
Praėjusią savaitę Plungės kultūros centro teatras „Saula“, vadovaujamas Sigitos ir Romo Matulių, grįžo iš Italijos. Plungiškiai dalyvavo tarptautinio teatrų projekto „Parallel words – Real and/or Virtual?“ veiklose, organizuotose Kampanijos regiono miesteliuose. Kartu su projektu vyko XVIII tarptautinis teatrų festivalis „Il Gerione“ Codrivia mieste. „Saulos“ jaunimo grupė parodė naujausią savo sukurtą spektaklį pagal Žemaitės komediją „Trys mylimos“ ir sužavėjo tarptautinę žiūrovų auditoriją ir tarptautinius ekspertus.
R. Matulio įžvalgos pasibaigus kelionei ir projekto veikloms: „Mes, teatro „Saula“ vadovai, projekto metu vedėme teatro laboratorijas, dalijomės savo darbo metodika su projekto dalyviais. Su tarptautine teatro grupe iš Italijos, Rumunijos, Lietuvos ir Latvijos per neįtikėtinai trumpą laiką pastatėme spektaklį „Paralelinis pasaulis“.
„Sauliečiai“ dalyvavo įvairiose teatro veiklose, stebėjo ir analizavo Italijos, Rumunijos, Latvijos, Sakartvelo, Ispanijos teatrų spektaklius, dalyvavo teatro ekspertės Joke Elbers iš Olandijos vedamose refleksijose, susitiko su vietos miestelių moksleiviais. Aplankė Neapolio senamiestį, įspūdingas jo aikštes, pilis ir šventoves, apžiūrėjo Kampanijos regiono Šv. Bartolomėjaus ir Avilljano Švč. Mergelės Marijos vienuolynus, kitus kalnų miestelius.
Tačiau, manau, svarbiausia šioje kelionėje – tai išskirtinė galimybė jaunam žmogui pažinti kitas kultūras, komunikuoti su bendraamžiais iš įvairiausių Europos šalių, mokytis kalbų, bendradarbiavimo, gebėti pristatyti save ir savo šalį, tradicijas, kurti, didinti savo kūrybingumą, ugdyti kritinį mąstymą, toleranciją, pagarbą, empatiją, gerinti socialinius įgūdžius, diskutuoti įvairiomis temomis, susirasti bičiulių kitose šalyse – tiesiog augti kūrybingais, įdomiais, su plačiu akiračiu ir tvirtomis vertybėmis pasaulio piliečiais, besididžiuojančiais savo kultūra, savo šalimi. Tikrai tai didžiulė galimybė, kurią stengiamės sudaryti mūsų teatro „Saula“ nariams. Ačiū projekto šeimininkams Kampanijos teatro „Teatro dei Dioscuri“ bendruomenei ir jų vadovui Antonio Caponigro už galimybę tobulėti, pažinti, bendrauti.“