
2022-uosius Seimas paskelbė „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“, kuri minės 50 metų jubiliejų, metais. Tai – pogrindinis leidinys, leistas Lietuvoje 1972–1989 m., rašęs apie katalikų persekiojimą ir diskriminaciją mūsų šalyje, tikinčiųjų gyvenimą kitose sovietinėse respublikose, informavęs pasaulio visuomenę apie tikrąją Bažnyčios ir tikinčiųjų padėtį Lietuvoje.
Norėdami labiau atskleisti „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ svarbą Lietuvos laisvės kelyje, Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazijos Vyskupo Motiejaus Valančiaus ir „Saulės“ skyriaus 2–4 klasių mokiniai ir mokytojai vasario 9–10 dienomis jungėsi į bendrą pamoką su kitais mokiniais iš įvairiausių šalies vietų.
Pamojavę Vilniaus, Kauno, Kybartų, Mažeikių, Telšių bendraamžiams, vaikai atidžiai klausėsi naujos knygos „Kronika. Slaptos knygos istorija“ autorės s. Danguolės Gervytės ir dailininkės Jūratės Tamošiūnaitės-Karašauskienės pasakojimų, kaip gimė idėja leisti knygą, kaip jos kūrėjos rinko medžiagą ir kaip, keliaudamos po Lietuvą, ieškojo „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ slėptuvių, susitiko su gyvais istorijos liudytojais, sužinojo, kad net saldainių popierėliuose ar dantų pastos tūbelėje buvo galima paslėpti leidinį ir taip jį išvežti iš okupuotos Lietuvos.
Pamokos metu vaikams teko atlikti ir praktines užduotis: ne tik parašyti žinutę ant mažytės popieriaus skiautelės, bet ir paslėpti ją. O kur dar Nijolės Sadūnaitės prieš suėmimą suplėšytas kalbos rankraštis, kurį mokiniams teko iš naujo sudėlioti.
„Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronika“ – svarbus mūsų istorijos štrichas, kviečiantis prisiminti, kokius persekiojimus patyrė tiesos ir laisvės žodžio siekę mūsų tautiečiai, kaip drąsiai gynė tikėjimą, nebijodami paaukoti net asmeninę laisvę. Ar galime tai pamiršti?