Plungės rajono savivaldybę pasiekė puiki žinia. Aukščiausios kvalifikacijos mokytojus turinti nuotolinio mokymosi platforma „Digiklasė“ paruošė ypatingą staigmeną mūsų rajono vaikams – net 600 jų pasiūlyta galimybė išbandyti tris mėnesius nemokamai nuotolines pamokas su savo sritį išmanančiais profesionalais. Pirminė idėja buvo tokią dovaną skirti tik nepasiturinčių šeimų vaikams, tačiau paaiškėjo, jog šia proga pasinaudoti galės ne tik jie.
„Digiklasė“ yra sėkmingai dirbanti nuotolinio mokymosi platforma, kurios bendruomenė skaičiuoja jau daugiau nei 15 tūkstančių mokinių. Ši mokykla išeina už visiems suprantamos ir įprastos tradicinės mokyklos sienų. Čia pamokos vyksta virtualiai, susitikimai su aukštos kvalifikacijos mokytojais leidžia semtis žinių neįprastu būdu. Didelė motyvacija išmokti, noras gilinti savo žinias – tai, kuo pasižymi „Digiklasės“ mokinys. Prie šios unikalios mokyklos vairo stovi trys jauni žmonės: iš televizorių ekranų visiems gerai pažįstamas Mantas Stonkus, jo brolis Silvestras Stonkus ir Eimantas Bekėža. Visi jie – plungiškiai.
Taigi nieko keisto, kad šie žmonės atsigręžia į savo kraštiečius – jau ne pirmą kartą suteikia galimybę Plungės vaikams įsitraukti į virtualios mokyklos siūlomas pamokas ir būrelius ir tokiu būdu pagerinti savo mokslo žinias.
Vienas paskutiniųjų „Digiklasės“ projektų, kaip minėta, – galimybė nemokamai plungiškiams dalyvauti nuotolinėse pamokose, pasirinktose savo nuožiūra.
„Digiklasės“ vienas iš įkūrėjų ir vadovas E. Bekėža „Plungei“ komentavo: „Dar prieš atsirandant „Digiklasei“ mes su Plunge turėjome ypatingą ryšį. Visi įkūrėjai esame plungiškiai, o miesto bendruomenė mus nuolat palaikydavo – pirmieji „Digiklasės“ mokiniai buvo Plungės „Saulės“ gimnazijos gimnazistai, kurie padėjo mums atrasti ir sukurti patį konceptą. Rajono savivaldybė taip pat turi mums ypatingą reikšmę – kai pats buvau mokinys, tuometinis Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo skyriaus vadovas Rolandas Raibužis man padėjo gauti geresnį išsilavinimą surasdamas rėmėjų mano mokslams papildomojo ugdymo mokykloje „Fizikos olimpas“. Na, ir galiausiai – žiniomis dalytis labiausiai skatina mano buvę fizikos mokytojai Aloyzas Lukavičius ir Milda Mikaitė, kurie be atlygio papildomai mane ruošė olimpiadoms ne vienerius metus.
Tad natūralu, kad vis krypsta dėmesys į gimtąjį miestą – reikia jam grąžinti skolą. Dėl šios priežasties nusprendėme paremti nemokamu mokymusi visas šeimas, kurios negali sau leisti privačių korepetitorių. Pirmuoju etapu norime išdalyti narystes 1–12 klasių mokiniams iš socialinės rizikos šeimų, kurių Plungės rajone yra 327, darbus jau pradėjome. Tuomet spręsime, kam skirti likusias stipendijas, siekdami iš viso paskatinti 600 mokinių.
Jau sulaukiame plungiškių skambučių su klausimais, kaip reikia jungtis į „Digiklasės“ pamokas. Daugiausia jungiasi 9–12 klasių mokiniai, o populiariausias dalykas papildomam mokymuisi – matematika.“
Plungės rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis sveikino buvusių plungiškių iniciatyvą. „Ne pirmą kartą „Digiklasė“ paruošia tokią dovaną. Išties tai puikus dalykas, mokiniams, kurie turi motyvacijos ir noro papildomai mokytis, tai tikrai patinka. Tai papildoma galimybė gilinti savo žinias, šansas mokytis su aukšto lygio specialistais“, – pažymėjo G. Rimeikis.
Mokymasis „Digiklasėje“ prasidės nuo vasario ir truks tris mėnesius. Kaip paaiškino skyriaus vedėjas, gautos 600 „Digiklasės“ licencijų bus proporcingai pagal turimą mokinių skaičių paskirstytos visoms Plungės rajono savivaldybės mokykloms, neišskiriant ir Plungės technologijų ir verslo mokyklos. „Mokyklos pačios nuspręs, kuriems jų mokiniams, kokiose klasėse reikalingiausia būtų prisijungti prie papildomo mokymosi“, – paaiškino G. Rimeikis.