Plungės rajono policijos komisariato viršininkas Gintautas Pocevičius jau ne kartą yra akcentavęs, kad pareigūnams nemažą susirūpinimą kelia sukčiavimai interneto erdvėje. Tokius nusikaltimus sudėtinga išaiškinti, nes siūlo galas kartais veda už Lietuvos ribų. Fiksuojami sukčiavimo atvejai rodo ir tai, kad apgautųjų amžius jaunėja.
Dėl prarastų 2 170 eurų į policiją lapkričio 17 dieną kreipėsi 1994 m. gimęs Plungės rajono gyventojas. Socialinio tinklo paskyroje jis rado skelbimą apie galimybę palengvintomis sąlygomis gauti arba, kitaip tariant, už 1 600 eurų nusipirkti vairuotojo pažymėjimą. Nuo šių metų liepos 13-osios vyras per kelis kartus į įvairias sąskaitas pervedė 2 170 eurų. Kaip telefonu sakė G. Pocevičius, tokių atvejų pasitaiko retai, bet būna. Pasidomėjus, ar pačiam nukentėjusiajam gresia kokia nors atsakomybė už bandymą neteisėtai įsigyti vairuotojo pažymėjimą, komisariato vadovas nuo komentaro susilaikė.
Lapkričio 21-ąją į policiją kreipėsi 1985 m. gimęs plungiškis. Jis pranešė, kad laikotarpiu nuo rugpjūčio 9 d. iki lapkričio 15 d. interneto erdvėje privačiu paskolos skolintoju prisistatęs asmuo apgaule iš jo išviliojo 9 634 eurus. „Tai populiarus sukčiavimo būdas. Žmonės patiklūs ir susigundo tokiais pasiūlymais. Dažniausiai pinigus menamiems skolintojams moka už dokumentų paruošimą, sutarčių pasirašymą. Anksčiau tarp apgautųjų vyravo vyresnio amžiaus žmonės, o dabar dominuoja jaunesni. Keičiasi sukčiavimo mechanizmas, ir jauni žmonės, praradę budrumą, ant to „užkliūva“, – komentavo G. Pocevičius.
Taigi nereikėtų pamiršti liaudies išminties: „Devynis kartus pamatuok, dešimtą kirpk.“