaugti pačių gražiausių melodijų garsais.
Tą pačią dieną, prieš pat festivalio atidarymą, nesulaužyta ir kita tradicija – Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje po metų pertraukos rinkosi Plungiškių draugija – viena iš pagrindinių minėtojo festivalio organizatorių. Šioje draugijos sueigoje kaip niekad netrūko puikios nuotaikos, juoko, šilto žemaitiško bendravimo.
„Sveiki sugrįžę namo!“
Meno mokykloje susirinkusius Plungiškių draugijos narius pirmiausia pasitiko muzika – šios mokyklos stygininkių ansamblis palinkėjo geros nuotaikos visą ateinančią dieną. Po to žodis suteiktas draugijos prezidentui – Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentui dr. Bronislovui Lubiui ir viceprezidentei – Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos direktorei Genovaitei Žiobakienei. Jiedu ir pašmaikštaudami, ir kiek rimčiau pakalbėdami drauge vedė visą plungiškių susitikimą.
Plungės viešosios bibliotekos direktorė Violeta Skierienė pristatė neseniai išleistą literatūros kritiko Alfredo Guščiaus poezijos rinkinį „Plazdėk, širdie“. Jis taip pat pasveikintas 70-ojo jubiliejaus proga. Septyniasdešimtmečio proga nuoširdžių linkėjimų negailėta ir ilgamečiam „Saulės“ gimnazijos direktoriui Juozui Milašiui.
Garbingo 90-mečio proga pasveikintas draugijos narys Juozapas Šimkus, kuris savo ruožtu draugijai padovanojo knygą apie M. K. Čiurlionį ir jo sąsają su menu. Jubiliejų proga sveikinimų sulaukė ir plungiškiai verslininkai Jonas Varkalys bei Almutis Bieliauskas. J. Varkalys juokaudamas prašė neišduoti, kiek jam metų, o po jo pasveikintas vienmetis A. Bieliauskas pašmaikštavo: „Vyras, vynas ir betonas niekada nesensta!“
Tądien su itin sėkmingais veiklos metais, pelnytų medalių gausa pasveikinta bendrovė „Vičiūnai group“. Už tai, kad, anot B. Lubio, nešneka tuščiai ir tesi savo pažadus, gerų žodžių negailėta rajono merei Elvyrai Valerijai Lapukienei, už finansinę paramą dėkota draugijos nariui Aidui Kėsui. Pats draugijos prezidentas taip pat sulaukė padėkos – draugijos vardu su puikaus projekto „Tautos kelias“ inicijavimu bei finansavimu jį pasveikino G. Žiobakienė.
Draugiją sveikino ir Jaunųjų plungiškių draugija: „Sveiki sugrįžę namo!“, daugelis kitų, draugijai ir Plungės kraštui neabejingųjų. Žodį tarė merė, Plungės ligoninės direktorius Antanas Martusevičius, Seimo narys Jurgis Razma ir kiti.
Sueigos pabaigoje J. Milašiaus auklėtiniai atliko nepaprastai visus sužavėjusią dainą apie Plungę. Jai muziką pagal plungiškio Eugenijaus Bunkos žodžius sukūrė mūsų kraštietis Andrius Kulikauskas.
Patrankos salvės penktajam festivaliui
Kone visi, šurmuliavę Plungiškių draugijos sueigoje, sugužėjo į netrukus prasidėjusį Tarptautinį Mykolo Oginskio festivalį. Tiesa, dar prieš jį rūmuose pristatyta unikali „Žemaitijos perlų“ paroda, apie kurią skaitykite kitame mūsų laikraščio numeryje.
Festivalio pradžią tradiciškai paskelbė didžiuliu trenksmu triskart nudundėjusios Vytauto Didžiojo karo muziejaus patrankos: pirmoji salvė paleista už tėvynę Lietuvą, antroji – už Oginskius ir penktąjį festivalį, trečioji – už Plungę ir plungiškius.
Festivalio atidarymo metu susirinkusiuosius pasveikino pagrindiniai jo organizatoriai – Žemaičių dailės muziejaus direktorius Alvidas Bakanauskas ir G. Žiobakienė, kuri pasidžiaugė pirmąjį kartą Plungėje skambėsiančia Ludviko van Beethoveno „Devintąja simfonija“. Sveikinimo žodį tarė ir Plungės garbės pilietis, Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro meno vadovas ir vyriausiasis dirigentas bei festivalio meno tarybos pirmininkas Juozas Domarkas, festivalio garbės prezidentas B. Lubys.
Atidarymo ceremoniją kiek sutrikdė lietus, tad po koncerto plungiškius dar sveikino ir organizatoriams už gražų renginį dėkojo merė, į Plungę atvykęs kultūros ministras Arūnas Gelūnas. Na, o patys renginio organizatoriai už paramą dėkojo gausiam festivalio rėmėjų būriui.
Tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis plungiškius džiugins visą mėnesį – iki pat rugsėjo pabaigos. Taip pat priminsime, kad Žemaičių dailės muziejuje atidaryta medalininkystės, dailininkų draugijos „Kres Welbergen“ bei jau minėta „Žemaitijos perlų“ parodos. Tad visi plungiškiai kviečiami į Mykolo Oginskio dvarą, kuriame gali pasigrožėti meno dirbiniais ar pasiklausyti tikros klasikinės muzikos.