Ko gero, ne vieną kartą yra tekę sukti galvą, kur dėti dėvėtus drabužius, patalynę, rankšluosčius ir pan. Tekstilės atliekos priimamos Jėrubaičių sąvartyne, tačiau sunku patikėti, kad dauguma specialiai važiuotų į sąvartyną su maišeliu nebetinkamų rūbų. Tad nieko keisto, kad prie atliekų konteinerių pūpso maišai drabužių, avalynės. Jie paliekami su mintimi, kad gal kas nors ras tinkamą rūbą ar batus. O dažnai tekstilės gaminiai atsidurdavo ir mišrių komunalinių atliekų konteineriuose. Problema išspręsta – nupirkta konteinerių, skirtų tekstilės atliekoms.
Uždarosios akcinės bendrovės Telšių regiono atliekų tvarkymo centro (TRATC) direktorius Vidimantas Domarkas sakė, kad tekstilės konteineriams įsigyti buvo skirta 85 proc. valstybės paramos. Keturioms apskrities savivaldybėms nupirkti 95 konteineriai. Plungės rajonui atiteko 30.
Visose kaimo seniūnijose pastatyta po vieną konteinerį, likusieji po suderinimo su seniūnija atsiras mieste. „Konteineriai bus pastatyti prie esamų konteinerių aikštelių, kur yra vietos. Taip pat galvojame, kad gal ir prie prekybos centrų“, – kalbėjo TRATC-o vadovas.
V. Domarkas pridūrė, jog tekstilės konteinerių vieta gali keistis. „Jei matysime, kad kažkurioje vietoje konteineris neprisipildo per tam tikrą laiką, galbūt perkelsime jį ten, kur tokios atliekos paliekamos prie konteinerių“, – paaiškino direktorius.
Į tekstilės konteinerius galima mesti ir švarią, ir suplyšusią tekstilę, svarbu, kad ji nebūtų užteršta, pvz., tepaluota. Mesti galima ir avalynę, tik ją reikėtų įdėti į atskirą maišiuką.
V. Domarko žiniomis, ši tekstilė bus panaudota antrą kartą. „Jei konteineris yra pilnas, reikia paskambinti nurodytu telefonu. Vežėjas yra pažadėjęs ištuštinti jį ir ne pagal grafiką“, – dėstė TRATC-o vadovas. O jei atokesnių gyvenviečių gyventojai susivienys ir surinks nemažą kiekį tekstilės atliekų, vežėjas taip pat atvažiuos ir jas paims. „Žinoma, tai neturėtų būti anksčiau pradėta mesti krūva“, – pabrėžė direktorius.
Aktualu, ar ši paslauga kaip nors atsilieps paslaugų gavėjams. „Žinoma, atsilieps“, – atsakė V. Domarkas ir tuoj pat pridūrė: „Atsilieps tuo, kad bent tona tekstilės nepateks į sąvartyną. Mokestis už atliekų sutvarkymą dėl to nedidės.“