
Tokius žodžius ištarė rajono valdininkai neseniai vykusio Vietos ūkio ir ekologijos komiteto posėdžio metu. Galbūt situacija netrukus pasikeis ir turėsime tarptautinius standartus atitinkantį stadioną.
Stadioną visiškai atnaujintų po trejų metų
Kalbos apie pusantro milijono litų vertės projektą įrengti dirbtinės dangos aikštę Plungės technologijų ir verslo mokyklos stadione sklando jau nuo pernai. Belieka sulaukti rajono tarybos sprendimo.
Kaip sakė Savivaldybės Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas, šiuo metu stadionu naudojasi gerokai mažiau sportininkų nei realiai galėtų, mat prieš kone penkmetį įrengtame stadione dirbtinė danga taip nusidėvėjusi, kad sportuojantiesiems kenkia sveikatai (traumuojami sąnariai). Visiškai pasenęs amortizacinis sluoksnis. Anuomet VšĮ Žemaitijos sporto sveikatingumo ir turizmo centro (ŽSSTC), Savivaldybės biudžeto ir rėmėjų lėšomis įrengtai standartinių matmenų futbolo aikštei (tiesa, danga paklota nebenauja) šiandien jau apie 16 metų. Tad nieko keisto, kad savo laiką atitarnavo.
Iki šiol stadionu naudojosi Plungės sporto mokyklos auklėtiniai, vaikų futbolo klubas „Žiogeliai“, suaugusieji futbolininkai ir kiti. Rudenį stadione vyksta rajono įmonių ir įstaigų futbolo pirmenybės, Lietuvos antrosios lygos pirmenybių varžybos ir kitos žaidynės. Iš viso stadionu naudojasi apie 250 sportininkų. Čia treniruotės vyksta pavasarį ir rudenį, kai dėl prasto oro susidariusių purvynų užsiėmimai neįmanomi centriniame stadione.
Pasak vedėjo pavaduotojo, stadioną ŽSSTC kartu su dalininke Plungės rajono Savivaldybe iki 2014 m. balandžio mėnesio nuomojasi iš Plungės technologijų ir verslo mokyklos.
Šis centras kartu su rajono Savivaldybe teikė paraišką Lietuvos futbolo federacijai – finansavimui iš Lietuvos kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo gauti. Dirbtinės dangos parūpintų Lietuvos futbolo federacija.
Siūlė parduoti laikrodį
Apie vieno hektaro ploto stadione planuojama dirbtinės dangos įrengti pusaštunto tūkstančio kvadratinių metrų futbolo aikštelėje. Danga šįkart būtų klojama visiškai nauja, pagaminta naujos kartos technologijomis. Šios vertė gana įspūdinga – siekia apie pusę milijono litų. Savivaldybei reikia rasti lėšų jos paklojimo darbams.
Vietos ūkio komiteto posėdžio metu valdininkai tam pritarė, tik suko galvas, iš kur paimti reikalingų lėšų. Netgi buvo desperatiškų siūlymų parduoti privatininkams tokius objektus, kaip… miesto centre stovintį laikrodį! Esą jį galima būtų pasiūlyti nusipirkti kad ir „Vičiūnams“.
Kaip pasakojo A. Viršilas, dirbtinės dangos futbolo stadiono įrengimo projektas būtų vykdomas keliais etapais. Pirmuoju numatoma pakloti dangą. Antruoju būtų įrengta pusė tūkstančio sėdimųjų vietų (priminsime, kad dabar jų yra 200). Paskutiniuoju etapu žadama įrengti stadiono apšvietimą, o tai atsieitų maždaug 200-280 tūkst. litų.
Per trejus metus Savivaldybė turėtų prisidėti apie 550 tūkst. litų. Šiemet tai atsieitų iki 180 tūkst. litų. Iš Lietuvos kūno kultūros ir sporto rėmimo fondo planuojama gauti 350 tūkst. litų.
Stadionas skirtas ir įvaizdžiui pagerinti
Dirbtinė danga jau įrengta Gargžduose, Kėdainiuose, Panevėžyje, Mažeikiuose ir Alytuje. Rekonstrukcijos darbai pradėti Telšiuose ir Tauragėje. Anot A. Viršilo, atsiliepimai apie dangą tik geri, plungiškių delegacija savo akimis įvertino Gargždų stadioną.
Dirbtinės dangos stadionai atitinka tarptautinius reikalavimus, juose galima žaisti net aukščiausios futbolo lygos UEFA varžybas. Tinkamai prižiūrima, „šukuojama“ danga tarnauja apie dešimtmetį. Tokioje aikštelėje galima sportuoti ir žiemą, ir vasarą.
Kaip teigė A. Viršilas, numatoma sudaryti trišalę sutartį tarp Plungės technologijų ir verslo mokyklos, ŽSSTC ir Savivaldybės. Pagal sutartį pastaroji turėtų skirti lėšų aikštei prižiūrėti ir išlaikyti. Už tai Sporto mokyklos ir kitų klubų auklėtiniai tam tikrą valandų skaičių galėtų sportuoti nemokamai. Lygiai taip pat Plungės technologijų ir verslo mokyklos moksleiviai – už tai mokykla leistų naudotis bendrabutyje esančiais dušais, tualetais ir persirengimo kambariais.
Anot Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojo, įgyvendinus projektą, labai pagerėtų sąlygos vaikams, jaunimui ir suaugusiesiems treniruotis, stipriai sumažėtų centrinio stadiono apkrovimas, jame vyktų tik rungtynės. Naujajame stadione galėtų vykdyti daugiau tarptautinių turnyrų, kurie rajonui duoda, nors ir nedidelį, ekonominį efektą. Ir, be abejo, pagyvintų sportinį gyvenimą, pagerintų Plungės miesto įvaizdį.