„Plungė“ rašė, kad Klaipėdos apylinkės prokuratūros vyriausiojo prokuroro pavaduotojas Bronislovas Razma susitikime su Plungės rajono seniūnijų vadovais, Savivaldybės administracija akcentavo, jog padaugėjo sukčiavimų elektroninėje erdvėje. Nors gyventojai nuolat perspėjami būti atidūs, nepervesti pinigų neaiškiems pardavėjams, būsto nuomotojams, neatidaryti neva iš banko gautų nuorodų, bet… patiklių vis dar atsiranda. Visai neseniai 1951 m. gimusi moteris sukčiui atidavė 96 530 eurų.
Kaip rašoma policijos paros įvykių suvestinėje, gegužės 26 dieną į Plungės rajono policijos komisariatą kreipėsi 1951 m. gimusi moteris. Ji nurodė, kad nuo sausio 16 iki gegužės 24 dienos apgaule iš jos buvo išviliota 96 530 eurų.
Jei tikėsime kolegų iš Klaipėdos dienraštyje skelbta informacija, garbaus amžiaus moterį galimai apgavo vyras, su kuriuo ji prieš kelis mėnesius susipažino interneto erdvėje. Gali būti, kad senjorė užkibo ant sukčių, ieškančių vienišų, bendravimo trokštančių moterų, kabliuko.
Kaip ir minėta, pažintis mūsų rajono gyventojai kainavo kone 100 tūkst. eurų.
Tiesa, kaip sakė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė, patvirtinti, jog plungiškės budrumą sumažino meilė, pareigūnai negali. Kadangi pinigus moteris pervedė į įvairias banko sąskaitas, aiškinamasi, ar prie senjorės gyvenimo santaupų pasisavinimo prisidėjo vienas ar keli asmenys.
Beje, kaip kalba policijos pareigūnai ir prokurorai, tokius sukčiavimo atvejus sunku ištirti, nes siūlo galas dažniausiai veda į užsienį.
Dar kartą norisi priminti: neatidarykite neaiškių į telefoną atsiųstų nuorodų, aklai nepasitikėkite pagalbos prašytojais. Juk ne veltui liaudies išmintis byloja: „Devynis kartus pamatuok, o dešimtą kirpk.“