Plungės Mykolo Oginskio mokykla tęsia savo išskirtinį projektą „Sugrįžimai“, kai tiek mokyklos bendruomenė, tiek visi, kurie neabejingi šiai įstaigai ir čia vykstantiems renginiams, koncertams, yra kviečiami prisiminti mokyklai reikšmingus įvykius, datas ir susitikti su kūrėjais, kurie prisidėjo prie jos augimo, kurie buvo Mykolo Oginskio meno mokyklos auklėtiniai ir kurie vėliau pasirinko menininko kelią. Sausio 20 dieną vienas tokių ypatingų „sugrįžimų“ ir įvyko: surengtas susitikimas-kūrybos vakaras su trimis profesionaliomis menininkėmis seserimis Vilma, Toma ir Egle Šlimaitėmis.
Alumnių kūrybos vakaras penktadienio pavakarę sulaukė didelio dėmesio. Susitikti su menininkėmis atvyko ne tik gausus būrys Mykolo Oginskio meno mokyklos mokinių, mokytojų, bet ir būrelis žlibiniškių – seserys Šlimaitės yra kilusios iš Žlibinų, todėl kraštiečiai nepraleido progos pasveikinti jas gražaus renginio proga. O kur dar nuoširdus šeimos narių ir draugų palaikymas! Taigi meno mokykla tą vakarą dūzgė lyg bičių avilys.
Profesionalios menininkės – grafikė Toma Šlimaitė-Bubelienė, akvarelininkė Vilma Voellenstein (Šlimaitė) ir solistė Eglė Šlimaitė (sopranas) – savo pirmuosius žingsnius į meno ir muzikos pasaulį žengė būtent Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Šios ugdymo įstaigos direktorė Rita Urniežienė, pavaduotoja Dalia Stasikėlienė ir kūrybos vakaro vedėja Dailės skyriaus vedėja Živilė Meištininkienė neslėpė džiaugsmo, kad trys skirtingose vietose gyvenančios seserys surado laiko susiburti ir pristatyti savo subrandintą, geriausiose Lietuvos ir Europos aukštosiose mokyklose išieškotą ir menine patirtimi praturtintą kūrybą savo vaikystės Plungėje.
Tą vakarą mokykloje pristatytos dvi dailės darbų parodos: V. Voellenstein akvarelių ciklas „Virsmas“ ir T. Šlimaitės-Bubelienės koliažų ciklas „Šimtmečio vaikai“ ir grafikos darbų ciklas „Nežemiški vaikai pajūryje“.
„Labai mums malonu sugrįžti čia po 23 metų… Esame dėkingos už pakvietimą. Džiaugiamės galėdamos sutikti savo mylimus mokytojus. Ačiū visiems, kas šįvakar atėjo su mumis susitikti ir pamatyti mūsų darbų“, – savo ir seserų vardu dėkojo V. Voellenstein.
Pati Vilma, kaip prisipažino, daugiausia dirba su akvarele. „Akvarelė – aikštingos stilistikos dama, pas kurią daug vandens galios, ir mane, kaip menininkę, galbūt labiausiai ir žavi tas vandens žaismas“, – pristatydama savo parodą kalbėjo menininkė.
V. Voellenstein šiuo metu gyvena ir kuria Vilniuje. 1996–2000 m. lankė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą. 2000–2004 m. mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje. 2008 m. baigė grafikos bakalauro studijas Vilniaus dailės akademijoje. 2007 m. pagal „Erasmus“ programą studijavo Italijos Mačeratos dailės akademijoje. Po studijų Vilniuje išvyko į Edinburgą, Škotiją, ten Stevensono koledže studijavo menus ir medijas. 2011 m. savanoriavo meno ir kultūros projekte Bjarice, Prancūzijoje, po metų stažavosi Danijoje – Brandbjergo aukštosios mokyklos meno studijoje baigė kultūros vadybos kursus.
Menininkė parodose Lietuvoje ir užsienyje dalyvauja nuo 2006 metų.
T. Šlimaitė-Bubelienė gyvena ir kuria Klaipėdoje. 1996–2000 m. lankė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklą. 2000–2004 m. mokėsi Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijoje. 2010 m. Vilniaus dailės akademijoje baigė grafikos magistrantūros studijas. 2007 m. pagal „Erasmus“ programą studijavo Italijoje, stažavosi „Helnaes Hojskole“ meno studijoje Danijoje.
Tomos kūryba pasižymi daugiasluoksniškumu. Menininkė kuria grafikos darbus, koliažus, piešinius, instaliacijas. Pagrindiniai kūrybos leitmotyvai – gamta, vaikai ir praeitis. Svarbus vaidmuo atitenka ir moters sociumui visuomenėje, paliečiami istorijos kontekstai, pačios menininkės santykis su aplinka. Ji išbandė save ir kaip kuratorė, kuravo kelias parodas Lietuvoje. Parodose dalyvauja nuo 2006-ųjų.
Nuo 2018 m. T. Šlimaitė-Bubelienė yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė, jai suteiktas meno kūrėjo statusas, o nuo 2021 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos Klaipėdos skyriaus grafikos sekcijos pirmininkė.
E. Šlimaitė baigė Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklos akordeono klasę (mokytojas Povilas Budginas). Toliau mokslus tęsė Klaipėdos Stasio Šimkaus konservatorijos dainavimo klasėje. Studijavo Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, baigė bakalauro ir magistro studijas profesorės Aušros Krikščiūnaitės dainavimo klasėje. Studijų metais stažavosi Italijoje, ten vokalinių subtilybių sėmėsi iš vienos geriausių Italijos dainininkių – profesorės Amelijos Felle, Vokietijoje iš vokalo pedagogės Snezanos Brzakovic.
Solistė 2017 m. pelnė pirmąją vietą V. Jonuškaitės-Zaunienės konkurse. Dalyvavo įvairiuose meistriškumo kursuose Lietuvoje ir užsienyje, Kristupo festivalyje, Eduardo Balsio festivalyje „Aš – senas jūrininkas“. Taip pat dvejus metus iš eilės dalyvavo jaunųjų operos solistų programoje „Operos akseleratorius“.
Studijų metais atliko Alice iš G. Verdi operos „Falstafas“, Nellos iš G. Puccini operos „Džanis Skikis“ vaidmenis. 2022 m. vasarą pasirodžiusioje F. Schrekerio operos „Liepsnos“ premjeroje Lietuvoje su Lietuvos valstybiniu simfoniniu orkestru atliko vieną pagrindinių vaidmenų – Agnes.
Alumnių kūrybos vakaro svečiai turėjo puikią progą išgirsti Eglės balsą ir pasigėrėti Vilmos ir Tomos tapybos ir grafikos darbais. Pastarųjų darbų parodos Mykolo Oginskio meno mokyklos erdves puoš iki gegužės mėnesio.