Ketvirtadienį po pietų Plungės rajono savivaldybės administracijos pastate suveikė gaisro signalizacija, į lauką pradėjo skubėti darbuotojai. Netrukus nuaidėjo ugniagesių gelbėtojų ir policijos ekipažų sirenos, dar po kelių minučių su sirena atskubėjo ir greitosios medicinos pagalbos ekipažas. Nieko keisto, kad išvydęs tokį vaizdą ne vienas praeivis, o ir pravažiuojantieji stebėjosi, kas nutiko. Dabar jau galima atsakyti – vyko pratybos.
Kaip sakė Savivaldybės administracijos direktorius Mindaugas Kaunas, tokios pratybos buvo planuojamos jau gana seniai. „Iš darbuotojų mažai kas žinojo. Žinojo, kad kada nors jos turi būti, bet tiksliai kada – ne. Buvome nusprendę, kad šiandien pirmą valandą išbandysime, kaip iš tikrųjų dirbtume ekstremaliomis sąlygomis kilus gaisrui ar atsiradus cheminei taršai“, – kalbėjo direktorius.
Pratybų tikslas – patikrinti praktikoje, kaip organizuojama personalo ir lankytojų evakuacija iš pastato, kaip koordinuojami veiksmai tarp Savivaldybės administracijos ir specialiųjų tarnybų. Beje, tarnybos apie tai, kad vyks mokymai, buvo informuotos. „Mokyklose tokios pratybos taip pat organizuojamos. Jas rengiame tam, kad esant tikram incidentui visi žinotume, ką daryti“, – paaiškino M. Kaunas.
Na, o planas buvo toks: esą į Savivaldybės administracijos pastatą pateko pašalinis asmuo, sukėlė gaisrą ir chemiškai užteršė pastatą. Aitrūs dūmai pasklido ketvirtame aukšte. Darbuotojai suskubo išeiti į lauką, palikti pastatą turėjo ir žmonės, užsukę susitvarkyti reikalų.
Kol specialiosios tarnybos dirbo savo darbą, darbuotojai evakuavosi į priedangą – Plungės kultūros centrą, kur buvo aptarta evakuacija ir tolesni veiksmai dėl darbo.
Praėjus keliolikai minučių po menamo incidento, Savivaldybės administracijos direktorius jau galėjo išsakyti kelias pastabas. Pirmoji – kai kurie darbuotojai, eidami iš pastato, užrakino kabinetų duris, nors svarbiausia – kuo greičiau palikti patalpas. Kita pastaba – ne visi rinkosi trumpiausią evakuacijos kelią, rizikavo kur nors užstrigti, nesulaukti pagalbos. M. Kaunas atkreipė dėmesį ir į tai, jog būtų gerai, kad visi skyriaus darbuotojai išeitų kartu, o ne po vieną.
„Pagal planą į pastatą negalime grįžti. Planuojame pereiti į aktyvaus poilsio ir pramogų zoną išsibandyti, kaip galėtume organizuoti ilgalaikį darbą, jei toks incidentas įvyktų iš tikrųjų. Mėginsime su Ekstremaliųjų situacijų operacijų centro štabu, skyrių vedėjais susidėlioti, kaip galėtume dirbti tokiomis sąlygomis“, – kalbėjo M. Kaunas.
Ko gero, ne veltui sakoma, kad besisaugantį ir Dievas saugo. O jūs, išgirdę gaisro signalizaciją, iškart suskumbate išeiti iš patalpų?