Už tai, kad internete užsisakė ir iš Indijos į Lietuvą paštu parsisiuntė mūsų šalyje uždraustos psichotropinės medžiagos – mefedrono, 21 metų plungiškis A. E. užsitraukė baudžiamąją atsakomybę. Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas dėl didelio kiekio psichotropinių medžiagų kontrabandos bei neteisėto gabenimo, turint tikslą jas platinti. Byla su kaltinamuoju aktu šią savaitę perduota nagrinėti Klaipėdos apygardos teismui.
2010 metų liepos 20 dieną tarptautinių siuntų kompanijoje Vilniuje muitininkai aptiko neleistiną siuntą – beveik 1,5 kilogramo psichotropinės medžiagos – mefedrono, kuris buvo supakuotas į kartoninę dėžutę.
Tyrimais įrodyta, kad mefedrono poveikis yra panašus į ekstazio ir kokaino. Dažniausiai šiuo narkotiku prekiaujama internetinėse parduotuvėse. Lietuvoje mefedronas ir dar septynios sintetinės narkotinės psichotropinės medžiagos 2010 metų pradžioje pripažintos kaip sukeliančios neigiamą poveikį, jų apyvarta uždrausta.
Ikiteisminį tyrimą atlikę Muitinės kriminalinės tarnybos Klaipėdos skyriaus pareigūnai nustatė, jog šiuos narkotikus iš Indijos internetu užsisakė ir paštu parsisiuntė anksčiau su teisėsauga reikalų neturėjęs plungiškis A. E. (g. 1990 m.), dirbantis darbininku vienoje bendrovėje, komandiruojančioje darbuotojus į Angliją. Įtariamajam paskirtos kardomosios priemonės – rašytinis pasižadėjimas neišvykti ir įpareigojimas registruotis policijos įstaigoje.
A. E. savo kaltės nepripažino, tikino, jog Anglijoje mefedroną iš Indijos užsisakė kažkoks Arnoldas, o plungiškis leidęs jam prekę parsisiųsti jo namų adresu.
Prokurorai teigia, jog pastaruoju metu mūsų šalyje padaugėjo bylų, susijusių su narkotinių medžiagų kontrabanda internetu.
„Jauni žmonės dažnai nesusimąsto, kokios teisinės pasekmės jų laukia už, jų nuomone, nekaltą internetinį „apsipirkimą“. Už iš užsienio per mūsų šalies sieną nelegaliai atgabentą didelį kiekį psichotropinių medžiagų, nepriklausomai nuo jų gabenimo būdo (ar tai būtų automobiliu, ar lėktuvu, ar paštu, siuntą užsisakius internetu), įstatymas numato laisvės atėmimo bausmę iki 10 metų. Jei, kaip šiuo konkrečiu atveju, įtariamajam dar inkriminuojamas ir didelio kiekio narkotinių medžiagų gabenimas, turint tikslą jas platinti, – laisvės galima netekti net iki 15 metų“, – Baudžiamajame kodekse numatytas griežtas sankcijas, susijusias su narkotinių medžiagų kontrabanda, jų disponavimu ir platinimu, pakomentavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Sunkių nusikaltimų ikiteisminio tyrimo organizavimo skyriaus vyriausiasis prokuroras Linas Kiaurakis.
Prokuroro teigimu, artimiausiu metu dar viena panaši byla dėl nedidelio kiekio kvaitulinio šalavijo kontrabandos pasieks teismą. Šią lengviesiems narkotikams priskiriamą psichotropinę medžiagą klaipėdietis irgi užsisakė internetu.