Mezoterapijos pradininkas – prancūzų gydytojas M. Pistoras. Prieš 50 metų jis nuosekliai aprašė ir suformulavo svarbiausius šios gydymo metodikos teiginius. Dabar šis gydymo būdas pripažintas oficialiai.
Mezoterapija – tai medicininė invazinė gydymo technika, kurios metu į probleminės kūno zonos odą mikroinjekcijomis sušvirkščiami įvairūs veikliųjų preparatų mišiniai. Mezoterapija taikoma beveik visose medicinos srityse: gydant skausmus, reumatologijoje, traumatologijoje, ginekologijoje, sporto medicinoje. Labai svarbi mezoterapijos taikymo sritis – estetinė medicina ir dermatologija. Viena iš mezoterapijos rūšių – raukšlių užpildymas fileriais.
Formos korekcija – raukšlių išlyginimas ir naikinimas, lūpų formos korekcija, veido kontūrų ir panosės gūbrelių formavimas. Kartais nedideli kosmetiniai trūkumai (randeliai po spuogų, gili panosė, raukšlės apie akis („žąsų kojelės“) ir kiti pasikeitimai dėl amžiaus gali būti ne tik blogos nuotaikos, bet ir depresijos priežastis.
Anksčiau tokius trūkumus galima buvo pašalinti tik kosmetine chirurgija. Tačiau dabar siūlomas kur kas paprastesnis būdas atsikratyti tokių defektų – biologiškai inertinių užpildų injekcijos.
FORMOS KOREKCIJA REKOMENDUOJAMA:
1. Esant odos pakitimams dėl amžiaus:
– giliai panosei,
– raukšlėms apie akis („žąsų kojelėms“),
– raukšlėms tarp antakių.
2. Veido formos ir skruostikaulių korekcijai, įdubusiems skruostams.
3. Esant potrauminiams ir patologiniams defektams:
– potrauminiams randams,
– randeliams po spuogų.
4. Dėl estetikos:
– veido asimetrijos šalinimas,
– lūpų putlumo suteikimas, jų formos pakeitimas,
– smakro formos pakeitimas.
Kartais formos korekcija painiojama su botulino toksino injekcijomis, bet tai nėra tas pats. Formos korekcija – veiksmingas būdas koreguoti trūkumus, atsiradusius dėl amžiaus arba kitų priežasčių, įleidus į problemines vietas įvairių injekcinių preparatų – mikroimplantų (filerių). Tai natūraliausias būdas pakeisti veido kontūrą, pagerinti odos būklę, panaikinti kontūro trūkumus.
KAIP ATLIEKAMA PROCEDŪRA?
Formos korekcija atliekama taikant vietinę anesteziją, procedūra trunka 30–40 minučių, ne ilgiau kaip valandą. Dažnai anestezija net netaikoma (jei filerio tūris nedidelis). Be to, daugelyje kompleksinių preparatų jau yra anestetikų. Gelis įleidžiamas įšvirkščiant jį daug kartų plonomis adatomis į dermos sluoksnį, tiksliai po raukšlėmis. Koreguojant lūpų formą, preparatas įleidžiamas į lūpų kontūrą.
Procedūros efektyvumas matyti iš karto, o po kelių dienų, praėjus patinimui ir sudirgimui, teigiamas rezultatas dar labiau išryškėja. Procedūros poveikio trukmė priklauso nuo naudojamo mikroimplantacijos preparato grupės. Preparatai su hialurono rūgštimi yra efektyviausi koreguojant raukšles, atsiradusias dėl amžiaus.
Formos korekcijos kontraindikacijos:
• Menstruacijų dienomis, nėštumas ir maitinimas krūtimi.
• Alergija preparato komponentams, anksčiau suleistas silikonas arba tam tikros grupės preparatas, sukėlęs reakciją.
• Neseniai darytos cheminio šveitimo procedūros, lazerinis ar mechaninis šlifavimas (reabilitacijos metas).
• Bakteriniai, virusiniai, grybeliniai odos susirgimai.
• Cukrinis diabetas – I ir II tipo.
• Hemofilija.
Paprastai tinimas ir paraudimas formos korekcijos užpildo implantacijos vietoje išlieka dvi paras. Esant kraujo krešėjimo sutrikimams arba gyslų sienelių pralaidumo sumažėjimui, po procedūros gali atsirasti šalutinis poveikis (laikinas) – hematomos. Svarbu, kad jos tik laiku išnyksta.
Tačiau reikia neužmiršti, kad mezoterapijos procedūras gali atlikti tik gydytojai. Įvertinę odos būklę ir poreikius, jie gali kiekvienam pacientui sudaryti individualų medikamentų „kokteilį“, parinkti tinkamiausią injekcijų techniką, seansų kiekį ir dažnumą. Sveikatos ir grožio klinikoje gydytoja Olga Griščenko nuolat konsultuoja bei atlieka mezoterapijos, raukšlių užpildymo procedūras, kūno korekcijos procedūras.