
Lietuvos gretutinių teisių asociacija AGATA šiemet organizuoja jau ketvirtąją Jaunųjų atlikėjų meistriškumo stovyklą. Organizatorių teigimu, ši stovykla – didelė investicija į priekį, kuri ateityje suteiks galimybę džiaugtis ne vienu tikrai profesionaliu scenos atlikėju ir jo atliekama muzika. Kai susiduria talentas ir patirtis, profesionalumas ir jaunatviškas entuziazmas, reiklumas ir noras tobulėti, galima pasiekti išties daug. Tokioje stovykloje pernai liepą dalyvavo ir mūsų kraštietė – balsingoji plungiškė, pernai su grupe pirmąją vietą „Talentų ringe“ iškovojusi Ugnė Bakanauskaitė. Tad jums – interviu apie tai, kaip jaunajai vokalistei sekėsi.
– Ugne, kaip atsidūrei Jaunųjų atlikėjų meistriškumo stovykloje?
– Į AGATOS stovyklą mane atvedė LRT organizuojamas televizijos projektas „Talentų ringas“. Ten, padedant grupei, iškovojau pirmąją vietą, o prizas buvo kvietimas į šią stovyklą. Septynias dienas stovyklavome netoli Trakų, poilsio centre „Margis“.
– Kokia tai buvo patirtis? Ar teko atlikti kokias užduotis?
– Iš pradžių mus suskirstė į grupes. Kiekvienoje grupėje buvo po vieną (ar daugiau) dainininką, būgnininką, pianistą, bosistą ir t.t. Tuomet atskiromis grupėmis repetuodavome, kurdavome naujas dainas arba savaip pergrodavome senas pagal tos dienos temą. Pavyzdžiui, kelios dienos buvo skirtos folklorinei muzikai. Turėjome patys aranžuoti lietuvių liaudies dainas ir jas atlikti. Tą dieną atvažiavo ir etnomuzikologė Loreta Sungailienė bei dainininkė Veronika Povilionienė, kiti. Etnologijos žinovai pasakojo mums apie liaudies muziką, kultūrą, kalbą…
Mūsų stovyklos dienotvarkė buvo tokia: rytą smagi mankšta, pusryčiai, vėliau grupių repeticijos, paskaita, kurią dėstydavo atvykęs svečias (Gediminas Storpirštis, Steponas Januška, Edmundas Seilius, Kristina Zmailaitė ir kiti), pietūs, vėl repeticijos, o vakare – grupių pasirodymai. Po jų jaunimas grodavo iki išnaktų tai, kas prie širdies, arba, kitaip tariant, „jammindavo“ 🙂
– Patiko?
– Iš tikrųjų, man ši stovykla padarė įspūdį, nes viskas buvo labai sustyguota. Kiekviena diena – vis kitokia: kaip jau minėjau, buvo folkloro dienos, bardų muzikos dienos (tą dieną atvažiavo dainininkė Neda, aktorius Gediminas Storpirštis, visoje stovykloje dalyvavęs, visada linksmas ir paslaugus muzikantas bei kompozitorius Andrius Kulikauskas ir kiti).
Be geros nuotaikos, puikių žmonių ir gero oro, dar didelį įspūdį darė aplinka. Stovykla buvo įsikūrusi prie ežero, medžių paunksmėje… Nuostabi gamta mums dar labiau padėjo kurti, muzikuoti. Pavyzdžiui, vienas iš grupių pasirodymų vyko įsibridus į ežerą…
O paskutiniąją stovyklos dieną išvažiavome į Trakų miestą, surengėme miestiečiams koncertą – dovanojome pačias geriausias stovykloje sukurtas dainas.
Man norisi vis pasakoti ir pasakoti apie šią stovyklą! Tikrai bijau, kad būsiu ko nors svarbaus nepaminėjusi ir nepapasakojusi… Ten nebuvo nė vieno neigiamo dalyko – tik be proto geri įspūdžiai. Gėrio ir muzikos pilna atmosfera tiesiog užburia. Įgavau kūrybinės patirties, daug išmokau iš paskaitų.
Laukiu nesulaukiu, kada galėsiu užpildyti anketą ir vėl bandyti patekti į šią stovyklą. Labai kviečiu visus talentingus muzikantus, norinčius muzikuoti, įgauti kūrybinės patirties! Tiesiog reikia užpildyti anketą ir dalyvauti atrankoje!
– Sutikai ten naujų draugų?
– Radau tikrai daug draugų. Nors visi buvome susirinkę iš įvairiausių Lietuvos kraštelių (o aš buvau turbūt vienintelė žemaitukė), visi taip susibendravome, kad net naktimis kalbėdavomės apie muziką, kitomis temomis. Ir dabar bendrauju su keliais iš dalyvių: dalinamės įspūdžiais ir pasakojame, kaip laukiam nesulaukiam kitos stovyklos.
– Šiose stovyklose muzikos paslaptimis dalinasi žymiausi atlikėjai. Kuris iš jų tau padarė didžiausią įspūdį?
– Labai smagu buvo tai, kad su tais, kuriuos paminėjau, ir daugeliu kitų gerbiamų žmonių (galima sakyti „žvaigždėmis“) buvo galima smagiai paplepėti, pasikonsultuoti, bendrauti kaip su sau lygiais. Jie nesididžiavo ir muzikavo kartu su mumis.
Kiekviena grupė turėjo po vadovą – daug patyrusį muzikantą, kuris vedė visas repeticijas, konsultuodavo ir būdavo grupės „generolas“. O mūsų stovyklos siela – kompozitorius Aras Žvirblys, šios stovyklos organizatorius. Visada šypsojosi, visada pasiteiraudavo: „Na, kaip sekasi?“ Didžiausią savo padėką skiriu jam. Taip pat pamilau ir kitus šios stovyklos iniciatorius.
– Kokį atlikėją apskritai, ne tik Lietuvos mastu, galėtum pavadinti savo idealu?
– Mano pats pačiausias idealas yra dainininkas Michael Buble.
– Kaip manai, ko reikia geram atlikėjui?
– Geram atlikėjui, mano manymu, pirmiausia reikia gerai valdyti savąjį instrumentą. Scenoje, ne kaip bet kur kitur, yra daugiausia konkurencijos. Todėl jeigu tu turi tikslą populiarinti tai, ką darai, privalai turėti daug ryžto ir pasitikėjimo savimi. Taip pat kiekvienas atlikėjas turi išsiskirti, nes jei būsi toks pats kaip pilkoji masė – tavęs nepastebės. Aš tikiu, kad išskirtinumas, manieros, atsidavimas, talentas ir didelis darbas gali vesti atlikėją į sėkmę.
– Turbūt nereikia nei klausti, kad, baigusi mokyklą, patrauksi muzikos pusėn… O gal ne? Kur svajoji įstoti?
– Kadangi nematau savęs ateityje nemuzikuojančios, be abejo, planuoju stoti į džiazo vokalo studijas Klaipėdos universiteto menų fakultete arba Vilniaus muzikos ir teatro akademijoje.
– Sėkmės tau, Ugne, tame muzikiniame kelyje!
Visi kuriantys, dainuojantys ar muzikuojantys 15-20 metų jaunuoliai, norintys dalyvauti AGATOS stovykloje, kviečiami registruotis iki gegužės 1 d. Tereikia užpildyti dalyvio anketą adresu
www.stovykla.agata.lt.