Lietuvos liaudies kultūros centras ir Pasaulio lietuvių dainų šventės fondas 1999 metais įsteigė meno kolektyvų ir jų vadovų metų „Aukso paukštės“ nominacijas. Jos skiriamos už reikšmingą, aktyvią veiklą: naujų programų parengimą, koncertus, dalyvavimą svarbiausiuose šalies renginiuose, konkursuose pelnytus prizus, projektų vykdymą. Plungės kultūros centre jau „nutūpusios“ trys „Aukso paukštės“, penktadienį atvežta ir įteikta jau ketvirtoji.
Pirmąją „Aukso paukštę“ dar 2000-aisiais į Plungę parvežė kultūros centro pučiamųjų instrumentų orkestras, vadovaujamas Romo Jasevičiaus. Vėliau šia iškilia nominacija apdovanotas vaikų ir jaunimo teatras „Saula“ (vadovai – Sigita Matulienė ir Romas Matulis) bei vaikų tautinių šokių studija „Mažasis suvartukas“, vadovaujamas Ilonos Baltikauskaitės.
2011-ųjų pradžioje kultūros centro kolektyvą pasiekė džiugi žinia, kad choreografijos žanro grupėje „Aukso paukštės“ nominaciją „Geriausia suaugusiųjų šokių grupė ir vadovas“ pelnė kultūros centro tautinių šokių ansamblis „Suvartukas“.
Plungės kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Suvartukas“ – vienas iš seniausių mėgėjų meno kolektyvų Žemaitijos regione, prieš keletą metų atšventęs 60 metų kūrybinės veiklos jubiliejų. Ilgus metus „Suvartukui“ vadovavo šviesaus atminimo žinoma šalies choreografė Danutė Radvilavičienė. Šiuo metu jos pradėtus darbus tęsia buvusi kolektyvo šokėja Ilona Baltikauskaitė.
Vadovei tenka dirbti ne tik su savo kolektyvais. Ji – 2003 m. Pasaulio lietuvių dainų šventės „Būties ratu“, 2007 m. Visuotinės dainų šventės „Lino sakmė“ baletmeisterė, 2009 m. Pasaulio lietuvių dainų šventės „Laiko brydėm“ vyr. baletmeisterė, kurianti šokius ir aikštės kompozicijas. I. Baltikauskaitei patikėtos ir ateinančių – 2012 m. – Lietuvos moksleivių dainų šventės Šokių dienos vyr. baletmeisterės pareigos. I. Baltikauskaitė – Tarptautinės šokių asociacijos prie UNESCO narė.
Praėjusieji metai „Suvartukui“ buvo labai darbingi. Įtemptai ruoštasi ir respublikiniam šokių ansamblių konkursui „Kadagys“. 15-ąjį kartą organizuojamame konkurse, kuris rengiamas siekiant toliau puoselėti šokio tradiciją, skatinti kurti naujus, remti ir palaikyti esamus bei neseniai susikūrusius šokių kolektyvus, kelti jų meninį lygį, plungiškiai laimėjo pirmąją vietą. O „Suvartuko“ vokalinė grupė, vadovaujama Valentinos Balčiauskienės, iš 22 kolektyvų pripažinta pačia šauniausia. Kolektyvas savo veiklos neįsivaizduoja ne tik be vokalinės grupės, bet ir be liaudiškos muzikos kapelos, kurios vadovas Vidmantas Žilinskas.
Ankstesnes nominacijas „Aukso paukštė“ gavę kolektyvai jų pasiimti turėdavo vykti į Vilnių. Tik antri metai, kai nuspręsta nominacijas įteikti vietose, kad tai galėtų matyti visi bendruomenės gyventojai, kad būtų galimybė pasveikinti nominuotuosius.
Ansambliui „Suvartukas“ „Aukso paukštė“ įteikta penktadienį, gegužės 6 dieną, specialiai ta proga surengto koncerto metu. „Suvartukas“ į šią šventę pakvietė tokias nominacijas jau turinčius kolektyvus: Gargždų kultūros centro liaudiškų šokių kolektyvą „Minija“, kaimo bendruomenės „Balbieriškis“ (Prienų r.) vyresniųjų tautinių šokių kolektyvą „Ringis“, nuolatinius savo partnerius iš Latvijos – Tukumo kultūros centro šokių ansamblį „Svita“.
„Aukso paukštę“ ansambliui „Suvartukas“ ir jo vadovei I. Baltikauskaitei atvežė ir įteikė Lietuvos liaudies kultūros centro direktoriaus pavaduotojas Juozas Mikutavičius, akcentavęs, kad Plungė savo pasiekimais tikrai išskirtinė ir kad „Suvartukas“ – puikiausia rajono vizitinė kortelė. Šventėje dalyvavo ir Lietuvos liaudies kultūros centro choreografijos poskyrio vadovė Snieguolė Einikytė bei vyr. specialistė Gražina Kasparavičiūtė. Pasak pastarosios, I. Baltikauskaitė yra viena iš keturių vadovų Lietuvoje, kurių net du kolektyvai apdovanoti „Aukso paukštėmis“.
Kolektyvą sveikino meras Albinas Klimas, vicemeras Mindaugas Jurčius, kultūros centro direktorius Romas Matulis, buvę „suvartukiečiai“. Tarp jų – ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. Gautas raštiškas socialinės apsaugos ir darbo ministro Donato Jankausko sveikinimas. Padėkos žodį tarė ir pati I. Baltikauskaitė, sakiusi, kad nuopelnais norėtų pasidalinti su šviesaus atminino savo mokytoja Danute Radvilavičiene.