Keletą mėnesių buvusi „švari“, tai yra negydžiusi koronavirusine infekcija sergančių pacientų, Plungės ligoninė vėl dėliojasi niūrųjį scenarijų – planuoja, kaip ir ką darys, kai iš aukščiau bus „nuleistas“ nurodymas atidaryti vadinamąjį „kovidinį“ skyrių. „Jei ne šią, tai kitą savaitę tapsime Respublikinės Šiaulių ligoninės atramine ligonine ir turėsime priimti sergančiuosius „kovidu“. Nes, šiandienos duomenimis, Regioninė Telšių ligoninė beturi 5 laisvas lovas. Jau nekalbant apie Šiaulius ir Mažeikius“, – penktadienį sakė Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja Danguolė Luotienė.
Nuo liepos vidurio COVID-19 atvejų kreivei kopiant į viršų, užsikrėtusiųjų daugėja ne tik sąrašuose, bet ir ligoninių palatose. Kol padėtis buvo rami, sunkiau susirgusiuosius „kovidu“ gydydavo tik Šiaulių ligoninė, atvejų skaičiui augant, prireikė ir atraminių pagalbos, tad skyriai jau atidaryti Mažeikiuose, Telšiuose, o artimiausiu metu – ir Plungėje.
„Viską lemia statistika ir viską organizuojančios gydymo įstaigos, mūsų atveju – Respublikinės Šiaulių ligoninės – vadovybės sprendimai. Pastaroji viena pati nebesusidoroja, Mažeikiai mūsų pacientų jau taip pat nebepriima, Telšiuose liko tik kelios lovos, tad dabar – jau mūsų eilė“, – teigė D. Luotienė.
Liepos viduryje Lietuvoje kasdien susirgdavo tik apie 30 žmonių, liepos pabaigoje – 400, dabar – jau daugiau nei 800. Didžioji dalis jų gydosi ambulatoriškai, bet yra ir tokių, kurie neapsieina be medikų pagalbos, dažniausiai – nepasiskiepijusieji. „Vien vakar dėl pablogėjusios sveikatos pas mus buvo atvežti penki sergantieji „kovidu“, tris iš jų išleidome gydytis ambulatoriškai, du greitoji medicinos pagalba išgabeno į Telšius“, – pasakojo Plungės ligoninės direktoriaus pavaduotoja.
Anot D. Luotienės, anksčiau greitosios medicinos pagalbos medikai nuspręsdavo, ar palikti žmogų gydytis namuose, ar vežti į ligoninę, kuri priima „kovidinius“ pacientus. Dabar Regioninė Telšių ligoninė reikalauja, kad pacientai visų pirma būtų vežami į Plungės ligoninės priėmimo skyrių ir tik ten sprendžiama, ar juos būtina gabenti į Telšius.
„Taigi nors ligoninė sergančiųjų COVID-19 ir neguldo, tačiau priėmimo skyriuje jie jau priimami. Tad pacientus jau dabar priimame dviem srautais – karščiuojančius ir visus kitus“, – paaiškino gydytoja.
Prieš keletą mėnesių „kovidinis“ skyrius buvo įrengtas ir vietoj vieno iš slaugos skyrių, ir vietoj chirurgijos. Kur sergančiuosius guldytų dabar, kol kas nenuspręsta, bet labiau linkstama link penktajame aukšte esančio Palaikomojo gydymo ir slaugos skyriaus, kur įrengta daugiau deguonies aparatų.
D. Luotienės teigimu, nenorima visko palikti paskutinei minutei, todėl jau dabar svarstoma, kokiose patalpose bus tas skyrius, kas jame dirbs. Tikimasi, kad norinčiųjų darbuotis atsiras. Esą apmaudžiausia dėl vieno – kad į kovos su „kovidu“ reikalą įsitraukia tik ligoninė ir Greitoji medicinos pagalba, o pirminės sveikatos priežiūros centrai nuo to nusišalinę.
Pasidomėjus, ar pačioje ligoninėje užsikrėtimo protrūkių nėra, D. Luotienė atsakė, jog penktadienio rytą teigiama diagnozė nustatyta dviem Palaikomojo gydymo ir reabilitacijos skyriaus pacientams, daugiau sergančiųjų šiuo metu nėra. „Dalis darbuotojų yra persirgę, dalis vakcinuotų, o 12-ai neskiepytų kas savaitę darome PGR testus. Kodėl nesiskiepija? Vieniems neleidžia sveikata, bet yra ir tokių, kurie nesivakcinuoja dėl įsitikinimų. Svarbiausia, kad „kovidas“ neįsisuktų tarp medikų, kad būtų kam dirbti. O rizikuojantieji neskriaudžiami – visiems mokami šimtaprocentiniai priedai“, – patikino direktoriaus pavaduotoja.
O tokie geri amerikonai jums nepastate naujos ligonines ? juk ta ligonine reikia griauti juk ji sovietmeciu pastatyta