Sausio 28–31 dienomis Vilniuje aštuntą kartą vyko tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2022“. Joje šiemet Plungės kraštą pristatė ir visais įmanomais būdais lankytojus viliojo Plungės turizmo informacijos centro turizmo vadybininkės Kristina Narkutė-Beniušienė ir Raminta Milašiūtė.
Šių metų parodos šūkis – „Keliaukime vėl!“. Kaip sakė Plungę pristačiusios Turizmo informacijos centro (TIC) atstovės, nacionalinė turizmo skatinimo agentūra „Keliauk Lietuvoje“ šiemet kvietė atrasti Lietuvą per neįprastas jos spalvas – nuo burnoje tirpstančių gastronominių patirčių iki žaliųjų maršrutų riedant dviračiais ar dėmesio vertų architektūrinių šalies lankytinų šedevrų. Tad parodoje ypač didelis dėmesys buvo skiriamas vietiniam turizmui, kviesta naujai pažvelgti į keliavimo Lietuvoje ir užsienyje galimybes.
Į Vilnių mūsų atstovės važiavo gerai „apsiginklavusios“. Parodos metu kvietė užsukti į Plungės stendą, kuriame pristatė ne tik 2022-ųjų naujienas, bet ir muziejus, ekspozicijas, edukacines programas, apgyvendinimą, gamtinius maršrutus ir t. t.
Pasak K. Narkutės-Beniušienės ir R. Milašiūtės, šiemet lankytojams bus siūlomas TIC-o sukurtas ekskursijų paketas „Pakaštavuok Plungės“. Į jį įskaičiuota ekskursija po miestą, pietūs ir ekskursija su „kvapnia kafija“ rūmuose.
Besilankantieji Plungėje bus kviečiami į ekskursiją, skirtą Mikalojui Konstantinui Čiurlioniui – „M. K. Čiurlionio muzikos ir meilės miestas“. Taip pat turistai galės aplankyti atnaujintas Žemaičių dailės muziejaus ekspozicijas ir išbandyti muziejuje siūlomas dar visai naujas edukacijas.
„Kalbėjome ir apie per Žemaitijos nacionalinį parką einantį „Miško taką“. Tai – ilgas pėsčiųjų maršrutas Baltijos šalyse, vingiuojantis per gražiausius Latvijos, Lietuvos ir Estijos miškus bei nacionalinius parkus“, – pasakojo TIC-o atstovės.
Į Plungės stendą daug dalyvių sutraukė laimės ratas, kurį pasukus buvo galima iš karto laimėti prizą – suvenyrą su Plungės atributika – arba gauti užduotį. Na, užduotys buvo įvairios – atsakyti į klausimą apie Plungę ir rajoną, pasakyti žemaitiško žodžio vertimą lietuvių bendrine kalba ir pan.
Kaip pastebėjo TIC-o atstovės, nors parodoje dėl pandemijos lankytojų buvo daug mažiau nei anksčiau, tačiau netrūko klausiančių apie šių metų naujienas mūsų krašte, besidžiaugiančių gražėjančia Plunge, nuostabiais Mykolo Oginskio ar Sofijos festivaliais.
Parodos metu plungiškės bendravo su turizmo agentūrų gidais, Lietuvos muziejų asociacija dėl M. K. Čiurlionio kelio ir kolegomis iš kitų Lietuvos turizmo informacijos centrų.
Pilna lietuvoj gerų, gražių ir įdomių vietų, tik trūksta komunkacijos, ypač viešoj erdvėj apie tokias vietas. Lankstinukų neužtenka