Plungėje tęsiasi XVII tarptautinio Mykolo Oginskio festivalio renginiai. Praėjusį šeštadienį klasikinės muzikos gerbėjus kvietė išskirtinis koncertas: scenoje pasirodė Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jungtinis styginių orkestras, kuris publikai dovanojo tradicinį koncertą „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“.
Koncerto vedėjas muzikologas Viktoras Gerulaitis festivalio proga kasmet susiburiantį Žemaitijos krašto meno ir muzikos mokyklų jungtinį styginių orkestrą vadino tikru Žemaitijos stebuklu. Išties unikalus reiškinys, kai bendram pasirodymui susiburia meną ir muziką puoselėjančios mūsų krašto įstaigos, stebuklas ir tai, kad šią tradiciją pavyksta išsaugoti jau šešiolika metų. Visus tuos metus orkestrui vadovauja ir diriguoja maestro Tomas Ambrozaitis.
Orkestras vienija ne vieną dešimtį talentingų vaikų ir jaunuolių, kuriems talkina ir koncertui ruoštis padeda mokytojai ir meno vadovai. Šiais metais pusantro šimto stygininkų atvyko iš Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko, Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio, Palangos Stasio Vainiūno, Šilutės, Gargždų, Naujosios Akmenės, Telšių, Kretingos meno ir muzikos mokyklų. Aišku, visas jas vienija ir kaskart burtis į bendrą orkestrą kviečia Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla.
Plungiškius stygininkus ruošia meno vadovė Ieva Lygnugarienė.
Koncertas „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ visada rengiamas artėjant šio kompozitoriaus ir dailininko gimimo dienai (rugsėjo 22 d.). Tad ir šį kartą Mykolo Oginskio festivalio dalyviai turėjo progą išvysti puikų renginį, kuriame skambėjo lietuvių ir pasaulinės klasikos kūriniai. Aišku, pradžia tradicinė: kiekvienas festivalio renginys pradedamas M. K. Oginskio polonezu „Atsisveikinimas su Tėvyne“. Jį atliko ir styginių orkestras.
M. K. Čiurlioniui dedikuotas koncertas tęsėsi klausantis praėjusių metų premjerinio kūrinio – kompozitorės Nijolės Sinkevičiūtės triptiko „Trys prisilietimai prie M. K. Čiurlionio“. Nuskambėjo ir paties kompozitoriaus „Bėkit, bareliai“.
Per koncertą publika išgirdo ne vieną puikų kūrinį. Orkestras kaskart klausytojus žavi vis naujomis idėjomis ir muzikinių raiškos priemonių paieška. Kaip pažymėjo šmaikštusis renginio vedėjas V. Gerulaitis, tą pavakarę Plungėje netrūko pasaulinių premjerų, nes ne vienas kūrinys nuskambėjo kitaip, nei yra įprasta jį girdėti. Už tai dėkota orkestrui, keletą kūrinių aranžavusiam Pauliui Lygnugariui, kuris tą vakarą grojo perkusija. Styginių orkestro muziką papildė mušamaisiais grojęs Simonas Šimkus.
Orkestro programoje pasirodė ir žiūrovus savo atliekamais kūriniais žavėjo Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos mokiniai solistai: Kristupas Končius ir Nikolas Šiškovas (trimitai, mokytojas Artūras Urniežius), Elijus Danilevičius (akordeonas, mokytoja Laima Jundulienė), Titas Lapkauskas (smuikas, mokytoja Danutė Zaveckienė).
Aplodismentų negailėta ir viešniai iš Klaipėdos muzikinio teatro – solistei Ritai Petrauskaitei.
Koncerto koncertmeisteriai – Romena Bernotienė ir Mindaugas Girčys.
Beje, koncertas šiemet buvo skirtas atkurtos Plungės vaikų muzikos mokyklos 60-mečiui.
Nuskambėjus paskutiniams koncerto „Rudens akvarelė M. K. Čiurlioniui“ akordams, viena iš festivalio organizatorių Plungės garbės pilietė Genovaitė Žiobakienė kalbėjo: „Širdingai jums dėkoju. Buvo nuostabu. Jūs tokie muzikalūs ir jautrūs šįvakar, sujaudinote savo programa. Esame labai laimingi, kad šitas orkestras gyvuoja. Jis gimė iš didelės meilės muzikai, tikime, ir toliau gyvuos, o Mykolo Oginskio festivalis visada bus papuoštas jūsų muzika.“