Kad gydymas būtų efektyvus, pirmiausia reikėtų žinoti, kokios priežastys sukelia šią virškinamojo trakto ligą. Kadangi vien jų pašalinimas gali turėti nemažai teigiamos įtakos ir sumažinti nemalonius simptomus. Šis negalavimas priskiriamas išsivysčiusioms šalims, todėl dažniausiai sutinkamas Šiaurės Amerikoje ir didžiojoje Europos dalyje, nes būtent šiuose kraštuose žmonių mityba yra netaisyklinga. Valgoma vėlai vakare, taip pat dieną užkandžiaujama paskubomis bei nevengiama riebaus maisto. Prie to galima pridėti ir persivalgymą. Taip pat gastroezofaginis refliuksas gali atsirasti dėl didelio kiekio kavos, rūkymo, dažno alkoholio vartojimo, nervinės įtampos ir specifinio darbo. Žinoma, tokios gyvenimo sąlygos gali sukelti ir gerokai daugiau bei rimtesnių negalavimų. Tačiau šis yra bene pats dažniausias, nuo kurio pastaruoju metu kenčia vis daugiau žmonių. O gastroezofaginiu refliuksu gali sirgti praktiškai visi, nepriklausomai nei nuo lyties, nei nuo amžiaus. Todėl pasitaiko atvejų, kai su šia problema susiduria netgi maži vaikai. Tad retais atvejais ji gali būti ne tik sukelta netinkamo gyvenimo būdo, bet ir paveldėta.
Koks turėtų būti gastroezofaginio refliukso gydymas?
Reikėtų pradėti nuo tinkamų mitybos įpročių formavimo, kas pradžioje gali būti gana nelengva užduotis. Net jeigu ir nelabai yra laiko kokybiškai pavalgyti, tačiau tą reikėtų daryti bent jau neskubant. Taip pat nereikėtų valgyti kelios valandos iki miego bei vengti pogulio tik pavalgius. Prie to gali prisidėti ir aktyvus laisvalaikis bei bendros organizmo būklės ir imuniteto palaikymas.
O jeigu šios priemonės nepadeda, tuomet gali būti taikoma gastroezofaginio refliukso dieta. Jos metu reikėtų vengti tam tikrų produktų, nors tikrai ne visi jie sukelia šį negalavimą. Kadangi kiekvieno organizmas yra kitoks ir į produktus reaguoja skirtingai. Todėl galima ir pasekti bendrą savijautą ir taip išsiaiškinti, koks maistas jums nėra labai tinkamas. Tačiau daugumai reikėtų vengti alkoholio bei rūgščių gėrimų, tarp kurių būtų vynas, kava, citrusinių vaisių sultys bei praktiškai visi gazuoti gėrimai. Į maisto racioną rečiau ir mažesniais kiekiais reikėtų įtraukti ir riešutus, šviežius vaisius bei daržoves. Nors šių produktų visiškai atsisakyti nelabai pavyktų, kadangi juose esančios medžiagos reikalingos organizmui. Taip pat galima sumažinti rauginto pieno gaminių vartojimą. Žinoma, absoliučiai visų šių maisto produktų atsisakyti tikrai neteks, kadangi to padaryti būtų netgi neįmanoma. Tačiau svarbu riboti jų kiekį ir stebėti savo organizmą.
Kitas variantas, kai refliuksas kankina net sveikai maitinantis
Nors tokie atvejai nėra labai dažni, tačiau tikrai gali pasitaikyti. Ir jeigu mitybos įpročių pakeitimas teigiamų rezultatų neduoda, tuomet gali būti skiriamas gydymas vaistais. Žinoma, tai yra šalutinis variantas, todėl pirmiausia reikėtų pabandyti kitas alternatyvas. Kadangi dažniausiai gastroezofaginis refliuksas gali būti išgydomas būtent jomis. Arba bent jau kažkiek sumažinami nemalonūs šio negalavimo simptomai. Aišku, ir medikamentų yra pačių įvairiausių. Vieni iš jų prieinami pakankamai laisvai ir gali būti vartojami paprasčiausiai įsigyjant vaistinėje. Tačiau yra tokių, kuriuos gali paskirti jau tik gydytojas po išsamių tyrimų. Taigi šiuolaikinė medicina turi variantų, kaip išspręsti tokį negalavimą.