Sumanius skirti daugiau dėmesio subalansuotai mitybai ir atsisakyti sveikatai nepalankių produktų, dėmesys iš karto nukreipiamas į miltinius gaminius. Išties, šios maisto grupės produktuose paprastai būna ypač daug menkaverčių medžiagų. Vis dėlto ne visada verta rinktis kraštutinį kelią ir griežtai atsisakyti duonos bei kitų miltinių gaminių. Ekologiški viso grūdo produktai be sintetinių priedų gali kaip tik paįvairinti kasdienį racioną bei tapti pirmuoju žingsniu link naujų mitybos įpročių suformavimo.
Miltiniai gaminiai be nevertingų priedų
Batonas, bandelės, sausainiai, pyragai ir kiti kepiniai yra pirmieji, kurių atsisakoma pradėjus maitintis sveikiau. Iš kasdienio valgiaraščio pašalinus produktus, kurių maistinė vertė yra žema, ne tik suvartojama mažiau „tuščių“ kalorijų, bet ir racione atsiranda erdvės kur kas vertingesniam maistui.
Miltiniuose gaminiuose paprastai būna gausu nevertingų medžiagų – baltų miltų, hidrintų riebalų, cukraus, skonio ir kvapo stipriklių bei kitų priedų, kurių verčiau atsisakyti. Vienas iš galimų mitybos subalansavimo būdų gali tapti ribojimas ne pačių miltinių patiekalų, o ieškojimas sveikatai palankesnių jų alternatyvų. Tokiu pavyzdžiu gali būti viso grūdo ruginė duona arba iš ekologiškų ingredientų iškeptos bandelės be glitimo.
Ieškodami kepinių ir kitų miltinių patiekalų, kurie atitinka sveikos mitybos principus, venkite tokių, kurių sudėtyje yra jau minėtų nevertingų medžiagų. Pirmenybę teikdami saikingai saldintiems viso grūdo gaminiams kaip tik praturtinsite valgiaraštį maistingais produktais. Verta atrasti ir didelę kepinių be glitimo įvairovę.
Lengviausias būdas kontroliuoti maisto sudėtį – gaminti patiems
Tikrai ne visi turi laiko bei kantrybės atidžiai perskaityti kiekvieno į pirkinių krepšelį dedamo maisto produkto sudėtį. Verta pripažinti ir tai, kad ne visose parduotuvėse galima rasti pakankamai plačią sveikatai palankių maisto produktų pasiūlą. Tokiu atveju verta imtis iniciatyvos ir pokyčius pradėti nuo savo virtuvės. Greta įprastų kvietinių miltų pradėkite į kepinius maišyti ir maistingesnių viso grūdo kvietinių, ruginių, avižinių ar kitokių miltų. Atsargas papildžius skirtingų grūdinių kultūrų ekologiškais miltais atsiras daugiau įkvėpimo improvizuoti bei ieškoti sveikatai palankesnių receptų. Be to, maišydami įvairius miltus galėsite kas kartą iškepti išskirtinio skonio duonos, pyragų ar blynų net neieškodami naujų receptų. Pamėgtų kepinių vertę galima padidinti ir pasitelkiant sėklas, riešutus bei kitus maistingus priedus.
Namuose kepant duoną, taip pat ir saldžius kepinius, bus kur kas lengviau sumažinti cukraus kiekį. Dar geresnių rezultatų pasieksite įprastą baltąjį cukrų pakeitę sveikesnėmis alternatyvomis – medumi, nerafinuotu cukranendrių cukrumi, agavų sirupu ar kitais natūraliais saldikliais.
Dėmesio verti ekologiški kepinių ruošiniai
Tikrai ne visi yra apdovanoti kulinariniu talentu, nors kur kas dažniau nuo improvizacijų virtuvėje stabdo tik laiko stoka arba nepasitikėjimas savo gebėjimais. Nesvarbu, dėl kokios priežasties nesiryžtate užminkyti naminės duonos tešlos, situaciją gali iš esmės pakeisti ekologiški duonos ruošiniai. Turėdami pamėgtų ruošinių, namuose niekada nepritrūksite gardžios ir maistingos duonos be glitimo, be mielių, be miltų ir be pridėto cukraus. Verta išmėginti ir kitų aukštos kokybės kepinių mišinius, kurie leis greitai ir nesunkiai išsikepti gardžių vaflių, keksiukų ar pyrago.
Mitybos specialistai dažnai primena, kad pasiryžus keisti savo valgiaraštį apdairu pradėti nuo nedidelių pastangų reikalaujančių naujų įpročių formavimo, tačiau nuosekliai siekti norimo rezultato. Svarbu prisiminti ir tai, kad yra ne vienas būdas į savo racioną įtraukti sveikatai palankesnius produktus ar pamėgtų patiekalų vertingesnes alternatyvas. Aplankę LIVIN puslapį rasite itin didelį pasirinkimą ekologiškų miltų, natūralių saldiklių ir kitų maisto produktų, kurie praturtins jūsų racioną ir sudarys prielaidas maitintis sveikiau.