
Rietavo trečiojo amžiaus universiteto moterų šokių grupė „Ringė“ kartu su moterų šokių kolektyvais iš Plungės ir Skuodo dalyvavo regioniniame Podhalės vasaros festivalyje Vitovo miestelyje (Lenkija). Iš kelionės rietaviškės grįžo kupinos geriausių įspūdžių. Šiltas priėmimas, šeimininkų svetingumas, pažintis su gurališku folkloru, etnografiniu Chochlovo kaimu, kerintys gamtos vaizdai ilgam išliks išvykos dalyvių atmintyje.
Naujoms pažintims atviros Rietavo trečiojo amžiaus universiteto (TAU) moterų šokių grupės „Ringė“ dalyvės į koncertinę, o kartu ir į pažintinę, kelionę po kaimyninę Lenkiją išvažiavo priėmusios Plungės TAU moterų šokių kolektyvo „Mona jupė‘‘ vadovės Aidos Brazdeikienės siūlymą jungtis prie jų ir Skuodo TAU šokėjų kolektyvų ir kartu dalyvauti festivalyje.
Turiningai suplanuota kelionė kiekvieną dieną buvo kupina naujų pažinčių ir įspūdžių. Liepos 28 dieną keliautojos apsistojo Poronino miestelyje. Lydimos gido tą patį vakarą aplankė miestelio istorinius monumentus, susipažino su išskirtine Podhalės architektūra, daug sužinojo apie vietos gyventojų guralių gyvenimo būdą.
Pakeliui į Vitovą, miestelį, kuriame vyko festivalis, užsukta į prie Čorštyno kalnų ežero įsikūrusią Niedzicą. Aplankyta šiurpiomis legendomis apipinta pilis, Karietų muziejus, plaukiota laivu po Dunajeco upę. Kurortiniame Zakopanės mieste keliautojos kalnų traukinuku kėlėsi į Gubaluvkos kalną, vaikščiojo po avikailių ir sūrių turgų.
Prieš pasirodydamos festivalyje, liepos 30 dieną, spėjo susipažinti su etnografiniu Chochlovo kaimu, kuriame vietiniai vis dar gyvena medinėse gurališkose trobose.
Lietuvės šokėjos nuoširdžiai ir šiltai sutiktos festivalio „XXII Witowiansko Watra“ organizatorių ir dalyvių. Jungtinė Plungės TAU moterų šokių kolektyvo „Mona jupė“ (vadovė A. Brazdeikienė), Skuodo TAU moterų šokių kolektyvo „Vėjūnė“ (vad. Nijolė Dapšauskienė) ir Rietavo TAU „Ringės“ (vadovė Rima Pleškienė) šokėjų grupė buvo vieninteliai šventės svečiai iš užsienio, tad sulaukė didelio vietinės valdžios, žiūrovų ir organizatorių dėmesio. Publika gausiais aplodismentais palaikė mūsų šokėjų šokamus lietuvių liaudies ir šiuo metu madingus europietiškus šokius, domėjosi lietuvių tautiniais rūbais.
Ir mūsų šokėjoms buvo įdomūs spalvingi guralių tautiniai drabužiai, savitas jų folkloras.
Festivalyje patirta daug malonių akimirkų – koncertas, bendros vaišės, naujos kultūrinės pažintys.
Prieš išvykstant link namų, svečių namuose surengtas atsisveikinimo vakaras, sutvirtinęs draugystę, kuri kelionės metu užsimezgė tarp plungiškių, skuodiškių ir rietaviškių.
Pakeliui į Lietuvą dar aplankyta Krokuva – pasigrožėta Vaveliu, Švč. Mergelės Marijos bazilika, Turgaus aikšte.
Grįžo keliautojos kupinos ne tik naujų įspūdžių, bet ir šilčiausių emocijų. „Ringės“ vadovė R. Pleškienė džiaugėsi, kad jos vadovaujamas kolektyvas buvo pakviestas į jungtinę šokėjų grupę: „Esame dėkingi A. Brazdeikienei, pakvietusiai mus į koncertinę išvyką. Prisilietėme prie Podhalės regiono folkloro, susipažinome su guralių kultūra, mėgavomės vietinių svetingumu. Pamatėme ir patyrėme daug daugiau, nei būtume pamačiusios keliaudamos vien kaip turistės. Nors mūsų kolektyvo išvykos niekas nerėmė, džiaugėmės festivalyje galėjusios atstovauti Lietuvai, supažindinti lenkus su mūsų kultūra. Tikimės, kad festivalyje tarp kolektyvų užsimezgę ryšiai nenutrūks ir mes dar turėsime ne vieną progą susitikti su naujaisiais draugais.“