
Jau mėnuo, kai Rietavo savivaldybės mero Antano Černeckio įsakymu Mindaugas Marozas paskirtas viešosios įstaigos Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro vadovu. Nuo praėjusių metų gruodžio gydymo įstaigai laikinai vadovavęs M. Marozas „kėdę“ gavo be konkurencijos – konkurse buvo vienintelis pretendentas į šias pareigas.
Susipažino su įstaigos veikla
Daug metų Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centrui (PSPC) vadovavo šeimos gydytoja Birutė Kerpienė. Todėl praėjusių metų gruodžio mėnesį, kai įstaigos vairas buvo perduotas į laikino vadovo M. Marozo rankas, daugelis stebėjosi: vieni vyrą pažinojo kaip Liolių bendruomenės pirmininką, kiti – kaip muzikantą, tačiau apie jo profesinę veiklą ar vadovavimo įgūdžius nieko iki tol nebuvo žinoma.
Per pusmetį laikinasis vadovas susipažino su viešosios įstaigos veikla, pamatė jos stipriąsias ir silpnąsias vietas, susidėliojo užduotis ir įgijo vadovavimo centrui patirties. Tad eidamas į konkursą jau buvo pasikaustęs.
Rietavo savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Dičiūnas žurnalistams kalbėjo: „Paskelbę konkursą Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centro vadovo pareigoms, sulaukėme kelių telefono skambučių – žmonės tikslinosi konkurso sąlygas, tačiau dokumentus pateikė tik M. Marozas. Nors tai ir buvo vienintelis kandidatas, konkursą jis laimėjo kaip gana stiprus, su situacija įstaigoje susipažinęs ir savo veiksmų programą turintis pretendentas į vadovo postą.“
Siūlymą gavo iš mero A. Černeckio
Rietavo PSPC vadovas, kalbinamas žurnalistų, neslėpė, kad iki praėjusių metų gruodžio vadovavimo patirties, išskyrus buvimą Liolių bendruomenės pirmininku, neturėjo.
„Gavau pasiūlymą iš mero A. Černeckio laikinai eiti viešosios įstaigos vadovo pareigas ir nutariau pabandyti. Turiu aukštąjį išsilavinimą. Esu baigęs Kauno technologijos universitete biomedicinos inžinerijos magistro studijas, įgijęs biofizikos magistro laipsnį. Vadybos žinių įgijau ten studijuodamas elektronikos inžineriją (bakalauras). Išsilavinimas reikalavimus, keliamus viešosios įstaigos vadovui, atitiko, tad nusprendžiau pamėginti. Susipažinti su įstaiga padėjo buvusi jos vadovė gydytoja B. Kerpienė. Daug naudingos informacijos ir atsakymus į visus iškilusius klausimus gavau iš vyr. finansininkės Stanislavos Klovienės. Nebuvo lengva. Iš karto teko imtis iššūkių, susijusių su vykdoma sveikatos priežiūros reforma. Baigiame įgyvendinti mūsų įstaigai keliamus reikalavimus. Ypač sudėtingai sprendėme žmogiškųjų išteklių problemą slaugos skyriuje (ligoninėje). Slaugytojų padėjėjų trūko, teko tartis su slaugytojomis, kad jos sutiktų dirbti žemesnės kvalifikacijos darbą. Suprantu, kad tai nevisiškai teisinga darbuotojų atžvilgiu, bet neturėjome kitos išeities. Buvo ir pykčių, ir nesutarimų, vis dėlto derybų būdu kažkaip susitarėme. Tikimės, kad gausime leidimą tęsti savo darbą“, – kalbėjo naujasis vadovas.
Rietavo pirminės sveikatos priežiūros centre šiuo metu dirba viena šeimos gydytoja B. Kerpienė. Kaip teigė M. Marozas, teikiamos visos sveikatos priežiūros paslaugos, kurias priklauso teikti tokio lygio gydymo įstaigai. Kaip rodo išankstinės pacientų registracijos sistemos ataskaita, vizito pas šeimos gydytoją B. Kerpienę rietaviškiams kartais tenka palaukti iki 7 dienų. Nėra žmonėms paprasta patekti ir pas odontologą.
Įstaigos biudžetas labai priklauso nuo prisirašiusių pacientų skaičius. Paklaustas, ar neturi plano, kaip tą skaičių padidinti, M. Marozas sakė: „Prisirašiusiųjų prie mūsų gydytojos skaičius padidėjo, kai Rietave apsigyveno ukrainiečių. Tačiau turime suprasti, kad savivaldybės gyventojai jau yra pasirinkę sveikatos priežiūros įstaigą, ir didelių pokyčių nebebus. Vilioti žmonių nuo kolegų tikrai neketiname, nes mūsų tikslas – bendradarbiauti, o ne konkuruoti.“
Kai Kaunas nusibodo, persikraustė gyventi į Liolius
M. Marozas kilęs iš Šilalės rajono Žadeikių kaimo. Su žmona Agne susipažino studijuodamas Kauno technologijos universitete. Susituokę apsigyveno Kaune, bet ilgainiui mieste „išsikvėpė“.
„Nusprendėme, kad norime vaikus auginti kaime. Rinkomės tarp Žemaitijos ir Utenos, iš kur kilusi žmona, pusės. Nutarėme, kad važiuosime arčiau jūros. Namą radome per savaitę. Įsigijome jį, ir pirmiausia, kaip mokė mano tėtis, pasodinome sodą. Jau 15 metų, kai gyvename Lioliuose“, – pasakojo M. Marozas.
Net gyvendamas Lioliuose M. Marozas dirbo Kauno technologijos universitete projektų mokslo darbuotoju, pradėjo elektros ir elektronikos inžinerijos doktorantūros studijas. Kaip galima matyti iš konkursui pateikto gyvenimo aprašymo, įvairiais gyvenimo etapais vyrui teko dirbti įvairiausių darbų – apdailininko, buitinės elektronikos remontininko, kompiuterių inžinieriaus, programuotojo, projektų inžinieriaus.
2015 metais M. Marozas buvo išrinktas Liolių bendruomenės pirmininku ir iki šiol jai vadovauja. Aktyvi bendruomenės veikloje ir jo žmona Agnė, šiuo metu dirbanti administratore uždarojoje akcinėje bendrovėje „Plungės lagūna“.
Šeimoje auga trys vaikai – būsimoji Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos dvyliktokė Ema, penkiolikmetis Justas ir būsimasis pirmokas septynerių Tadas. Tėvai džiaugiasi, kad vaikai yra aktyvūs. Ema išrinkta gimnazijos mokinių prezidente.
M. Marozas domisi inžinerija, yra savamokslis gitaristas. Su tėviškėje Žadeikiuose gyvenančiu broliu yra sugroję ne vienose vestuvėse. Rietaviškiai jį galėjo matyti koncertuojantį per šventes su gražiai priimta, bet neilgai gyvavusia vietos muzikantų grupe.
Šeima mėgsta keliauti, yra aplankiusi ne vieną Europos šalį.