Paskutinįjį kartą šią kadenciją, ketverius metus dirbę petys į petį, rinkosi Plungės rajono sporto tarybos nariai. Aptarę praėjusiųjų metų nuveiktus darbus ir lėšų skirstymą, diskutavo dėl šiųmetinių.
Paskutinysis Sporto tarybos posėdis
Sporto tarybos pirmininkas Vytautas Jonutis priminė, kad būtent tokios sudėties taryba susitinka paskutinįjį kartą.
Keturis metus kartu dirbusiems kolegoms Kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojas Alvydas Viršilas įteikė atminimo dovanėles – marškinėlius su sporto simbolika.
A. Viršilas supažindino, kaip pernai paskirstyti pinigai, kas nuveikta. Pasak jo, pernai sporto programoms skirti 75 tūkst. litų išdalyti didiesiems renginiams, nors Sporto taryba buvo kitokios nuomonės. Pasidžiaugta, kad pavyko gauti viršplaninių lėšų – 6 tūkst. litų skirta „Babrungo“ futbolo stadiono viršutiniam sluoksniui atnaujinti ir dviem šachmatininkams vykti į Pasaulio čempionatą atriekta pora tūkstančių litų.
Tai už akių užkliuvo sporto klubo „Makabi“ pirmininkui Genadijui Glikmanui. „Kaip ir prie ko reikia pritempti, kad asmeniui skirtų tūkstantį litų, beje, ir posėdžiuose tai nesvarstyta“,- stebėjosi G. Glikmanas. Jam buvo paaiškinta, jog pinigai skirti ne iš sporto programoms skirtų lėšų, o iš papildomų, viršplaninių. Sužinojęs, jog į rinktinę plungiškiai pateko vien dėl to, kad atsisakė aukštesnių rezultatų pasiekę sportininkai, G. Glikmanas suformulavo mintį, kad Lietuvos rinktines formuoja tie, kas turi pinigų.
Tarybos pirmininkas pasidomėjo skolomis, ar daug likę iš pernai. Tačiau A. Viršilas maloniai visus nustebino, pareikšdamas, jog skolų nėra, Savivaldybė pagaliau įvykdė įsipareigojimus ir atsiskaitė.
Pristatydamas šiųmetinę lėšų skirstymo tvarką, A. Viršilas užsiminė, jog sporto klubų vadovai pritarė, kad reikia teikti paraiškas, kitų siūlymų dėl lėšų skirstymo nebuvo. Valdininkas buvo nepatenkintas, kad ne visi laiku sugebėjo pateikti paraiškas, anot jo, buvo pavėlavusiųjų ir keletą savaičių. Tad situaciją vadino betvarke.
Vienus skriaudė labiau, kitus mažiau
Futbolo klubo „Babrungas“ vadovas Adomas Zamulskis piktinosi, kodėl, padidinus sporto programoms skirtas lėšas, jo klubo finansavimas sumažintas 25 proc. A. Viršilo teigimu, taip nutiko, nes futbolui buvo įsiskolinimų dar iš 2009 metų, todėl pernai skirta daugiau nei krepšiniui. „Šiemet apmokamas starto mokestis ir kelionės išlaidos“, – trumpai atsakė A. Viršilas. Jam antrino ir V. Jonutis.
G. Glikmanas siūlė: jei rudenį krepšinio klubas „Makabi“ nedalyvautų Lietuvos regionų krepšinio lygoje, jiems žadėtus 3 tūkst. litų pervesti futbolininkams.
Nuskriaustas pasijuto ir Plungės motokroso klubo „Žemaitija“ prezidentas Saulius Stankus. Klubui numatyta vos 1,6 tūkst. litų. Vien licencijos ir nario mokestis kainuoja dvigubai daugiau, todėl ką ir bekalbėti apie kelionės išlaidas. Pasak S. Stankaus, kai klubas respublikoje užima trečiąją vietą, o skiriama tik tokia suma, belieka pečiais gūžtelt. Anot prezidento, klubas išsilaiko rėmėjų sportininkų lėšomis.
Krepšinio klubo „888“ prezidentas Egidijus Žilius guodėsi klubui skirtomis lėšomis ir prašė dar labiau jų nesumažinti. O naujai sporto šakai – šaudymui iš lanko – skirta 500 litų.
Siūlymų buvo įvairių, tačiau visi sutarė, kad keisti procentinio lėšų skirstymo nevalia, o protingiausia bus tomis pačiomis dalimis išdalinti ne 150 tūkst. Lt, bet, nuo visų po truputį atriekus, – 140 tūkst. litų. Iš likusiųjų pridėti futbolo klubui „Babrungas“ (nuo 9 tūkst. Lt padidinti iki 12 tūkst.), motokrosininkams (iki 3 tūkst. Lt), regbio klubui (iki 2 tūkst. Lt) bei šauliams iš lanko (1 tūkstantį).
Beje, A. Viršilas garantavo, kad klubai negaus finansavimo, kol nepateiks veiklos ataskaitų ir kitų reikalingų dokumentų.