Toks klausimas gali kilti tikrai ne vienam. Nors tai nėra labai dažna sveikatos problema, tačiau su ja susiduria gana nemažai žmonių. Tik labai svarbu nepainioti šios ligos su paprasčiausia sloga. Kadangi simptomai gali būti labai panašūs, bent jau pradžioje. Pagrindinis šių negalavimų skirtumas yra tas, kad sinusito požymiai užsitęsia ir išlieka gerokai ilgiau. Todėl jeigu sveikata nepagerėja per daugiau negu 10 dienų, vertėtų susimąstyti ir kreiptis į gydytoją, nes nesprendžiama problema gali sukelti gana rimtų bei sudėtingų komplikacijų. O jos atsiradimo priežastys gali būti pačios įvairiausios ir labai skirtingos. Nors bet kuriuo atveju tai bus sinusų ir nosies gleivinės uždegimas. Ir nors dažniausiai jį sukelia virusai bei bakterijos, tačiau ši liga gali atsirasti ir dėl alergijos. Todėl bendros priežasties, kuri tiktų visiems nėra, todėl svarbu rūpintis savo sveikata ir stengtis palaikyti stiprų imunitetą. O susidūrus su problemomis reikėtų nedelsti ir kreiptis į gydytojus, kadangi tik jie gali geriausiai įvertinti sveikatos būklę ir paskirti tinkamą gydymą.
Efektyviausias sinusito gydymas. Koks jis?
Dažniausiai su šia liga kovoti pasitelkiamos paprasčiausios priemonės, kurios padeda įveikti peršalimą ir gripą. Neretai būna vartojami ir antibiotikai. Kai kuriais atvejais gali padėti ir paprasčiausi nosies purškalai, tačiau jais piktnaudžiauti taip pat nereikėtų. Kadangi ir taip sudirginta nosies gleivinė yra dar labiau pažeidžiama, o tai gali tik paskatinti ligą. Todėl geriausia prieš imantis gydymo būtų pasitarti su gydytoju, kuris ir paskirs tinkamiausius medikamentus. Tačiau gali nutikti ir taip, jog vaistai nuo sinusito nepadeda. Bet tokiu atveju nereikės operacijos, kadangi šiais laikais taikomi modernūs gydymo metodai. Vienas iš tokių būtų sekreto siurbimas, kuris nėra sudėtingas ir pasižymi dideliu efektyvumu. Bet toks variantas yra naudojamas tik tuomet, kai įprastos priemonės nepadeda arba kyla pernelyg didelė komplikacijų rizika. Taigi vieno ir efektyvaus metodo tikrai nėra, kadangi kiekvienu atveju gali padėti vis kitos priemonės. O jų veiksmingumas labai priklauso nuo to, kaip tiksliai jos yra parenkamos.
Kuo skiriasi ūminis ir lėtinis sinusitas?
Jau patys pavadinimai nemažai išduoda, kadangi ūminis pasireiškia greitai ir dažniausiai netikėtai, tačiau jis pakankamai greitai ir praeina. Jo simptomai yra labai panašūs į paprasčiausio peršalimo, nes neretai būna karščiavimas, gerklės bei galvos skausmas, kosulys. Tačiau dar prie viso to prisideda ir nosies užgulimas arba jos bėgimas bei skausmas sinusų srityje. Ir su pakankamai lengvomis jo formomis galima susidurti gana dažnai, bet liga neužsitęsia ilgiau negu savaitę, nors kartais gali trukti ir iki dviejų. O lėtinis kurį laiką gali būti ir visai nejuntamas, todėl ir sinusito simptomai nebus labai ryškūs, bent jau iki ligos paūmėjimo. Bendrai ji trunka labai ilgai ir neretai viršija netgi tris mėnesius. Ir toks negalavimas yra išgydomas žymiai sunkiau, kadangi jis yra įsisenėjęs, o organizmas nusilpęs, todėl pats negali efektyviai kovoti. Bet ši ligos forma yra gana reta, todėl ir pasitaiko tikrai ne kiekvienam.