Aną savaitę viename iš Plungės rajono savivaldybės tarybos komitetų posėdžių lyg tarp kitko „sušmėžavo“ klausimas: „Tai kaip jums sekasi su tuo „Plungės bioenergijos“ pasiūlymu už du milijonus įsigyti jų akcijas? Kaip tie reikaliukai?“ Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narys Liudas Skierus jį adresavo prie posėdžio prisijungusiai Plungės šilumos tinklų laikinajai generalinei direktorei Margaritai Charitonovai.
Įmonės vadovės M. Charitonovos atsakymas buvo lakoniškas: „Kalbėjomės su „Plungės bioenergijos“ savininku Albinu Monstavičiumi, toks pasiūlymas buvo, bet tik žodinis. Raštu nieko negavau. Nei pasiūlymo dėl akcijų įsigijimo, nei atsakymo į mano pasiūlymą dėl taikos sutarties.“ Daugiau niekas nieko nekomentavo, bet pasidarė įdomu, kaip vis dėlto klostosi santykiai tarp uždarųjų akcinių bendrovių – Plungės šilumos tinklų ir „Plungės bioenergijos“.
„Plungė“ ne kartą rašė, jog santykiai tarp dvidešimt metų bendradarbiavusių bendrovių pastaruoju metu yra gerokai pašliję. Pernai vasarą Plungės šilumos tinklai nusprendė nebenuomoti „Plungės bioenergijai“ patalpų, o gruodžio 25-ąją ir šilumos pirkimo–pardavimo sutartį nutraukė.
M. Charitonova „Plungę“ informavo, jog sutartis su „Plungės bioenergija“ buvo nutraukta dėl to, kad bendrovė atsisakė nuo šilumos tiekimo sistemos atjungti esą neteisėtai prie jos prijungtus naujus katilus, kurie įrengti – ne iš Šilumos tinklų nuomojamose, o pačios „Plungės bioenergijos“ patalpose.
Nors šilumos pirkimo–pardavimo sutartis buvo nutraukta, „Plungės bioenergija“ ir toliau gamino šilumą ir tiekė ją į tinklus. Kaip Plungės šilumos tinklai už ją atsiskaitė? „Plungės bioenergija“ šilumą tiekė iki sausio 31 dienos. Tačiau visi atsiskaitymai su ja yra sulaikyti, nes Valstybinė energetikos reguliavimo taryba konstatavo, kad „Plungės bioenergija“ neturi teisės gauti mokėjimų už neteisėtai prijungtais katilais pagamintą šilumą ir kad neturėjo teisės gaminti šilumos sausio mėnesiui“, – atsakė M. Charitonova.
Pasidomėjus apie teisminius procesus, laikinoji bendrovės vadovė atsakė, jog „Plungės bioenergija“ Plungės apylinkės teisme ginčija tai, kad Šilumos tinklai vienašališkai nutraukė šilumos pirkimo–pardavimo sutartį.
Ar tai reiškia, kad nuo vasario 1 dienos Plungės šilumos tinklai patys gamina šilumą? Ir kad gamyba vyksta V. Mačernio gatvėje esančioje dujomis kūrenamoje katilinėje? Kaip tai atsispindės vartotojams išrašomose sąskaitose? „Taip, šilumą mes gaminame patys. Ši situacija neturės jokios įtakos nei šiam, nei ateinančiam šildymo sezonui. Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos sprendimu, įvertinus „Plungės bioenergijos“ pažeidimus, galutinė kaina vartotojams skaičiuojama pagal palyginamąją kainą ir ji nebus didesnė, nei nustatyta“, – tikino Šilumos tinklams vadovaujanti M. Charitonova.
Beje, gruodį 1 kilovatvalandė šilumos energijos mums atsiėjo 6,19 cento, sausį kaina šoktelėjo iki 6,35 cento, už vasarį mokėsime vėl truputį mažiau – 6,27 cento už 1 kWh.
Gerais pažadais sotus nebūsi,manau brangs tik ne iš karto o vėliau. Čia politika dėl savo interesų prisidengiant gerais norais. Manau nei vienai įmonei nerūpi žmonės, čia
valdo kai kas nuo galinės sėdinės
vėl liberalai skleidžia paniką dėl šildymo kainų, nes jų draugo įmonė Bioenergija krito veidu į purvą, nebesugeba gaminti šilumos… Nerūksta kaminas- nėra pajamų… no money, no fans…
Galėtų didysis Plungės geradaris ir savo įmonėse mokėti atlyginimus, o ne pašalpas. Tada nereikėtų iš visos žemaitijos ir Ukrainos vežtis vargdieniu. Plungiškiams nereikėtų važiuoti į užsienį ar kitur,stokites plungės valdovai į žmonių puse, o ne savo puikybės ir gopšumo puse. Bet manau kol balsuosime už verslininkus tol taip ir vargsime šioi ašarų pelkėje!
autobusai veltui, bet į vieną pusę, šildymas dujom už tą pačią kainą, tai ko gero tik kas antrą dieną, dar reikės specialistams padirbėt nes vanduo nesutvarkytas.